Skocz do zawartości

[waga] jaka i za ile?


vszywiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zwykłą wagę kuchenną ale do 5 kg. Wydaje mi się, że waga do 2 kg może być trochę za mała w niektórych przypadkach. Nie wiem jaki masz rower, ale przecież niekiedy amor czy rama ważą odrobinę ponad 2 kg. Już nie mówiąc o kołach, które czasami ważyłem razem z kasetą, oponą i mleczkiem uszczelniającym ;) Po za tym, mając wiekszy limit wagowym, możesz na wadze położyć pudełko, do którego możesz wrzucać części. A przecież pudełko też waży :P
Moja waga jest z firmy silvercrest. Nie jestem wstanie powiedzieć, czy oszukuje czy nie, ale kupując części na allegro, które były wazone przed wysyłką dostając paczkę i sprawdzając wagę u siebie wychodzi mi dokładnie to samo. Tak więc po tym zakłądam, że waga chodzi dobrze, bo nie jestem wstanie uwierzyć, że różne wagi, różnych producentów podają dokłądnie taką samą wagę i obydwie są do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do komponentów używam takiej z rozdzielczością do 1g i zakresem do 5kg i wystarcza spokojnie :) Rower ważę na wadze hakowej rozdzielczość 10g i zakres 20kg i zgadza się mniej więcej z sumą excela. Dla dokładniejszych wskazań drobnych komponentów można zastosować wagę jubilerską. Ja specjalnie jej nie kupiłem bo wiem, że przeniosłaby walkę o gramy na poziom walki o dziesiąte części grama a tego nie życzę sobie ani wrogom ;-)

PS: wagi to jedne z tańszych w sumie wydałem 40-50zł (tak jak wyżej pisali lepiej wydać na osprzęt niż na pomiar)

Edytowane przez Centek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@up

Co z tego, że udźwig do 15kg, jak raczej nie zważy się na tym roweru w całości.

Większość ludzi waży części, po czym sumuje ich wagę, więc nawet ważąć maszynę do DH wystarczy najwyklejsza waga kuchenna z udźwigiem do 5kg.

 

Zwazy i to dokladnie jak i bez problemu. Kladziesz na wadze deseczke badz cos podobnego na czym bedziesz mogl postawic rower, tarujesz wage, stawiasz rower i po sprawie. Waga zatrzymuje odczyt, co jest przydatne w przypadku przedmiotow mogacych zaslonic wyswietlacz.

 

Jednak jesli wolisz rozbierac rower na czynniki pierwsze to droga wolna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepsza jest najtańsza z ebay:

http://www.ebay.com/itm/New-Digital-Weigh-SCALE-Balance-Jewelry-Pocket-Black-Silver-2000g-x-0-1g-HD23L-/121101499625?pt=US_Pocket_Digital_Scales&hash=item1c32363ce9

pierwsza z brzegu pewnie można jeszcze taniej znaleźć.

Mam taką i waży na pewno bardzo dokładnie - ważyłem monety i sprawdzałem ich mase w necie - zawsze się zgadzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...