Skocz do zawartości

[rower] Zakup KROSS Level B2 (29er)


TomekK82

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie pozostał Ci jeszcze patent z wyciętym paskiem aluminium z puszki po np. złocistym napoju :).

 

 

Faktycznie, czytałem o tym, ale jeszcze nie próbowałem, jak wrócę z trasy to na pewno ten patent wypróbuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie korba zamontowana, oczywiście nie obeszło się bez rewelacji.

Przy montażu postanowiłem zmierzyć linie łańcucha i okazało się że mam wszystko dobrane przypadkowo, ale to nie problem bo przecież zmieniam suport i korbę na nowe.

 

Po założeniu misek z podkładkami tak jak przewiduje producent Shimano (dla korby 68mm, dwie z prawej i jedna z lewej), zauważyłem że cały napęd (korba) jest przesunięty w prawo względem środka płaszczyzny ramy (mam nadzieję że wiadomo o co chodzi :)).

Przesunięcie wynosiło około 6mm.

Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale przełożyłem podkładkę 2,5mm na lewą stronę, czyli jedna podkładka po prawej i dwie po lewej, odwrotnie niż przedstawiono na rysunku:

http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_6S80A/SI-6S80A-003-POL_v1_m56577569830679772.pdf

Obecnie linia łańcucha jest zgrana moim zdaniem dobrze, środkowa zębatka z przodu pokrywa się mniej więcej z piątą zębatką na kasecie.

I oczywiście korba jest równo w płaszczyźnie z ramą.

 

Pytanie: Czy takie kombinacje nie wpłyną negatywnie na napęd i czy tak może zostać?

 

PS Wcześniej tak coś czułem że jest nie halo, bo odruchowo przy pedałowaniu prawa noga ustawiała się bliżej korby niż lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś, linia łańcucha jest najważniejsza i jeśli łańcuch jest równolegle do ramy w położeniu 2x5 to jest dobrze. W pierwszym położeniu miałbyś przekosy na najniższych biegach.

 

 

No to kamień z serca, ufff.

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Teraz czas na jazdę testową :).

 

A bym zapomniał, czy jest to normą że ta dziura w osi zintegrowanej jest bez żadnej zaślepki?

Trochę to dziwnie wygląda, ale jak tak ma być to nic nie będę kombinował.

Edytowane przez TomekK82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to ja rozumiem, piękna sprawa, a raczej jazda, na tej korbie HTII.

Nic się nie wygina, nic nie ociera, przerzutka pracuje lepiej dzięki temu że korba teraz jest bliżej ramy.

Zobaczymy jak długo wytrzymają łożyska, przy zakładaniu misek nie wykonywałem żadnego planowania mufy, ale oś przeszła bez problemu przez dwie miski bez użycia narzędzi typu młotek, opór był ale bez problemu poradziłem sobie gołymi rękami, no w sumie w rękawiczkach :).

 

Mam nadzieję, że nic więcej nie będę musiał na razie wymieniać, aby bez problemowo jeździć.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...