Skocz do zawartości

[rower] Lazaro Evolution V


feru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat żeby rozdzielić opinie o tym rowerku.

 

Lazaro Evolution V3

 

Rama:                      Aluminiowa hydro-formowana AL6061

Widelec:                  SR SUNTOUR XCM SF-13 regulowany z możliwością blokady, skok 100mm

Hamulec przód:       SACCON V-brake aluminiowy, długie sprężyny, solidna regulacja

Hamulec tył:            SACCON V-brake aluminiowy, długie sprężyny, solidna regulacja

Manetki:                  SHIMANO ALIVIO ST-M410 3 x 8

Klamka hamulca:    SHIMANO ALIVIO

Przerzutka tył:         SHIMANO ALIVIO RD-M430

Przerzutka przód:    SHIMANO ALIVIO FD-412

Kaseta:                   SHIMANO ALIVIO CS-HG41  8-rzędowa    

Łańcuch:                 SHIMANO ALIVIO CH-HG40

Korba:                     SHIMANO FCM 311 z ramionami o długości 175mm 

Suport:                    NECO na łożyskach maszynowych

Piasty:                    JOY-TECH kasetowe na łożyskach uszczelniane, montowane na szybko-zamykacze

Obręcze:                 KANDS MAXX aluminiowe dwukomorowe-wzmacniane

Siodło:                    VADER anatomiczne

Opony:                   CST 26" x 1,95 szosowo-terenowe

Mostek:                  ZOOM aluminiowy

Kierownica:            ZOOM profilowana

Sztyca siodła:         ZOOM aluminiowa

Liczba biegów:       24

Waga:                    13,7 kg

 

Ma on podobną konfiguracje jak Kands Energy 1300 VB. z wyjątkiem blokady widelca oraz piastami Shimano.

 

Jeżeli jesteś posiadaczem tego roweru dodaj swoją opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem tego modelu i chyba trafiłem na lekko wadliwy egzemplarz bo o ile trochę rozregulowane przednie przerzutki i hamulce można przeżyć i łatwo ustawić to mam kłopot z korbą czy z suportem [nie znam się] Podczas pedałowania nawet lekkiego słychać regularne 'cykanie' mi to przypomina dzwięk jaki się wydobywa przy dokręcaniu czegoś kluczem nasadowym. Dzwiek pojawia się nawet gdy wolno kręce korbą[pojedyńcze 'cykanie'] jutro wezme to w końcu rozkręce na ile się da. To zaczeło się po jakiś 5 km więc nie ma mowy że coś jest zużyte,raz mi coś przeskoczyło w korbie[dało się poczuć w nogach] i dzwięk znikł na troche ale to wróciło. korba luzów nie ma,podczas cykania nie wyczuwam nic w nogach. a tak ogólnie to rower całkiem spoko. No i te pedały wyglądają jakby się miały rozpaść. Sorki że tak chaotycznie ale nie umiem się wysławiać w formie pisanej :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprawdz te naklejke co podaje w zdjeciu ja mialem to samo zsunela sie i regularnie co obrot tykala.

 

4a5y4e8y.jpg

 

Jesli nie ona to odkrec i jeszcze raz dokrec pedaly. Po przygodzie z naklejka pedaly trochr oporu dostaly a ze mlody rower to trzeba bylo odkrecic i jeszcze raz dokrecic dosc mocno. Tykanie ustalo.

 

Co do roweru to jak za swoja cene to nie zaluje ani jednego kilometra przejechanego. Wygodny ladny dosc dobrze wyposazony spelnia moje oczekiwania.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze;] Sprawdzę jutro. Tak,rower jest ładny i za tą cene nic lepszego nie ma raczej,chociaż jeszcze miałem na uwadze kandsa1300.Ja byłem pierwszym klijentem u bf bike na allegro i dostałem 5dych zniżki hehe;] Mam jeszcze mało zrobionych km bo jeszcze jak na razie w weekendy tylko więc jeszcze ciągle 'zapoznaje' się z rowerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja go nabyłem grogą kupna na Allegro. Rama 17, na wzrost 165cm już może być - to rower dla syna. Ja, przy swoim 180cm też doskonale się na nim czuję.

Moje wrażenia.

Dostawa i pakowanie.

Kupiony w czwartek, miał dojechać na wtorek (tak sią umówiłem z miłą panią z BF-Bike) w poniedziałek dostałem email z potwierdzeniem wysłana i i zapewnieniem, że dotrze we wtorek - specjalnie wziąłem wolne na ten dzień. Dotarł w środę. Firma Opek (oddział Tarnów) nie wyrabia się z wysyłkami takiej ilości rowerów. Sukces zaczyna chyba przerastać sprzedawcę.

Pudło całe, prawie o czym później. Rower nie zniszczony, za wyjątkniem drobnego nacięcia na końcu jednego gripa - i tak są do wymiany.

Rower obklejony instrukcjami Shimano, dość oryginalny sposób. Koła solidnie zamocowane, nic luźno nie latało poza pedałami i przednim zaciskiem koła - można było gdzieś to przymocować lub chociaż wyrzucić w folię bąbelkową.

Jedna dziura w pudle, od góry, przez nie schowaną sztycę siodełka - prawie wyszła na zewnątrz!! Na szczęśnie nic się jej nie stało.

W komplecie instrukcja z gwarancją i paragon + koszyk na bidon gratis.

Montaż i regulacja.

Bez problemu, szybko i gładko. Nawet koła dobrze napompowane. Zaciski kół mogły być lepszej jakości - do wymiany.

Regulacje zrobiłem po pierwszej krótkiej jeździe. W zasadzie poza poprawką linki hamulców i kilkoma obrotami śruby mocującej linkę przy manetce przerzutki, wszystko było wyregulowane.

Wrażenia subiektywne z wykonania, tzn. jakości roweru.

Hmm... czego wymagać od roweru za 1100zł. Poza przyzwoitym osprzętem Alivio szaleństwa nie ma. Najgorzej wypada lakier -  jego ultra cienka warstwa  w porównaniu z innymi rowerami (2 Herculesy) które mam. Można wyczuć kalkomanie z napisami pod lakierem!

 

Firma "trans rower" sporo musi jeszcze zainwestować by dorównać konkurencji (ramy, ramy, ramy - LAKIER!!!), nadrabiają ceną i niezłym wyposażeniem. Na pewno wyjdą na ludzi, czego im z całego serca życzę. Byle by nie zaczęli oszczędzać na osprzęcie jak robi teraz większość firm.

 

 

Co bym zmienił? Na pewno:

kierownica mogłaby być aluminiowa

pedały - fatalne!

zaciski kół

mostek - za bardzo podniesiony

gripy też do wyrzucenia.

hamulce - zdecydowanie za miękkie, nie wróżę klockom długiego życia

W sumie to drobiazgi.

 

Podsumowując, za te pieniądze to najlepszy wybór. Oby dobrze się sprawował.

Po pierwszej godzinnej jeździe nie mam do niego zastrzeżeń, a syn jest zachwycony.

Za jakiś czas napiszę o dalszym wrażeniach z jazdy.

 

Bym zapomniał, realna waga to nie 13,7kg jak stoi w opisie oferty na Allegro tylko 14,6kg. Prawie 1kg więcej.

 

 

.

 

wysunięta sztyca, która prawie przebiła pudło!!! 8677828237_f33fe9d13e.jpg

 

uszkodzony grip 8677828127_8e385cc5aa.jpg              sposób spakowania8677828161_6d37a0fcb9.jpg 

 

8678937580_cd2c3cce96.jpg  8678937656_4262a79865.jpg

 

Edytowane przez poskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pierdoły jak odblaski czy zaślepki do korby miałeś? Wydawało mi się że odblaski to standard w kupowanych rowerach,tu niestety nie ma. Ale plus za podpórke :)

 

 

Rower jest taki, jak na zdięciach z Allegro - bez odblasków i zaślepek w korbie (te, są wg mnie zbędne w tej korbie). A podpurka jest... co najwyżej dostateczna, nie przeżyje nawet jednego sezonu. Kupię i tak montowaną na tylnym widelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy model ten będzie jeszcze dostępny w sprzedaży? 

Pisałem do Bf-bike maila w tej sprawie, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Próbowałem też dzwonić, ale telefon nie odpowiada. 

Żywo interesuje mnie zakup tego akurat roweru, gdyż kands albo ma hamulce tarczowe, albo amor bez blokady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja również jestem posiadaczem tego rowerku i jestem bardzo z niego zadowolony. W tym przedziale cenowym nic lepszego się nie znajdzie. Zaczałem na nim drugi sezon i jak na razie bez jakichkolwiek usterek. Jeżeli ma ktoś jakieś pytania na jego temat to smiało pytajcie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem damski i męski:

 

Meski: 17 dobrze nastawiony, bez powietrza w kolach, ile mozna wbic barow w opone na stacji?.

 

Damski 17: w ogóle nie wyregulowany. Mam problem z hamulcami z jednej strony kostki bardziej odstaja jak to wyregulowac?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się posiadaczem tego rowerku :)

Na pewno pokieruję się radą poskar'a co do wymiany części, mam jeszcze pytanie jakie opony polecacie do niego wsadzić na tereny leśne?

Myślałem o takich: http://allegro.pl/opona-schwalbe-smart-sam-performance-26x2-1-rt-i3227929843.html

Pozdrawiam

 

 

Wywaliłem, opony CST i założyłem ... CST ale zwijane - Critter, zyskałem 650g :) opony bez zastrzeżeń, na suchym super, na błocie mogło być lepiej, ale za 50zł nie ma co narzekać.

 

Co do Smart Samów, to są super! Mam je w crosie (28) i sobie chwalę.

Edytowane przez poskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Mam problem z hamulcami z jednej strony kostki bardziej odstaja jak to wyregulowac?.

pewnie już po ptokach ale może innym się przyda. Jeśli jedno ramie jest bliżej obręczy tzn. że sprężynaprzeciwległego ramienia za bardzo ciągnie. Trzeba ją poluzować poprzez wykręcenie małego śrubki imbusowej z boku ramienia i jednocześnie wkręcić delikatnie śrubkę na ramieniu, które jest bliżej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam ten rower dzisiaj z znajomym go złożyliśmy tzn. on złożył i troszkę nim popedałowałem pierwsze wrażenia pozytywne pośmigam jeszcze troszkę i napiszę coś więcej o tym rowerku jak na razie w tym przedziale cenowym nie ma, co człowiek liczyć na coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 150km na tym rowerku, zaczeło mi oczywiście pyrkać w okolicach przedniej przerzutki. Ogólnie wrażenia dobre, rowerek się spisuje na trasie jak i nawet bardzo wymagających nierównościach. Katowałem go lekkich wyrtepach i śmiga, wpadałem w lekkie poślizgi ale to przez cienkie opony. Pupa boli od siedliska przy dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest jeszcze chyba tak żle z tym siodełkiem,przynajmniej dla mnie bo wytrzymałem jednorazowo troche ponad 100 km jazdy a dla mnie to już sporo ;] Przy tych oponach faktycznie można się rozwalić zwłaszcza na wilgotnym asfalcie ale rower ok,czasem coś popyka w korbie ale jeżdzić można. Wkurza mnie tylko że pedały (chyba?) czasem strasznie skrzypią,odkrecałem ,dokrecałem i nie wiem co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kupiłem Lazaro 26" męski i damski.Potwierdzam słaby lakier i kiepskie rączki ale to nic wielkiego za te pieniądze nic lepszego nie znalazłem!

Mam natomiast inny problem,wygląda to tak że podczas jazdy na rowerku z przodu tarcza największa z tyłu najmniejsza występuje dziwne zjawisko , jak coś by gdzieś tarło ale nie jest to łańcuch, jak by coś w korbie , pedałach a może piastach sam nie wiem.

Im mocniejszy nacisk na pedały jest to bardziej odczuwalne! Napisałem dwa meile do sklepu ale cisza! Może mieliście albo macie takie zjawisko u siebie? Proszę o rady, bo nie wiem czy reklamować rowery ,bo na obu jest to samo! Mam jeszcze trzeci rower ale takiego zjawiska nie ma!

Pomocy! :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź ze sklepu:

Witam.
Proszę sprawdzić następujące rzeczy:
1. Prosze sprawdzić dokręcenie pedał do ramion korby
2. proszę sprawdzić dokręcenie ramion korby na kwadracie osi suportu
  3. Proszę wyciągnąć rurkę z siodełkiem i wlać przez otwór podsiodłowy 
3-4 łyżki oleju silnikowego, aby przesmarować suport
Po sprawdzeniu tych elementów powinno wszystko wrócić do normy.
Pozdrawiam Damian

Zobaczymy czy pomoże! Sprawdzę dzisiaj wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...