Skocz do zawartości

[smar grafitowy] do czego się stosuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie nie nadaje do pivotów? przeciez tylko do tego mi chodziło. Pivociki nasmarowane grafitowym smarem są przeciez grzecznie schowane pod ramionem v-ki :> nie ma prawa nic sie brudzic.

A do sztycy smaruje stałym ale takim przeźroczysto-zielonkawym który nie brudzi bardzo.

Wiadomo, ze do łancucha to sie nie nadaje jako smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystko smaruj castrolem kazdy gwint jak cos wykręcam i wkręcam ponownie najpierw dam smoru jest cały zielony jak smarki wyglada :D.ostatnio kumpel kupil pedały nowy i próbowalismy u mnie je wymienić ale nie dało rady zdjąć bo klucz się złamał tak sie zapiekły az nie mogel uwierzyć O_o pytam sie go czy samorował a on po co tak jak łańcucha nie smaruje płakać sie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Smar grafitowy, nie nadaje sie do łożysk, do pivotów też nie (tutaj smar łożyskowy jest OK), ogólnie nie stosuje się go do elementów precyzyjnych. Zawiera on drobiny grafitu, więc łożyska mogą się zatrzeć. Do łańcucha rowerowego też nie należy go stosować gdyż jest zbyt gęsty i nie dostaje się do wszystkich miejsc - nie smaruje sworzni w łańcuchu, poza tym brudzi bardzo.

Stosuje się go głównie do przekładni zębatych, większych łańcuchowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...