Skocz do zawartości

[zagrożenie]Żmija zygzakowata i inne gady w lesie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Zdarzylo wam sie kiedys spotkac zmije na drodze, a co gorsza zaczela was gonic? Mnie jeszcze nie i mam nadzieje, ze tak zostanie. Zalozylem ten topic, gdyz chce na przyszlosc wiedziec, jak spierdzieleac,by dobrze uciec zmiji albo jakiemus innemu wezowi. Qmpel mi mowil, ze zmija rozwija duza predkosc skaczac do przodu, wiec najlepiej jest jechac takim zygzakiem, bo ona traci na predkosci na zakretach, gdy skacze. Mowie prawde? Prosze o wypowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczysz ja na drodze (chociaż są pod ochroną) przejedz :) już ni będzie cię gonila. Ja mieszkam w terenie gdzie jest tego cholerstwa cała masa. Poprostu unikam łąk i miejsc gdzie są nasłonecznione kamienie. Sam już pare sztuk spotkałem ale to one zazwyczaj uciekają. Zazwyczaj- raz jedna się zwineła i zaczeła syczeć. Oddaliłem się więc w przeciwną strone i po kłopocie :) wygrała. Innym razem na zjeździe z Wielkiej Sowy pełzła sobie przez droge więc nogi jak najwyżej i jazda :). Moim zdaniem temat wcale nie jest głupi ani zabawny. Wyobraźcie sobie że jesteście w lesie 15 km od najbliższej mieściny gdzie jest szpital a tu was takie cholerstwo capnie w kosteczle lub łydke, co wtedy?? Jad żmiji nie jest śmiertelny dla zdrowej, dorosłej osoby choć może narobić sporo szkód w organiźmie. Lepiej poczytać na jakiejś stornie co robić w takich przypadkach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej niedorobionej wersji węża nie przejeżdzał, w końcu las to jej teren a człowiek w lesie to zagrożenie(nie tylko dla lasu ale i dla wszystkiego co tam żyje[mrówki też żyją]). Z doświadczenia wiem że taka żmija zygzakowata sama woli uciec niż porywać się na cos co jest od niej większe, no chyba że jest się na tyle głupim żeby denerwować to małe stworzonko. Poza tym jak bym ją przejechał to miał bym wyrzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha, żmije nie gonią ludzi, bo nie mają takiej potrzeby - żywią się małymi gryzoniami, żabami itp., a nie ludźmi. :) Atakują tylko wtedy, gdy czują się osaczone, więc kiedy Ty spierdzielasz, to żmija się tylko cieszy. Poza tym nie gryzą od razu - najpierw syczą, czekając na reakcję, i wtedy trzeba się wycofać, aby żmija przestała odczuwać zagrożenie.

 

Przed innymi podobnymi zwierzami nie musisz uciekać, bo nie są jadowite.

 

I nie zapominajcie, że żmije objęte są ochroną prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dawno się tak nie uśmiałem :):):):):)

 

Jak uciekać przed żmiją??? A kto ci powiedział że one gonią ludzi???

haha

 

Na szczęście w naszym zadupiu zwanym Polską oprócz tych zagrożonych wyginięciem stworzonek jedynym większym zagrożeniem może być szerszeń lub niedźwiedź pod rysami(ale tam rowerem się nie jeździ)

 

Moja rada:

Jak spotkasz żmiję to pstryknij jej parę ładnych fotek i odjedź sobie dalej(nie dotykaj jej!!!)

 

W sumie jak by cię ukąsiła to masz aż 7,5%szans że doprowadzi to do śmierci lub kalectwa(no chyba że ugryzie się w szyję wtedy 100%)

 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wyobraźcie sobie że jesteście w lesie 15 km od najbliższej mieściny gdzie jest szpital a tu was takie cholerstwo capnie w kosteczle lub łydke, co wtedy??

Wtedy zawiązujemy coś powyżej ukąszenia żeby jad się nie rozchodził. Ale autorowi tematu nie chodziło o to co robić w sytuacji ukąszenia ale co zrobić jak żmija chce bawić się w berka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jeszcze nie słyszałem żeby kogoś goniła żmija... :unsure:

 

A ja slyszalem, bo qmpla gonila, zreszta co ja bede wam o tym pisac, jak macie dobry ubaw z tego tematu, zamiast podejsc do niego powaznie, no ale coz :035:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne wszystko się zdarza, może więc podyskutujemy o tym jak uciekać przed piorunem, który chce nas trzasnąć?

haha

 

Proponuję utworzyć forum: "Śmieszne -dowcipy forumowiczów" i wstawić tam ten temat ;):D:D

 

[zagrożenie]Żmija zygzakowata i inne gady w lesie, Jak spierdzielać przed czymś takim?

A jakie inne gady masz na myśli???

 

haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum nie znalazłem nic na temat kleszczy lub komarów a żeby nie zakładać nowego topica moze jakiś admin zmieni tytuł...

więc jak sie chronicei przed tym dziadostwem spray'e wystarczają?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...