Skocz do zawartości

[planowanie trasy] niesulice,łagów,lubniewice


flor12ek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Poznania ale wszystkie piątek-niedziela bez śniegu spędzam w Kalinowie koło Niesulic i zakochałem się w okolicy.Planuje wspólnie z grupą znajomych trzydniową wycieczkę na trasie Niesulice-Łagów-Lubniewice-Niesulice.

Sztywny jest tylko wyjazd z Niesulic i powrót,chętnie zahaczymy o jakieś inne atrakcje w okolicy.Mamy w planach spać dwa noclegi w jakichś nie drogich agroturystykach.

A więc potrzebuje:

-namiar gdzie kupić mapke z opisem tras rowerowych tej okolicy

-jakiś wskazówek co do fajnych miejsc wartych zobaczenia

-jakiś sugesti ciekawych noclegów

-uwag do jakości tras, którędy warto

-planowane przebiegi dzienne w okolicach 50 km (postoje knajpki ,rybka itd generalnie laicik )

-i najchętniej zero asfaltu :)) wiem że nie ma szans ale ....

Tak że proszę forumowiczów z tych okolic o wszelkie porady w zamian mogę pomóc w okolicach poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to moje byłe rodzinne strony. Mam pełno map tych okolic, jeziora "niesulickiego" i "łagowskiego". Brałem je zazwyczaj ze starostwa w Świebodzinie, wychodziły takie mapki, przewodniki raz na jakiś czas. Jak będę miał czas to mogę pospisywać ważniejsze obiekty które warto zwiedzić. Tylko zastanawia mnie dlaczego Kalinowo?!, nie lepiej od razu poszukać noclegu w Łagowie, chyba że w Kalinowie lubicie w golfa pograć to rozumiem, a tak to odludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to moje byłe rodzinne strony. Mam pełno map tych okolic, jeziora "niesulickiego" i "łagowskiego". Brałem je zazwyczaj ze starostwa w Świebodzinie, wychodziły takie mapki, przewodniki raz na jakiś czas. Jak będę miał czas to mogę pospisywać ważniejsze obiekty które warto zwiedzić. Tylko zastanawia mnie dlaczego Kalinowo?!, nie lepiej od razu poszukać noclegu w Łagowie, chyba że w Kalinowie lubicie w golfa pograć to rozumiem, a tak to odludzie.

Dzięki za chęć pomocy,jak złapiesz chwile to coś skrobnij.A w kalinowie gram w golfa i mam tam zaparkowanego kampera a w weekend majowy pomiędzy rundami dojadą znajomi i chcemy się trochę przejechać.Głównie potrzebuje dokładnych mapek ale na razie szukam w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak poszperam w swoich mapkach (kiedyś kupiłem tylko pod rower z naciskiem na różne atrakcje) to podeślę skany.

Nie dam sobie teraz ręki uciąć czy na pewno są rejony o których wspominasz, ale zawsze to jakaś pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś w Empiku fajną mapke okolicy wraz z mapami tras rowerowych itd...

Nadal potrzebuje namiary na dobry nocleg w Lubniewicach oraz w Łagowie oczywiście w okolicy (agro może),najlepiej nad wodą ale nacisk na oddalone od zgiełku, klimatyczne, dobra kuchnia i mozliwość ogniska wieczorem (mamy gitare :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

porobiłem Ci te zdjęcia mapek ale porozmazywane powychodziły

w zeszłym tygodniu byłem w domu i zapuściłem się w tamte okolice

chciałem przejechać przez poligon do Sulęcina ale byli tam saperzy w tym czasie, zakazy wiszą, odpuściłem, tak czy siak zakaz wisi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko.Poligon pomiędzy Łagowem a Lubniewicami jest przejezdny czy raczej wojsko pilnuje?

 

Wstęp na poligon jest generalnie zakazany, ale po spełnieniu pewnych warunków i w określonych dniach można jednak poruszać się po niektórych jego obszarach (np. szlaki turystyczne, jeziora). Najlepiej sprawdź sam dzwoniąc do Oficera Dyżurnego poligonu  - tel. 957556444 i 957556455. Uzyskanie stałej przepustki jest mocno sformalizowane - trzeba przejść odpowiednie przeszkolenie. Wiem jednak, że ludność miejscowa mimo patroli Żandarmerii Wojskowej często wchodzi na ten teren, a i sam kiedyś zabłądziłem w okolicach jego granic. Odgłosy strzałów z Rosomaków jednak skutecznie powstrzymały mnie przed wjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp na poligon jest generalnie zakazany, ale po spełnieniu pewnych warunków i w określonych dniach można jednak poruszać się po niektórych jego obszarach (np. szlaki turystyczne, jeziora). Najlepiej sprawdź sam dzwoniąc do Oficera Dyżurnego poligonu  - tel. 957556444 i 957556455. Uzyskanie stałej przepustki jest mocno sformalizowane - trzeba przejść odpowiednie przeszkolenie. Wiem jednak, że ludność miejscowa mimo patroli Żandarmerii Wojskowej często wchodzi na ten teren, a i sam kiedyś zabłądziłem w okolicach jego granic. Odgłosy strzałów z Rosomaków jednak skutecznie powstrzymały mnie przed wjazdem.

Dzięki za info.Zadzwoniłem do dyżurnego i wychodzi że lipa raczej trzeba przepustke od komendanta więc  bokami obskoczymy.Ale się zobaczy na miejscu przecież w świeta chyba nie ćwiczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...