Skocz do zawartości

[rower] Unibike, Kellys czy Northtec


sid265

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 piszę gdyż chcę kupić rower, koniecznie na 29atkach. Nie mam za dużo funduszy bo max 2200 zł a chciałbym nowy rower.

 Zastanawiam się między:

 

1. Unibike Fusion 29 - ok 2000 zł

( http://www.activbike.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/204?osCsid=7a5c9eff99225cb56d48a4df186d3608 )

 

2. Northtec Cayon 29 - ok 1900 zł

 

3. Kellys TNT 10 - ok 2200 zł ( no mam zniżkę ok 30% na niego)

( http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2013/gorskie/hardtail-29/tnt-10 )

 

Będę jeżdził w terenie mieszanym, las i ścieżki rowerowe, ok 150 - 200 km/tyg.

Od razu dodam, że nie mam więcej kasy niż 2200pln dlatego proszę nie piszcie" "wystarczy, że dodasz 500 zł i masz rower o dwie klasy wyżej" :)

Bo ich po prostu nie mam i mieć nie będę.

 

Dodam, że ma 187 wzrostu i 77 kg wagi.

 

Piszę do Was, gdyż wieżę w wasze doświadczenie - ja w tej dziedzinie nie posiadam:)

 

Dzięki za pomoc i z niecierpliowścią czekam na odp.

Pozdro!

Edytowane przez sid265
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wszystkie trzy na osprzęcie mocno komunijnym

2. wszystkie trzy na tragicznym kowadle XCM

 

teraz to co najważniejsze: rama i koła:

 

Rama (materiał i geometria):

 

1. Unibike

2. Kellys (strasznie długi tylny trójkąt)

3. pusto

..

..

..

10. Northtec (szkoda słów)

 

Koła:

 

1. Unibike porządne firmowe ooczkowane obręcze MACH 1  i piasty  shimano

2. Kellys  obręcze KLS i piasty SRAM 306 (za przeproszeniem )

3. Northtec obręcze Master Disc (noname) piasty Sram 306

 

Hamulce:

 

1.Unibike i Northtec SHIMANO M395

2. pusto

3. pusto

..

..

..

10. Kellys. HAYES Dyno Sport (lepiej hamować butami)

 

wybór cały Twój.

 


   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nrowery.pl w  katalogu 2013, Northtec Cayon 29AL ma na wyposażeniu XCMa. Z resztą, naprawdę, są lepsze rowery w tej kategorii cenowej.

 

 

 

 

 

 

 

No właśnie staram się coś znaleźć, może polecisz wprost. Jak Ty miałbyś coś mi polecić do 2200, to co to by było?

 

P.s. Ja wiem, że dla większości z Was w tym przedziale cenowym to może być tylko sh*t i Megash*t... i tak pewnie troche jest:)

Ale pytam, bo chcę aby ktoś mi szczerze pomógł wybrać najlepszy z sh*tów!

 

P.s. Pro dzięki, za zagażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wybór pomiędzy dżuma a cholerą, bo za 2200 to jest naprawdę duża sztuka wybrać mądrze coś sensownego. I naprawde jest tak że za te 500zł więcej jest już sporo lepiej w osprzęcie.

 

Ale OK, w mojej opinii postaw na Unibike Fusion-tak wynika z porównania.  - Tu przynajmiej wiemy że rama i koła będa na początek OK. Unibike robi solidne i trwałe rowery. W końcu ta sama rama i obręcze są w najdrożym Expercie.

A powolutku w ramach zużywana sie osprzętu i napędu będziesz sobie zmieniać  części na lżejsze  i bardziej niezawodne z wyższych grup. Na początek koniecznie amortyzator i korby -będzie sztywniej i dużo lżej.  No i na koniec podstawa podjedż do sklepu i przymierz sie do roweru. Do Twojej wzrostu i stylu jazdy powinieneś spróbować ramę 19" .

 

Aha, jeszcze jest naprawde spora szansa wytargować dobrą cenę u sprzedawców -spróbuj może wytargujesz za 2200-2300 model Evo29 :)
 


 

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jest naprawde spora szansa wytargować dobrą cenę u sprzedawców -spróbuj może wytargujesz za 2200-2300 model Evo29 :)

 

 

EVO 29 - to byłoby mistrzostwo dla mnie:)

Ale szczerzę wątpi aby sprzedawcy na początku sezony zeszli z ceny o 10 - 15%...

Chyba, że rabaty w tej branży to norma:)

 

P.s. Skoro już tak mówisz, że może zszli by z ceny i postrać się o lepszy model, to może zastanowić się i nad tym: Leader FOX TRAP

 

http://www.leaderfox.pl/katalog-mtb-29.html

 

co mślisz? Choć cięzko znaleźć ich sklep...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10% to jest taki mniej więcej standard - przynajmniej w 3 sklepach które odwiedziłem to po chwili rozmowy dawali 10% a na Gianta - co prawda trochę droższego - oferowali nawet ~12% ;) Trzeba tylko dobrze gadać - wiadomo - czym droższy rower, tym łatwiej o większy rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

znalazłem UNIBIKE EVO 29 na stronie http://rower-sport.p...12-gratis-/1251

 

Tych rowerów już danwo tam nie posiadają:)

 

 

 

Byłem dzisiaj w sklepie UNIBIKE - nie ma mowy o ŻADNYCH rabatach! Nic, nawet nędzne 5%...

Dopiero pod koniec września będzie ogólna obniżka cen.

 

No i nie wiem co zrobić, bo czekać do września nie chcę.

Może ktoś coś powiedzieć nt. Leader FOX TRAP - bo prawie żadnych opini w necie.

 

Może ktoś wie gdzie można kupić ich rowery w Warszawie?

 

p.s. Zastanawiam się jeszcze na CUBE AIM DISC 29? Który lepszy CUBE AIM DISC 29 czy UNIBIKE Fusion 29?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem dzisiaj w sklepie UNIBIKE - nie ma mowy o ŻADNYCH rabatach! Nic, nawet nędzne 5%... Dopiero pod koniec września będzie ogólna obniżka cen.

Niestety to prawda, mi się udało "wyłudzić" trochę gratów gratis bo kupowałem u znajomego ale z tego co mi mówił to na unibike nie daje żadnych rabatów, sprawdź może jeszcze zuchliński-rowery może tam jakiś rabat uda się uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli mielibyśćie porównać do UNIBIKA Fusion 29, któryś z tych:

 

1. SCOTT ASPECT 29 TOUR

 

2, GIANT TALON 29er

 

to który wypada lepiej?

 

P.s. Czy jest tak jak mi się wydaję, że mimo braku jakielkolwiek zniżki na unibika to i tak on jest najlepszym wyborem w tej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o

, sprawdź może jeszcze zuchliński-rowery może tam jakiś rabat uda się uzyskać

 

Żuchliński jest raczej mało skłonny udzielać rabaty: w zimę zaoferował mi maksymalnie 3% na interesujący mnie rower.

Sam zastanawiam się nad rowerem 29" , byłem w kilku sklepach i różnie to z rabatami wygląda:

w jednym sklepie na Scotta nie chcieli dać żadnego rabatu, w drugim dali coś około 8%, a w trzecim 15 %. Na Focusa -przez telefon- zeszli z ceny 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...