Skocz do zawartości

[kierownica] Ritchey Superlogic Made in China test + recenzja


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Kolega szliri zamaluje w pejncie znaczki Ryjczeja i po temacie. :-)

Proponuje nagonkę na tych którzy sprzedają ramy Look 986 czy S-Works za grubą kasę a nawet obok oryginały nie stały. ;-)

 

 

@up. Eh stary. Ja rozumiem Ciebie i wiem w czym problem. ALE! Powinieneś również winić ręce przez które ta paczka przyleciała z Azji! :)

 

Edytowane przez ukaniex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadargo czy do Ciebie nie dociera że to nie śmietnisko ? Załóż osobny temat wedle zaleceń Admina. Mam nadzieje, że moderator poczyni odpowiednie kroki bo widzę, że stworzyłeś własny regulamin tego forum. Temat został utworzony głównie dla kilku osób które poprosiły mnie o opinie na temat tej kierownicy ponieważ sami nie są przekonani do zakupu, nie obnoszę się z tym że ją zakupiłem. Skąd wiesz czy po teście jej nie spalę czy potnę na kawałki. Skąd wiesz że nie kupiłem jej tylko na potrzeby tego testu ?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/90442,internauci_nie_moga_odpowiadac_za_kupno_podrobionych_towarow.html - poczytaj sobie bo widzę, że już widzisz moją osobę za kratami.

Edytowane przez szliri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta - nie masz pieniędzy na oryginał, kup coś tańszego lub wkładaj drobne do skarbonki. 

 

I na tym mam nadzieję, możemy zakończyć. Chcecie rozmawiać o podróbkach, proszę bardzo. Ale w innym, bardziej odpowiednim do tego miejscu. Obiecuję, że każdemu kolejnemu odchodzącemu od głównego tematu zasponsoruję (nie)wymarzone wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej jakości jest lakier? rysuje się tak jak w tanich ritchey'ach?, przy zakładaniu manetek porobiły ci się jakieś rysy?

 

Lakier nie rysuje się, manetki jaki i hamulce weszły bez problemu nie uszkadzając z żaden sposób powierzchni. Napisy trzymając wąsko kierownice także nie zostały na moich dłoniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Postanowiłem dać szansę kierownicy No Name zwanej repliką topowego modelu Ritcheya - Superlogic

Wtrącę się- Szliri w pierwszym poście napisał,iż jest to replika. Jeśli faktycznie jest to replika, to kupowanie tego wyrobu nie nosi znamion paserstwa.

Poza tym święta wojna ,jaka tu się toczy zaczyna mnie napawać niesmakiem - nie pochwalam świadomego kupowania podróbek,ale postawa niektórych Forumowiczów przypomina działania Głównego Śledczego Smoleńskiego.

Proponuję poprzestać na słowach, które zostały już napisane- przyjmujemy,że Szliri kupił tą kierownicę w celu przetestowania repliki oryginału i się tym podzielił. 

Oskarżajac Szliriego o paserstwo sami sobie wystawiacie świadectwo i wpisujecie się w wizerunek typowego "hejtera". Łatwo rzucić w kogoś kamieniem skrywając się za parawanem annimowości w sieci. Syndrom psa ogrodnika?

Czy którykolwiek z oskarżycieli ma dowody na paserstwo ? Bo może mnie coś omineło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Falsyfikat
 
"wyroby przemysłu - nielegalne kopie produktów, często o wiele gorszej jakości od ich pierwowzorów, z podrobionymi znakami firmowymi itp"
 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Replika_(duplikat)
 
"Od falsyfikatu różni się nie ukrywaniem faktu bycia repliką."

 

Nie zauważyłem na tej kierownicy napisu "replica" a nabywca powiedzieć może sobie cokolwiek.
 

Łatwo rzucić w kogoś kamieniem skrywając się za parawanem annimowości w sieci.

Mieciu i wiele innych osób doskonale zna moje dane.



Syndrom psa ogrodnika?

 

Popatrz sobie na mój rower i sam sobie odpowiedz. 

Edytowane przez kadargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zauważyłem na tej kierownicy napisu "replica"

A musi być?

 

Nie zauważyłem na tej kierownicy napisu "replica" a nabywca powiedzieć może sobie cokolwiek.

 

Ten fakt nie upoważnia nikogo z Nas do sugerowania popełnienia wykroczenia lub przestepstwa przez Szliriego.

Może juz czas, abys zakończył batalię- do niczego ona nie prowadzi. Przedstawiłeś wszystkim swoje stanowisko i na tym poprzestań. Forum nie jest miejscem na prowadzenie własnych Dżichadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zapytam się.

Porównywał ktoś bezpośrednia kierownicę ORYGINALNĄ Ritcheya za spore pieniądze z taką Made in China?

Tak, na MBR.com szczesliwcy przyplacali porownanie polamanymi rurkami za 30 dolarow, kilku mniej szczesliwych musialo wstawiac nowe zeby.

Po tych akcjach ritchey zaczal dosc mocno scigac za podrobki, doprowadzajac przy tym do zamkniecia najwiekszego forum szosowego w Szkocji, gdzie wiekszosc uzytkownikow otwarcie zachwalala podrobki ze wzgledu na cene i dzielila sie doswiadczeniami z ich testow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko na zachodzie człowiek zarabia 2000€ i kupuje tego miernego Riczeja za 150€, a w Polsce człowiek zarabia 2000pln i za Riczeja płaci 650pln. Ot i cała tajemnica prawego zachodu."

 

A trzeba koniecznie kupowac Ritcheya? 


 

 

Ok. Kolega szliri zamaluje w pejncie znaczki Ryjczeja i po temacie. :-)

Proponuje nagonkę na tych którzy sprzedają ramy Look 986 czy S-Works za grubą kasę a nawet obok oryginały nie stały. ;-)

 

Powinien to zrobić na samym początku. Nie byłoby tej całej dyskusji.

Dla mnie można jeździć nawet na kiju do mopa i zrobic z tego test, dopóki nie widnieje na nim znak innego producenta. To jest tworzenie negatywnej aury wokół Ritcheya. Nagle okazuje się, że ich rurki są za drogie, że Ritechy się skonczył dawno temu, ze ich jakośc wcale nie wyróżnia się na tle tańszej konkurencji. W takim razie po co zajmować sobie tym głowę? Od chińczyków można kupić rurki bez żadnego nadruku.

 

Ale nie, bo nie ma dumnego znaczka Ritchey namalowanego przez chińczyka na plastikowym badziewiu. 

 

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do Wszystkich:

Temat , a raczej opisywany przedmiot, wzbudza zbyt dużo negatywnych emocji.  Aby zakończyć prowadzoną wymianę zdań 

 

Temat zostaje zamknięty .

 

Wszelkie pytania odnośnie opisywanej kierownicy proszę kierować bezpośrednio do Autora za pośrednictwem PW.

 

 

BTW- proszę darować sobie pisanie jakichkolwiek wiadomości do Administracji o ponowne otwarcie, żądanie wyjaśnień i podjęcia jakichkolwiek kroków. 

 

Edit:

Poproszono u zamieszczenie tego linku- do poczytania.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sn-odsprzedaz-i-kupno-podrobionych-towarow-to-nie-paserstwo#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...