Skocz do zawartości

[Hamulce Mechaniczne] Alhonga HJ MD-08 czyli kopia Avid BB5


Rekomendowane odpowiedzi

Po sprzedaży elixira szukałem taniego zamiennika, ponieważ potrzebuję pieniędzy miałem bardzo ograniczony budżet. Na jednym z anglojęzycznych forów zauważyłem ten hamulec i jego recenzję wcześniej miałem do czynienia z Avidami BB7 w pracy trochę z bb5. Kupiłem go za 35zł, linka za 2zł, pancerz accenta za 3zł. Klamkomanetka Siemano st ef-51

Alhonga HJ MD-08 jest praktycznie wierną kopią modelu BB5, nawet klocki są takie same, różnice w wykonaniu na pierwszy rzut oka nie są tak drastyczne, jedyna większa to jest brak baryłki do linki przy zacisku i jest cięższy. Pracuje z tarczą dedykowaną do BB5 czyli G2CS. Ciekawe jak z wytrzymałością ale to czas pokaże. Ustawianie jest w systemie tri align positioning (patent avida) czyli dwie podkładki z dołu dwie z z góry. Które pozwalają ustawić w trzech płaszczyznach.

Ścieramy lekko klocki papierem ściernym zakładamy ustawiamy jedziemy. Pierwsze wrażenia to trzeba trochę go dotrzeć. Co do pracy szału nie ma to mechaniczny jest przecież, ale między bb5 a nim różnic nie odczuwałem chcę się zatrzymać zatrzymuje się łatwo przewidzieć trasę hamowania, modulacja średnio na jeża szału nie ma. Klocki fabryczne nie wyją w deszczu. Cicho działa.

 

Ogólna ocena:

Hamulec fajny za fajne pieniądze (z 80-90zł taniej niż bb5). Nówka działa przyzwoicie, aż za taką cenę to dziwnie. Za 35zł nie mogę wymagać żeby gotował, ale miło jestem zaskoczony. Ciekawe jak przyszła jego eksploatacja będzie wyglądać, jego reakcje na warunki atmosferyczne, trwałość itp. Będę się dzielił z wami spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...