Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

83 cm przy 180 cm wzrostu to u mężczyzny bardzo proporcjonalna budowa. Rzekłbym typ nordycki :). Dłuzsze nogi przy tym wzroście powinny mieć kobiety. Apropo 180 cm wzrostu i 29er to zwykle jest problem z doborem ramy z uwagi na przekrok. Jak górna rura ma odpowiednią długość to gniecie w jajka, a jak nie gniecie jest za krótka. Generalnie trzeba się trochę nachodzić po sklepach aby dostać pasujący rower. Łatwiej maja ci o wzroście od 185 cm w górę.

 

 

prawda...tez mam 180 i na szczescie problem juz rozwiazany ale łatwo nie było :P

Edytowane przez RufusBiker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ciągle szukając dalej pytam i szukam również 29 ale poniżej 2tys zł na dobrej ramie(oczywiście w tej cenie) z v-brake itp, lub co dla mnie chyba byłoby najlepsze kupienie samej ramy i złożenie(v-brake, korba 48, opony "szybsze" jednak więcej jeżdzę po ulicach ale na crossach czuję się jakoś nie swojo w moich rozmiarach, jakoś tak wysoko) ale do rzeczy o co mi chodzi;)

Szukam roweru lub samej ramy która była by wcale nie taka wysoka ale długa(cokolwiek to znaczy nie znam się co na to wpływa) 

Chodzi o to że siedziałem np.

na Unibike Fusion29 21cali i był mi jakby za krótki tyłek uciekał za siodełko reszta była ok:

 

ST533 TT645 SA75,5 HA69,5 nie wiem o co chodzi siodełko cofniete sprzedawca równierz manipulował przy mostku

 

wsiadłem też na crossie Unibike Crosfire 23cale ST584 TT593 SA73 HA71 młody już nie jestem ale czułem się na nim jakoś nie swojo za bardzo jak na rowerze taty z młodości, swoją drogą też tyłek nie siedział za dobrze na siodełku, a chiałem do niego założyć jaknajszersze opony i mieć coś co może sprawdziło by sie na ulicach jak i na drogach leśnych.

 

Jaki producent ramy/roweru będzie dla mnie dobry mam 193cm i 93cm w nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik1977 zobacz ofertę Authora, zeszłoroczne modele miały względnie długie górne rury, tegoroczne modele bodajże tez tak mają, najniższy model to Dexter, ale cena ok. 2500zł

 

edit.

 

jest Solution za ok. 2000zł, test na team29er.pl

Edytowane przez Toto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpinam się pod temat.

Moje wymiary: 186cm wzrostu, odległość krocza od podłoża to ok 80-82cm. Celuję w KROSS Level B3 rama L. Miałem sposobność przez chwilkę wrzucić rower pomiędzy nogi i na środku ramy miałem prześwit ok 4-5cm.

 

Pytanie czy tak jest ok czy powino być więcej. Niestety nie mogłem swobodnie usiąść na rowerze - siodełko było niedokręcone i wysunięte maksymalnie do tyłu (nosek był prawie równo z rurą ST. Siadając na tak "przygotowanym" rowerze odczuwałem "lekki" dyskonfort w postaci wyciągania na maksa ramion do przodu aby chwycic kierownicę.
Podejrzewam, że gdyby siodełko było na środku byłyby ok jednak pewności nie mam.
Różnica pomiędzy M a L to 3cm na ST i 2cm na TT.  Czy jest to bardzo odczuwalne w momecie jazdy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od dłuższego czasu borykam się z problemem rozmiaru ramy. Mam 171 cm wzrostu i 74 cm długość nogi.

Przymierzałem się do Unibike Fusion 29er z ramą 17 cali i jak w butach przymierzałem się do ramy to rura pozioma uciskała mnie w krocze troche. Więc ta geometria ramy odpada.

Czy w związku z tym muszę szukać mniejszch ram?

Znalazłem w sklepach on-line kilka rowerów z ramami 15" ale to już chyba za mało,a poza tym wyglądają dość śmiesznie.

Czy są ramy które mają inny kształt, żeby bezpieczniej można zejść z roweru (chyba Jamis miał taką ramę).

Czy w budżecie ok 2,5K PLN znadę coś ciekawego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sklepach on-line kilka rowerów z ramami 15" ale to już chyba za mało,a poza tym wyglądają dość śmiesznie.

Czy są ramy które mają inny kształt, żeby bezpieczniej można zejść z roweru (chyba Jamis miał taką ramę).

Czy w budżecie ok 2,5K PLN znadę coś ciekawego?

 

Jeśli koniecznie chcz to możesz się przymieryzć do Rometa Jolene 29", jest w rozm 16" ... cena tego roweru jest bardzo dobra jak na jego wyposażenie.

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 186 cm wzrostu i około 85 cm w kroku. Jazda głównie rekreacyjna po każdej nawierzchni.

 

Upatrzyłem sobie Scotta Scale'a 970. Na stronie Scotta przy moim wzroście powoli kończy się rama L i zaczyna XL. 

Która rozmiar powinien być teoretycznie dla mnie najlepszy ?

 

Wg http://www.scott.pl/product.php?id_cat=700&id_prod=4504 wysokość przekroku (?), tzn. "standover height" dla XL to 848 mm. L ma 811 mm. Czy ten parametr od razu dyskwalifikuje XL przy mojej nodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotka noga, dlugi tulow - jestes pomiedzy rozmiarami, albo sie przymierz i sam decyduj, albo szukaj innego roweru

 

 

no właśnie, zastanawiam się czy 19 czy 21, z przymiarką będzie ciężko :-(

odnośnie innego sprzętu to myślałem np. o scott scale 920, czy rozglądnąć się za czymś innym?

Edytowane przez ARTYSTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, proszę o poradę

 

mój wzrost to 183 cm, pomiar z książką w kroku dociśniętą do krocza wykazał długość nogi jakieś 87-87,5cm

 

będę chciał kupić coś z Radona, najchętniej 29er 6.0 Sram lub 7.0, skłaniam sie ku ramie 20" jednak momentami waham się czy może jednak 18"

 

Obecnie mam 26" meridę z ramą 20", gdzie wysokość górnej rury nad ziemią w miejscu przekroku jest 82cm, a długość pozioma górnej rury to około 600mm i niektórzy mówią że zbyt wyprostowany na nim jestem

 

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...