Skocz do zawartości

[Amortyzator]RST F1RST Air 29 80mm regulacja


qrczakzul

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja. Owe 70 psi przy którym było wygodnie i miękko okazało się niestety niebezpieczne w terenie, amor się rozruszał jeszcze bardziej po 5k przebiegu. Dobicia występowały coraz częściej. Ciśnienie nie spadło, wiec nie ma nieszczelności. Teraz ustawiłem 105 psi, zaczął działać podobnie jak reba. Relacje będą jak trochę go pomęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na dworze;) amor zmienił charakterystykę juz parę tygodni temu kiedy jeszcze było ciepło. Teraz tłumienie zaczęło mulić :] oczywiście najlepsze wnioski będą dopiero w okolicach maja kiedy będzie sucho i dam mu najlepszy wycisk

Edytowane przez qrczakzul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś podejmował się zmiany skoku w tym amorze ? Czekam właśnie na Aganga 7.29 i chciałbym się za to zabrać. Kolega qrczakzul wspomina o jakimś elemencie, który trzeba dokupić. Jeżeli ktoś przeprowadzał taką operację będę wdzięczny za info co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę zmian z mojej strony. Przybrałem 2 kilo, czyli teraz mam 7 dyszek. Amor ma obecnie 100 mm skoku, kierownica prawie całkowicie płaska, co obniżyło moją pozycję o parę dobrych centymetrów, rama taka sama, tyle że sztyca ma offset. Mostek oczywiście tak jak było na minus i wszystkie podkładki u góry. Rozpatrzone zostały dwa przypadki.

 

- 105 psi, prawie maksymalny zakres skoku przy napompowaniu amora, SAG 10%, przy mocnym uginaniu na podwórku zostało 0,5 cm niewykorzystanego skoku, czyli teren odpada. Amor wchodzi bardzo miękko, i jest wygodnie.

-125 psi, goleń wysunięta 3mm wyżej, czyli już do końca (105mm dostępnego skoku), SAG 5%, przy mocnym uginaniu pozostaje 1,5 cm wolnego skoku. Wchodzi twardziej, ale nie ma co narzekać, jest Ok

 

Będzie coś nowego, dam znać. Osiemdziesiątką póki co nie będę się zajmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj spuściłem do 105 psi, bo po krótkiej jeździe po górze świętej anny zostały grubo ponad 3 cm niewykorzystanego skoku przy 125 psi. Za jakiś czas zrobię tam ostrą i dłuższą jazdę, zobaczymy jak będzie. Tabelki RST zalecają ok. 75 Psi pod moją wagę. Zakładam, że po następnej jeździe zejdę poniżej 90 psi :)

 

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez qrczakzul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...