Skocz do zawartości

[Rama] Cube LTD Race


Filipek50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam okazje kupić ramę Cube LTD Race 20 cali. Mam 180cm wzrostu i waga to 70kg. Wiem że rama jest sztywna ale trochę krótka i dość ciężka. Na wadze tak naprawdę mi nie zależy. Wiem że na zjazdach może być nerwowa i trzeba jej pilnować z podjazdami też gorzej. Chciałem żeby ktoś napisał swoją opinie na temat tej ramy. Mostek 100mm pomoże "wydłużyć ramę", żeby lepiej się można było przyjąć dobrą pozycje. Nie jestem bardzo wymagający. W sezonie robie 3k-4kkm w terenie i do tego 4-5 startów w okolicznych maratonach.

 

 

P.S Ciężko będzie mnie przekonać żebym jej nie kupował ale z chęcią przeczytam wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Co kto lubi.

MTB mam 18 cali , 17 cali i trekking 22 cale :)

Na każdej mi wygodnie , zwłaszcza na trekkingu :)

Fakt 17-tka jest troszeczkę za krótka , ale Cannondale SL już tak ma , rekreacyjna geometria.

Teoria to jedno a praktyka to drugie.

Sądzę że powinieneś przymierzyć podobną w sklepie jak pisał kolega powyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 176 cm a mój LTD Race to 18" 2012 r.....i własnie nie podałeś z którego roku jest rama, bo z tego co pamiętam przeglądając geometrie przed zakupem to rocznik 2011 i starszy miał trochę krótszą ramę. Oczywiście nawet rocznik 2012 to nadal stosunkowo krótka rama,ale za to rowerek jest bardzo zwrotny i ja jestem w pełni zadowolony. Jak koledzy wspominali trudno tak na odległość dobrać rozmiar ramy...ale myślę że przy Twoim wzroście z uwzględnieniem przyrostu...celowałbym w 20", bo to jednak krótka rama i nie wyobrażam sobie przy tej geometrii chłopa 185-190 cm na...18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, zrób jak uważasz ale ja w Twoim przypadku brałbym jednak 20" Cube ma krótkie ramy wiec powinno być ok. Nie przeceniałbym także wagi przymiarki roweru,znam to z... autopsji.Przed zakupem byłem w kilku sklepach,przymierzałem się a nawet chwilę po placu jeździłem na kilku rowerach o różnych geometriach i rozmiarach ram i co? W efekcie kupiłem rower z...internetu i to zupełnie inny niż te do których się przymierzałem :laugh:,i jest super! Naprawdę bardzo trudno w kilka minut stwierdzić który najlepiej "leży", ja w sumie na wszystkich czułem się...ok :thumbsup: Ogólnie uważam że lepiej trochę się wyciągnąć na minimalnie za dużej ramie niż... garbić na za małej. Dużo wygodniej i zdrowiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam okazje kupić ramę Cube LTD Race 20 cali. Mam 180cm wzrostu i waga to 70kg. Wiem że rama jest sztywna ale trochę krótka i dość ciężka. Na wadze tak naprawdę mi nie zależy. Wiem że na zjazdach może być nerwowa i trzeba jej pilnować z podjazdami też gorzej. Chciałem żeby ktoś napisał swoją opinie na temat tej ramy. Mostek 100mm pomoże "wydłużyć ramę", żeby lepiej się można było przyjąć dobrą pozycje. Nie jestem bardzo wymagający. W sezonie robie 3k-4kkm w terenie i do tego 4-5 startów w okolicznych maratonach.

 

 

P.S Ciężko będzie mnie przekonać żebym jej nie kupował ale z chęcią przeczytam wasze opinie

 

 

Cześć

 

Jeżdżę na ramie Cube LTD Race (chyba 2009) 20 cali. Mam 191 cm i przy mostku 110 mm jest ok. Myślę, że na Ciebie może być ciut za duża. Podobnie jak poprzednicy, radzę się przymierzyć. 20 cali to już jednak dość duża rama, co wpływa na zwrotność i ogólne prowadzenie roweru. Dlatego spróbuj gdzieś dorwać 18 i 20 cali. Sam zobaczysz, na czym lepiej będziesz się czuł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...