Skocz do zawartości

[9458g] Mielec Custom + 4ZA - przełajówka


grzegosz

Rekomendowane odpowiedzi

hamulce są niezłe, kwestia odpowiedniej regulacji i wszystko śmiga jak należy.
Co do opon, parę razy jeździłem nimi po szutrze, trochę w błocie się zdarzało i nie mogę narzekać. Chociaż nie mam porównania, więc trudno mi powiedzieć. Myślę, że wkrótce będę użytkował ten rower trochę intensywniej, więc będę mógł powiedzieć coś więcej.
Maniak-dostałem takie z automatu, ale można wybrać też na górze. Ja nie startuję w zawodach, więc nie robi mi to różnicy, rower został zbudowany dla frajdy. Lubię szosę, ale lubię też zjechać z asfaltu czasem-przełajówka się idealnie do tego nadaje. Gdyby mi to wadziło, zawsze mogę odesłać ramę do poprawki.
Mielec ma też w ofercie rury o przekroju trójkąta, więc domyślam się, że mógłbyś sobie wstawić taką jako górną, tylko musisz wyraźnie powiedzieć, że płaska część ma być od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie nosisz na ramieniu to ok, trochę w to zwątpiłem po umiejscowieniu koszyka bo wygląda jak ukłon w stronę swobodnego przekładania ręki do noszenia.

Rowerek przyjemny, ma swój charakter i budzi pozytywny odbiór :) osobiście widziałbym tu w miarę lekkie koła z szytkami i byłoby cacy  :thumbsup:  

Napisałeś że przednia manetka jest przerobiona - w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalone bebechy od zmiany biegów wg. poradnika z neta. ;)

lekkie koła z szytkami to fajna sprawa, mam w ostrym. Ale szytki do przełaju niestety trochę kosztują, obręcze nawet nie wiem czy można zastosować typowo szosowe?
Poza tym ten rower to trochę taki allrounder, nie chcę się bać na nim jeździć, w obecnym setupie nie straszne mu są małe podskoki itp. W kołach na szytki nie wiem, czy byłoby tak kolorowo...zastanawiam się ew. nad jakimiś lżejszymi zwijanymi oponkami.
Kto wie, co zrobię w przypływie gotówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie nie pamiętam jakie sam miałem obręcze, w każdym razie stare mavicki i raczej były szersze niż typowa obręcz szosowa, obecnie ciekawą alternatywą są chińskie węglowe obręcze ale znowu pod klasyczne hamulce to trochę nieporozumienie, nie raz widziałem obręcze tak starte że przy którymś hamowaniu klocki zrobiły dziurę w feldze, więc dopiero z tarczówkami miałoby to sens.

W każdym razie szytki dają dużo lepsze właściwości jezdne niż opony, no i są dosyć lekkie więc też przyjemnie się na nich pomyka.

 

Edit:

tak, te obręcze to były Mavic GP4, szerokie na 20mm więc to chyba szału nie robi? ;)

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko poza obręczami trzeba jeszcze kupić szytki, a to jakieś 400zł minimum...No i jak już lekkie koła, to i cieniowane szprychy, jakieś lżejsze piasty...sam nie wiem, czy warto się w to bawić.
Jakbym miał iść w tarcze, to bym zamawiał nową ramę, bo bez sensu tą przerabiać. Zresztą pisałem już o tym na poprzedniej stronie. Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem ale:
1. zaciski szosowe do tarcz są bardzo drogie
2. waga dużo większa niż przy kantach.
Więc padło na to, co mam. Założeniem roweru było znalezienie kompromisu między ceną, wagą a wytrzymałością w połączeniu z osobistymi preferencjami. Ja jestem zadowolony z efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panSocjolog, to za komplet już jest 180zł. Do tego jakieś fajne małe tarcze +100zł. Nadal więcej niż moje kanty ;)

thomasz, trudno powiedzieć, większość części była kupiona jako nowe, więc trochę mi na nie poszło, jednak starałem się szukać zawsze jakiejś okazji/promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...