Skocz do zawartości

[buty] Exustar E-SM321


Tepes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Postanowiłem, że coś napiszę o tych butach. Jest to mój pierwszy kontakt z zatrzaskami (tzn pierwszy raz w życiu korzystałem z tego systemu).
Jeśli ktoś chce kupić przez sieć, to najlepiej wcześniej je przymierzyć. Mam długość stopy 28 cm. Myślę, że rozmiar idealnie spasowany to 43. Ja wybrałem 44. Bez wpięcia w pedały jest wrażenie, iż są dużo za duże. Uczucie znika podczas jazdy, przynajmniej ja takie mam wrażenie.
Są to wszystko bardzo mocno subiektywne odczucia, ponieważ jak już wspominałem, są to moje pierwsze "zatrzaski".
But wykonany ze skóry. Nie ważyłem samych butów, ale wraz z pudełkiem, kluczykiem do wkręcania kołków i śrub do bloków waga na poczcie pokazała 1600 g.
Buty posiadają dwa rzepy i klamrę. Wzmacniany zapiętek oraz podeszwę i wkręcane kołki ułatwiające podejścia.

 

post-155705-0-91802900-1365928083_thumb.jpg

 

Nie wiem co jeszcze napisać. Wczoraj zrobiłem 10 km. Dziś dopiero jakaś dłuższa trasa i zróżnicowany teren.
Pedały: Crank Brothers Candy 3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Po kilkunastu minutach w ogóle zapomniałem o tych butach. Dużo chodziłem po lesie (wyznaczamy szlak), przejeździłem 7 km na trasie ęduro. Było trochę wody, było błoto.
Wygodne, lecz nie mam porównania. Na pierwsze buty rowerowe są w sam raz. W trakcie użytkowania będę dopisywał co się z nimi dzieje. W tym roku mają wiele przejechać i przeżyć, więc zobaczymy co są warte.

 

P.S. Wczoraj było około 15 stopni Celsjusza w lesie gdzie jeździłem - czułem się bardzo komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale...ale trzeba jeździć! Nie przemoczyłem ich mocno, ale na drugi dzień także jeździłem i nie czułem, aby były w ogóle wilgotne.
Osobiście nie odczuwam dyskomfortu przy temperaturach ostatnio panujących (na Śląsku chyba raz było w słońcu z 30 stopni, raczej jest w okolicach 20, w okolicach 7-8 stopni u przy dużym wietrze czułem lekki chłód, ale po kilku kilometrach już byłem rozgrzany).
Wkręcane kołki/korki są z bardzo miękkiego aluminium.

Na skórzanej cholewce nie widać śladu zużycia - nie konserwowałem ich niczym do tej pory.

Jeździ mi się w nich bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut pedałowania w deszczu. Rano 10 stopni w południe około 15 stopni. Buty schły dwa dni. Przejechane jakieś 600Km - klamra i rzepy trzymają. Nic nie pęka, ani się nie przeciera. śmiga się miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Hejka,

 

to może ja też cos o tych butach napiszę...może się komuś przyda.

 

Kupiłem je w piątek, w weekend trochę pojeździłem. Normalnie noszę but 44, przymierzałem Exustary 44 i były ciasne, rozmar 45 od 44 różni conajmniej 2 cm długości wkładki, także troche sa za duże - nie wiem jaki to ma wpływ na efektywność pedałowania.

 

Jeżeli chcesz kupić buty to tylko z klamrą, idealnie spinają nogę. W sklepie w którym moje Exustary kupiłem, mówili że z częściami zamiennymi nie ma problemu, bo Shimanowskie klamry i paski pasują (nie wiem na ile to prawda)

 

Teraz wiem, że but musi być idealnie dopasowany (dopuszczalny lekki luz - wiadomo w lecie i przy wysiłku noga puchnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, mam zamiar nabyć Buty SPD MTB Exustar E-SM321 drogą kupna.

Chcę je zamówić ze sklepu internetowego. Dlatego pytam was o rozmiarówkę tych bucików czy nie jest zaniżona lub zawyżona.

Rozmiar moich butów to 42 - czy mam brać 42 czy może 43 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...