Skocz do zawartości

[rozgrzewanie mięśni]Końska maść - czy można stosować?


wojszat95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...Ostatnio znalazłem w domu końską maść rozgrzewającą.

I tak się zastanawiam.Bo wiem, że pomaga ona na ból mięśni, ale stosuję się ją przed treningiem.Ale zastanawia mnie, czy można by stosować tą maść przed treningiem aby mięśnie się rozgrzały? Czy miała by ona jakieś działanie dobroczynne na mięśnie podczas wysiłku? Jak myślicie, a może ktoś już ją w takim celu stosował?

Pozdrawiam Wojtek.

 

PS. Teraz czytam tak w internecie o podobnych żelach rozgrzewających typowo dla sportowców, i one też są na bazie naturalnych ziół, myślę, że składem są podobne.A jak wy sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega używa przed startami na nartach biegowych i też sobie chwali. Stosował też maść ben-gay i stwierdził że końska lepiej działa.

Ostatnio też ją zakupiłem między innymi do rozgrzania mięśni przed startami, więc za jakiś czas opiszę jak działa na mnie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego typu maści stosuje się tylko w przypadłościach bólowych stawów i mięśni, a nie rutynowo przed treningiem, z racji tego że organizm się na nie "uodparnia" przy częstym stosowaniu.

 

Ja używałem czerwonego Bengay'a jak grałem w kosza właśnie na bóle mięśni i stawów, dopóki nie został wycofany z polskiego rynku (dokładnie nie wiem z jakiego powodu).

 

Jak Cię naparzają mięśnie i stawy to możesz zastąpić:

 

Neo-Capsiderem:

http://www.i-apteka.pl/product-pol-888-NEO-CAPSIDERM-masc-30g.html

 

albo

 

Dip-Hotem:

http://www.i-apteka.pl/product-pol-2517-DIP-Hot-krem-67g.

 

ale nie używaj tego jak nic Cię nie boli. Normalna rozgrzewka wystarczy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sztukach walki, często oprócz leczenia kontuzji używa się maści rozgrzewającej, by lepiej się rozciągać. Osobiście maści rozgrzewającej używam przy kontuzjach, jednak jak występuje duża opuchlizna to stosuje maść chłodzącą.

 

Nie lepiej rozgrzać mięśnie podskokami + skiping? Pokręć na luzie 10 min i jaha! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maści rozgrzewają bardzo płyto. Pozorne uczucie ciepła to rozszerzone naczynia w skórze. Mięsień dalej jest nierozgrzany.

Na stawy i ścięgna takie maści działają, czyli zwiększają ukrwienie i "rozgrzewają".

Ale można je stosować uzupełniająco a nie zamiennie.

Dodatkowo mogą podrażniać skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam.

@General, dzięki za konkretną odpowiedź ;) Mi skóry to co prawda nie podrażnia :D

Wszystkim innym również dziękuję...Ok a więc nie będę jednak stosował tej maści...

No i prawidłowo. Rozgrzewkę powinno się robić poprzez ćwiczenia a nie maści. Tak jak koledzy wspomnieli maść pomaga przy kontuzjach.

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...