Skocz do zawartości

[11778] Boplight Marathon Team by Matiss


Matiss

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!
 

Długo nie pisałem... Ale już jestem po maturach więc wypadało by coś tutaj naskrobać  :icon_wink:

 

Wspominane części do Krossa miały przyjść w przeciągu 4-5 dni, doszły w równo 2 tygodnie. Są to moje drugie zakupy w centrumrowerowe.pl i drugi raz przesyłka przeciągnęła się o ponad tydzień. Właśnie stracili klienta.

 

Do Krossa dokupiłem:

 

zacisk hamulca Accenta - v-ka
zacisk hamulca Alhonga - mechaniczny na przód

klamki hamulcowe Shimano BL-M421

Manetki Altusa - przód i tył

 

Są to najniższe półki cenowe ale i tak 2 stówy pękły. Dzięki temu projekt dwóch rowerów został ukończony :)

 

 

W Boplightcie zmieniłem:


Pancerze na NIRO Turbo Plus niebieskie
Kasetę z SLX na SLX ale nowszy model i zarazem lżejszą, hehe :)
Łańcuch to samo - LX na LX. Mam po prostu zaufanie do tego zestawu więc czemu mam ryzykować? 
W korbie zostały zmienione zębatki.
Dętka na znalezioną Maxxisa flyweight.

Klocki hamulcowe Jagwire


Z łańcuchem wyszedł problem bo,nie wiem jak to się stało, ale w ogólnym rozrachunku wagowym zapomniałem go dodać. Po zmianie części na lżejsze i dodaniu wagi łańcucha w sumie i tak jestem poniżej 11kg.

 

Dokładną wagę może podam w najbliższym czasie. Chociaż administracja jakoś ma chyba problem ze zmianą nazwy tematu więc czy będę miał 9 czy 12 kg nazwa i tak będzie 11778gram  :wallbash:


Na tym niebieskiem rowerze przejechałem 2 maratony + 4 treningi. Taki był plan żeby stał i czekał na swoją kolej. Katuję krossa  :002: 
Boplight spisuje się bardzo fajnie. Spinner działa bardzo dobrze, jeszcze trochę się pobawię z ciśnieniem ale i tak wymiata.

 

Zdjęcia Boplighta + kross
 

IMG_3639.JPG

 

IMG_3640.JPG

 

IMG_3642.JPG

 

IMG_3645.JPG

 

IMG_3648.JPG

Trochę za bardzo podniesiony nos siodełka w krossie ale to przez ostatnią regulację. Już jest okey.

 

Jak byście mieli jakieś komentarze bądź uwagi do wyglądu bądź specyfikacji to podzielcie sie tym ze mną  :icon_wink: 

Pozdrawiam  :icon_wink: 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładną wagę może podam w najbliższym czasie. Chociaż administracja jakoś ma chyba problem ze zmianą nazwy tematu więc czy będę miał 9 czy 12 kg nazwa i tak będzie 11778gram

wcale nie, napisz w temacie prośbę o zmianę nazwy i moderator Ci zmieni, u mnie nie trwało to długo - kilkanaście minut :)

 

Poza tym bardzo fajne rowerki!

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

(...)

 

Różnicę czuć, pozytywnie  :thumbsup:

 

Zmieniałem ramę rozmiarowo, 20 na 21 cali. Pomimo większego rozmiaru rower jest bardziej "zwinny", bardziej sportowa geometria. No i wagowo na plus.

 

Sama rama ma 17 startów czyli ponad 1000km. Nie pływa, nie ma niepokojących wibracji, dziwne gdyby miała po takim dystansie  :sweat:

 

Jeżeli masz drugi rower na dojazdy do sklepu po bułki to polecam. Jeżeli jednak Boplighta będziesz katował codziennie to jednak odradzam kupna. Dlaczego? Lakier w porównaniu z krossem wypada słabo. Odprysk podczas przewozu roweru + kilka zadrapań od kamieni i jednak to wszystko widać. 

 

Jutro wrzucę zdjęcia, zobaczysz o co chodzi :)

 

Jeżeli chodzi o wagę to nie spotkałem się z ograniczeniem wagowym jeźdźca. Ja ważę 80kg, zakładam że i do 100kg wytrzyma  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski lakieru :|  Musiałem awaryjnie przewieźć rower w przyczepie i nie zdążyłem odpowiednio zabezpieczyć sprzętu.

 

1.JPG

 

IMG_4370.jpg

:excl:  Na tym zdjęciu jest tylko ten duży odprysk i jeden mniejszy, na lewo od tego większego. Pod napisem jest jeszcze błoto z poprzedniej jazdy, nie zdążyłem umyć :)

 

 

 

 

 

Po lewej stronie widać mocowanie, zakładam że te rysy są właśnie od wsadzania i wyjmowania bidonu:

IMG_4372.JPG

 

 

 

Tylny trójkąt obok przerzutki, tutaj musiał być bliższy kontakt z kamieniem/patykiem:

IMG_4378.JPG

 

 

 

Nawet za ciasno poprowadzone przewody pozostawiły ślad na ramie, na szczęście szybko je wydłużyłem :)

IMG_4379.JPG

 

 

 

 

Nawiązując do kabli - zmieniłem przewody z NIRO na jakieś zwykłe, niebieskie UNEX-a.

Powyginały mi się przy manetkach! Te nowe są grubsze - mocniejsze i troszkę cięższe ale jakoś to przeżyję :)

 

 

 

 

 

Ogólnie o ramę trzeba dbać i to bardzo. Pod kable wsadziłem przezroczyste naklejki żeby jej nie rysować. Rama od dołu wygląda dobrze, okolice suportu wyglądają nieźle, "wystrzały" spod kół nie zostawiają zbyt dużo uszkodzeń. Gdyby nie te pierwsze dwa zarysowania rama trzymała by się naprawdę dobrze.

 

 

Ukazałem najgorsze miejsca, nie odzwierciedla to jednak faktycznego stanu, w rzeczywistości nie jest tak źle!. Rower pracował w naprawdę ciężkich warunkach, są to w miarę normalne ślady. 

 

Mimo wszystko ramę mogę polecić innym użytkownikom, ja jestem z niej zadowolony :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę chwilę czasu to ją ogarnę :)

 

kaseta SLX zmieniła się na zwykłą DEORĘ, musiałem na szybko wymienić napęd. W moim mieście najwyższą kasetę jaką mają to HG20 czyli ALTUSA, na szczęście udało mi się dorwać w sąsiednim mieście deore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...