Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2006


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.yatego.com/sport-elite/p,43f0f2...92d74349e45a517

 

na zachodzie można go kupić za 499 eryków (1950 zł).

 

to się cenią

 

 

ps. czy ja dobrze pamiętał, tak sie rozwodziłeś na wspaniałoscią ramy a4, a wisi ci o 0,8 kg za ciezkie opony :D

no bo rama jest w porzo, nie zwracałem uwagi na wagę tylko na wykonanie, materiały itd.

Po prostu jakoś mnie nei obchodzi czy waży 12,5 czy 13. Ale rozumiem, manię lekkości, moze się kiedyś zarażę ale obawiam się że kasiorki nie bedę miał na wymianę osprzętu na lepszy i lżejszy.

 

To może chcesz kupić ode mnie te oponki na zapas? 50 zł za obie :033:

nie dziękuję :D

jak mi się skończa to sobie chyba kupię lzejsze :( , przez ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jest zważony, mój A4 waży 14,1 kg ...

 

po zmianie opon dojdzie do 13,4 kg

a więc tylko nieco lepiej od unik evo (mój evo waży 13,6-13,8 kg) Pewno jedyna różnica w wadze to przez lżejszy amorek.

 

Jednym zdaniem, do katalogu dali wagę wyssaną z .... :)

albo ważyli bez pedałów, albo na tych lżejszych oponach co mówiłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent wysyła normalnie po 1699 :)

 

ale jak chce ci sie targować, to może może.

Z tego co wiem, to jak rowery schodzą (jak unibikie czy levele) to nie bardzo chce im sie spuszczać.

 

 

Kilka moich uwag po 40 km (2 dni, 2 dni mokro, wiec czekam za pogodą):

 

- biegi wchodzą rewelka, szybciutko, martwi mnie tylko ich małe rozpięcia. Czyli, np: jak z przodu mamy 44 zęby, to z tyłu wchodzi na tylko 4 mniejsze zębatki, przy kolejnych już trzeszczy. Na Alivio mogłem teoretycznie na 5/6 wejść :033:

I tu może tkwić wada tego, że jest pomieszany sram, deore i acera .... zobaczymy z czasem, potem tam jeszcze pogrzebie.

- łańcuch jest chyba troszkę za duży, bo na pokonywaniu przeszkód skacze, osłonka na widełki konieczna.

- kiera do akceptacji :D pewno cięzka, ale można sobie zmieniac pozycje nawet na aerodynamiczną (łapy z przodu). Ale wszystko sie wyda, jak zrobie trase 100 km, bo po 60 km bolą mnie już ręece, zobaczymy jak bedzie na tym. Jak ok, to może nawet zostanie na stałe.

- siodło raczej wygodne, fajne jest tez to, że na trasie można je obniżyć. W unibiku trzeba było miec klucze (jak chciałem obniżyć, by zjechać po stromym stoku).

- do kolorku już przywykłem. Te Specialized tak samo pomalowane poprawiły mi humor :D

epic.jpg

 

s_works_more2.jpg

 

tym bardziej, że malowanie krossa jest troszke modniejsze (te przejscie kolorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam zamiaru sie targowac ale na 99% bede mial zalatwionego krossa a4 po cenie jakiej kupuje dystrybutor od producenta i zastanawiam sie ile to bedzie

A po co polskiemu producentowi dystrybutor we wlasnym kraju ? Jakbym mial obstawiac ile zaplacisz jezeli kupujesz po cenach hurtowych to stawiam na -25% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co polskiemu producentowi dystrybutor we wlasnym kraju ? Jakbym mial obstawiac ile zaplacisz jezeli kupujesz po cenach hurtowych to stawiam na -25% ;)

 

he he, wyjątkowo się z tobą zgadzam :P

 

co do wagi, to A4 do maniaków lekkości nie należy, ale szczerze mówiąc jechałem na rowerku z kilkogram lżejszym i nie odzułem róźnicy.

Wiem wiem, "poczułbyś jak mialbyś brac udział w maratonie", ale A4 nie jest rowerem do ścigania, tylko turystyczno, krajobrazowym XC na bardziej wymagający teren, a jak ktoś się chce nim ścigać i ma pretensje że jest ciężki, to niech się walnie w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jafo ale bzdury piszesz. Każdy rower można odchudzić, w końcu wiadomo jakie ma elementy za cięzkie (opony, kiera itd.)

I akurat te elementy zmienia więszośc kupujących.

Tak sie składa, że ramy i całe biki Kross przygotował (o oponach zapomniał :) ) właśnie po to, by w jego ofercie były rowerki do startów na zawodach XC i maratonach. Nie by były do wygrywania, ale do starów, jak kogoś nie stać na sprzęt po wiele tys. zł.

W końcy ludzie nawet na V6 starują nawet.

 

 

Inne biki w cenie 1100-2500 zł też ważą między 12,5-14,5 kg, więc w sumie podobnie.

 

 

Mam jeszcze inne spostrzeżenie co do A4.

 

Otórz ma za krótka sztyce, u mnie jest to około 27 cm rury, ale jak zostawie 8 cm w środku, to wystaje ledwo 19 cm. Niby starcza, ale ze 2 cm bym chiał jeszcze podnieść.

I tu kolejne zdziwienie, bo większośc firm mówi 6-8 cm musi być w rurze, a tutaj znam minimum jest 10 cm przed końcem. Nie wiem czy ryzykować, i mam tylko 8-9 cm w środku.

 

akurat na mój wzrost pasuje, ale jestem pewien, że jak ktoś ma noge dłuższą niż 82 cm to na ramie 19-tce będzie musiał ją wymienić na dłuższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jafo ale bzdury piszesz. Każdy rower można odchudzić, w końcu wiadomo jakie ma elementy za cięzkie (opony, kiera itd.)

I akurat te elementy zmienia więszośc kupujących.

Tak sie składa, że ramy i całe biki Kross przygotował (o oponach zapomniał :) ) właśnie po to, by w jego ofercie były rowerki do startów na zawodach XC i maratonach.

Nie by były do wygrywania, ale do starów, jak kogoś nie stać na sprzęt po wiele tys. zł.

 

 

ok, ok , masz rację, ale A4 to nie jest super, extra, wypasiony rower. Jest super, ale w swojej klasie, a nie można wymagać od tej klasy, że to są profesjonalne sprzęty do profesjonalnego ścigania o właściwościach rowerów za 6000 zeta. Większości ludzi na tym forum wydaje się, ze jak wyda 1700 zeta to już powinien być kosmiczny sprzęt, i oczekuje od niego że będzie ważył 11 kilo, jeździł jak szosówka Colnago, miał opony o wadze 200 gram komplet, itd. i mają potem jakies pretensje, ze coś jest w nim nie takie jak chcieli.

Ale żeby złagodzić moją wypowiedź, to jednak przyznaję Ci rację, jak ktoś nie ma kupe kasy to to jest dobry wybor, ale nie będę miał pretensji do roweru jak mi zacznie ten jeden kilogram przeszkadzać bo za ta kasę i tak jest wypasiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja startuje 1-2 razy w roku rekreacyjnie, wieć nie chodzi mi wagę 11 kg :)

 

Miałem wiele rowerków i nawet teraz mamy kilka, wszystkie miały powyżej 14 kg.

Postanowiełm po prostu, że mój kolejny będzie miał poniżej 14 a najlepiej poniżej 13,5 kg choćby nie wiem co.

Już róznice zauważyłem na poprawie czasów na mojej trasie testowej (póki co na odchudzonym unibiku, na a4 nie było czasu).

Generalnie po zmianie opon na np: 550 g i pezejściu na prostą lekką kiere otrzyamy z a4 - bika o wadze 13,1 kg - a tym już spokojnie mozna jechac na maratonkach czy XC, tym bardziej, że manetki Deore są wyraxnie lepsze od niższych grup (szybciej reagują).

 

Inne marki w okolicach 1500 zł potrafią dać jedynie rowery ATB czy tylko wolbonieg na 7 rzędów lub rowerki na 14,5 kg.

Miałem tańsze modele krossa przez wiele lat, te tańsze nawet mi sie smarować, regulować itd. nie chciało - a jeżdziły 6 lat sprawne. Coprawda po 6 latach posypało sie wsio, ale wina zaniedbań i tego, że rower był za grosze.

Od a4 oczekuje wiecej i mam nadziej, ze sie niezawiode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od a4 oczekuje wiecej i mam nadziej, ze sie niezawiode.

 

święta racja. Ja też mam nadzieję że się nie zawiodę. Na razie to ja zawodzę rower, bo to ma być test A4, a ja nie mam kiedy jeździć czyli dostarczać materiałów do testu. Chyba musze się z roboty zwolnić żeby móc na rowerku pojeździć. Za oknem pięknę słoneczko a cżłowiek musi się kisić za biurkiem.

ech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza rzecz w Krossie jest porządna - rama - resztę wraz z przypływem gotówki można zmieniać - ja tak robię i mam teraz sztywniaka o wadze 10,7 kg - a jak zmienię amor to jeszcze z 250 gr. zejdę.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, ale dziwnie sie czuje, że w niktórych miejscach grubość ścianki ramy to tylko 1,1 mm - to mi psuje komfort, głównie psychiczny :)

 

Ale z tego co wiem, to tyczy sie tylko dwóch rur (dół, góra) bo widełki, podsiodłowa mają już normaną grudość ?

A sama rama bardzo mi się podoba, choć mam nieco inną niż na fotkach w folderach, bo górna i dolna mi się łączy (jak np: w scottach) a na folderach zbiegają sie osobno - może dlatego, że na fotkach jest rama 21 a ja mam 19 ....

 

tak jak u kolegi:

 

http://img71.imageshack.us/img71/8182/p10304042oy.jpg

 

a na folderach

 

http://www.kross.pl/img/rowery/modele/xc/d_2.jpg

 

 

Nie wiem, ale nikt tego wcześniej nie zauważył?

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się łączą to jeszcze lepiej - rama w tym miejscu jest mocniejsza , u marcinSZO też się łączą tylko trochę mniej bo rama 21"

img00959xm2il.th.jpg

 

a to co na folderach to tylko grafika komputerowa , nie ma się co nimi przejmować.

Co do cieniowania 1,1 mm. -to ramy z wyższej półki cą cieniowane w środku do 0,9 mm.

 

I jeszcze jedna rzecz w tej ramie jest bardzo mądrze rozwiązana konstrukcyjnie - dolna rura rozszerza się przy suporcie - co powoduje , że rama jest sztywna bocznie - ta rama to naprawdę dopracowana konstrukcja !!!

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dolne tylnie widełki mają obwód 73 mm i koło korby i koło kasety.

 

Obwód rury dolnej to 163 mm gównej 113 mm :rolleyes:

 

Ja na swoja rame nie narzekam, wręcz przeciwnie - tylko sie zdziwiłem tej katalogowej.

 

 

ps. pytanie

czy nie słychać u was takiego lekkiego popiskiwania/szmeru jak ruszacie korba (w tył czy w przód) ?

Tak jakby się o coś obcierało piskliwego, albo cos koło korby albo koło kasety, bo nie mam pewności skąd ten dźwięk.

Tylko gdy bardzo wolno poruszam korbą, przy normalnym pedalowaniu nie słychac absolutnie nic.

 

Takie szmery oraz sprawa przełożeń, jednak coraz bardziem mnie utwierdzają w przekonaniu, że deore, acera, sram i łańcuch nie shi. - to dziwne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to , że dolna rura jest rozszerzona w miejscu które zaznaczyłem (co znacznie poprawia sztywność) poprostu przy suporcie jest elipsą w poziomie , a przy główce ramy jest elipsą w pionie.

p10304042oy9ie.th.jpg

A co do napędu - taka jest cena dobrej ramy - ale zawsze możesz przełożyć przednie alivio z EVO - średnica obejmy raczej taka sama.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez ja wiem o co ci chodziło, obwody podałem dla ciekawskich ;)

 

Swoją droga w Uniku też się rozszerza przy supporcie (leciutko), zaś na pozostałej długości jest raczej okrągła.

 

Tak się wsłuchuje, i myśle że to przy kasecie coś piszczy, jak by była źle zamontowana lub nasmarowana?

Bo jak sprawdzam ruch samej korby to jest cicho, wiec to nie wina Acery raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ją dokręć, jak nie bedzie sie to notorycznie powtarzac to nie ma problemu. Mogla byc fabrycznie slabo przykrecona[ja jak spkrecalem swoj rower i dziewczyny na szybko to sie po jakims czasie poluzowaly korby, dokrecilem i od tego czasu spokoj].

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...