Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie prośba o pomoc, może @GTZaskar1991 jeszcze zagląda.

Niestety moja rama trekowa ma awarię, muszę wymienić na inną. Mój superfly jest w rozmiarze 18,5. Idealnie - mam 182 cm wzrostu lecz przekrok mały, nietypowy 80 cm. Układ tej ramy mi odpowiada, bo mam odpowiednią długość ramy przy bezpiecznym przekroku. 

Moja obecna rama ma 44,4 cm podsiodłowej, efektywnie górna 62. Baza kół 111,6. Przekrok koło 77. kąty podsiodłowa 72,3 przód 69,6. Rozmiar trekowe 18.5.

Mogę po znajomości na szybko dostać ramę haibike ligh sl, 2015 model, leżak magazynowy, jeszcze w folii. Ma 44 pod siodłem, 605 efektywna górna rura. Baza kół 110. Kąty 73 i 70. Rama jest w carbonie i dla mnie za dobrą whiskey. Ale mam wątpliwości, czy taka duża mka, 17,5 cala, ponad 15 mm krótsza na górze nie będzie za mała w długości? Jeżdzę rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze możesz dać sztycę z offsetem lub przesunąć lekko siodełko w tył.

Tu nie ma półśrodków, albo podpasuje, albo nie. Jeśli nie chcesz dopasować pozycji do tego co możesz dostać to szukaj roweru z bardzo zbliżoną geometrią do tego co masz obecnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemeg napisał:

, Rama jest w carbonie i dla mnie za dobrą whiskey. Ale mam wątpliwości, czy taka duża mka, 17,5 cala, ponad 15 mm krótsza na górze nie będzie za mała w długości? ,

15 mm to jest nic.

Zwrocił bym uwagę na wysokość główki ramy, oby nie zabrakło rury sterowej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.10.2020 o 18:11, chudzinki napisał:

Czy rama L 57 cm będzie dużym przegięciem?

Przy podobnych parametrach (177/79) miałem M. Dla mnie było ok. Przy tej ramie i jej bardzo niskim przekroku możesz spróbować. Dodatkowo baza kół sporo większa - nie będziesz butem zahaczał (może). Problemem może być całkiem spora długość górnej rury - tym niemniej reach jest podobny jak w Soot w rozmiarze M. Zawsze można mostkiem próbować koregować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.08.2020 o 23:08, KrissDeValnor napisał:

Przetestuj Meridę :yes:

Meridę, którą miałem upatrzoną niestety ktoś kupił przedemną. Wziąłem w ciemno chińczyka. Dziś po pierwszych jazdach na singlach w Bielsko-Biała stwierdzam, że jest dobrze - bardzo dobrze. Zobaczymy jak się sprawdzi na płaskim Mazowszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie, dołączam do zapytań o rozmiar ramy w segmencie cross. Interesuje mnie polski producent roweru z dobrym osprzętem na lata. Myślę o 28 Unibike Zethos Man, ale nie wykluczam innych krajowych czy zagranicznych producentów. I tak moje wymiary to 181,5 waga ok.95, przekrok 82. Wg obliczeń wychodzi 20,3 cali, czyli rama 21 i tak mi też sugerował sprzedawca w sklepie. Jednak obecnie jeżdżę trekkingem Diamantem Saphire 24 w ramie 21" i kole 28 i czuję że rama jest za duża. Proszę o opinię w który rozmiar się kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem 19 MTB, jest bardzo dobra, jednak w crossie we wszystkich sklepach w mojej mieścinie wskazywali mi ramę 21. Widzę, że bez dobrej przymiarki się nie obejdzie..Podobno Merida robi ramy pośrednie.

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przymierzam się do złożenia roweru, jakoś nie mogłem trafić na firmowy który by mi odpowiadał i nie kosztował tyle co mój samochód :D.

Poszukuję ramy MTB ALU (raczej takiej bardziej pancernej), hardtail 19"/L, koła 29", taperowana główka, boost 12x148, pod napęd 2X10 (ze względów ekonomicznych), tarcza 180mm,

Limit cenowy do 1500zł.

Podobają mi się ramy  "Accent Peak 29 BOOST"  ale są do napędów 1x.

Będę wdzięczny za wszystkie rady i pomysły,

(Jeżeli muszę gdzieś przenieść ten post to proszę o info)

Edytowane przez Wlodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym czegoś w rodzaju https://sklep.biker-house.pl/kellys-rama-gate-90.html. 30, 50, 70 to te same ramy Lekka nie jest ale trwała na pewno. 

Albo kup https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-kellys-gate-30-29-2020?gclid=Cj0KCQiA4L2BBhCvARIsAO0SBdav5a5X8F1934qxTIF5aCx25mg9L34jjK676buCn_P73Hw_oElzC2kaAvNyEALw_wcB jako bazę do zmiany np. amora ...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wkg napisał:

 

Dzięki za odzew, fajna rama oraz rower, mi pasuje, ale nie ma ich fizycznie :( będę sprawdzał czy się nie pojawią. 

Ostatnio chyba w związku z Covidem dostępność gratów jest chyba nie za bardzo, a i ceny w związku z tym tak jakby większe jak rok temu?

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wkg napisał:

Jak to nie ma.

Może źle się wyraziłem, jak coś mi się podoba to jest w rozmiarze S/M, w rozmiarach L/XL jest większy problem z dostępnością.

Niektóre "M" mają 18,5" tak jak ten Kellys Gate 30 ale to już bym musiał się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, pytanko, mam możliwość zakupu nowego Scott SCALE 950 model 2020 koło 29” (jest tańszy niż model 2021 i ma zdecydowanie ładniejsze malowanie) w rozmiarze M. Moje wymiary to 177cm, 83cm przekrok, 58cm długość rąk. Według wymiarówki M jest dla mnie w sam raz. Jak stanę to od ramy mam około 5cm luzu, wiec wydaje sie ok. Problem polega na tym ze jestem między M/L.....Powiedzcie proszę czy M według Was powinien być Ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...