Skocz do zawartości

[waga] jaka i za ile?

vszywiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zwykłą wagę kuchenną ale do 5 kg. Wydaje mi się, że waga do 2 kg może być trochę za mała w niektórych przypadkach. Nie wiem jaki masz rower, ale przecież niekiedy amor czy rama ważą odrobinę ponad 2 kg. Już nie mówiąc o kołach, które czasami ważyłem razem z kasetą, oponą i mleczkiem uszczelniającym ;) Po za tym, mając wiekszy limit wagowym, możesz na wadze położyć pudełko, do którego możesz wrzucać części. A przecież pudełko też waży :P
Moja waga jest z firmy silvercrest. Nie jestem wstanie powiedzieć, czy oszukuje czy nie, ale kupując części na allegro, które były wazone przed wysyłką dostając paczkę i sprawdzając wagę u siebie wychodzi mi dokładnie to samo. Tak więc po tym zakłądam, że waga chodzi dobrze, bo nie jestem wstanie uwierzyć, że różne wagi, różnych producentów podają dokłądnie taką samą wagę i obydwie są do d...

Ja też do komponentów używam takiej z rozdzielczością do 1g i zakresem do 5kg i wystarcza spokojnie :) Rower ważę na wadze hakowej rozdzielczość 10g i zakres 20kg i zgadza się mniej więcej z sumą excela. Dla dokładniejszych wskazań drobnych komponentów można zastosować wagę jubilerską. Ja specjalnie jej nie kupiłem bo wiem, że przeniosłaby walkę o gramy na poziom walki o dziesiąte części grama a tego nie życzę sobie ani wrogom ;-)

PS: wagi to jedne z tańszych w sumie wydałem 40-50zł (tak jak wyżej pisali lepiej wydać na osprzęt niż na pomiar)

Edytowane przez Centek

• 2 miesiące temu...

@up

Co z tego, że udźwig do 15kg, jak raczej nie zważy się na tym roweru w całości.

Większość ludzi waży części, po czym sumuje ich wagę, więc nawet ważąć maszynę do DH wystarczy najwyklejsza waga kuchenna z udźwigiem do 5kg.

Zwazy i to dokladnie jak i bez problemu. Kladziesz na wadze deseczke badz cos podobnego na czym bedziesz mogl postawic rower, tarujesz wage, stawiasz rower i po sprawie. Waga zatrzymuje odczyt, co jest przydatne w przypadku przedmiotow mogacych zaslonic wyswietlacz.

Jednak jesli wolisz rozbierac rower na czynniki pierwsze to droga wolna :)

• 3 tygodnie później...

Najlepsza jest najtańsza z ebay:

http://www.ebay.com/itm/New-Digital-Weigh-SCALE-Balance-Jewelry-Pocket-Black-Silver-2000g-x-0-1g-HD23L-/121101499625?pt=US_Pocket_Digital_Scales&hash=item1c32363ce9

pierwsza z brzegu pewnie można jeszcze taniej znaleźć.

Mam taką i waży na pewno bardzo dokładnie - ważyłem monety i sprawdzałem ich mase w necie - zawsze się zgadzało :)