Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj pojeździłem moim nowym nabytkiem Agangiem Gangstą 7,29, 17"( wzrost 180 cm). Zrobiłem tylko 27 km i już myślę nad zmianą mostka na regulowany, bo nieco przeciążyłem kręgosłup a poza tym te siodełko czułem aż za bardzo ale też muszę przyznać,że rowerek jest bardzo szybki i zwinny.

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pytanie nie odpowiem, po prostu sprawdz: trzymajac kierownice i jadac, a w zasadzie niemal stojac, gdy robisz nawrot 180* na 1 pasie ruchu, to czy czujesz, ze ewidentnie odrywa ci zewnetrzna reke od kiery pod 2 najmniejszymi palcami? jesli tak, to za mocno wyciagniety

 

i podstawowa uwaga, ktora chyba dla ciebie bedzie kluczowa, bo wszystko wskazuje na to, ze wisisz na rowerze, jak na trzepaku - nie jezdzimy z zablokowanymi lokciami...przynajmniej nie przez dluzszy czas/domyslnie, rece powinny byc lekko ugiete w lokciach

 

 

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,  to mój pierwszy post na forum.

 

Zamierzam kupić Radona ZR 29er 5 i mam dylemat co do ramy, bo nie mam możliwości przymierzyć osobiście. Mam 181 cm, noga ok 86cm, dł. ramion ok 65cm. Do tej pory użytkowałem Krossa level a6 19 cali i wydaje mi się optymalny. Radon ma ramy 18 i 20 cali, z kalkulatorów wynika, że jestem po środku. Na pewno będę mierzył w sklepach inne 29er'y ale może ktoś doradzi mi co lepiej brać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross level b6

 

tak mysle ze jak przyjdzie ta rama z serwisu peknieta ktora mialem w rozmiarze L to wymienie na Xl bo juz produkuja Tutaj sa parametry poszczegolnych rozmiarow

 

http://www.kross.pl/...3/level-b6-29er

 

nie wiem moze dla mnie bylby lepszy wiekszy rozmiar a teraz mam okazje wymienic.....

 

Moje wymiary wzrost 192 i dlugosc nogi 87-88cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jak uważacie, który rozmiar byłby dla mniej lepszy Canyon Yellowstone 29 6.9 http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3006#tab-reiter2

 

Wzrost 178

Noga 82,5

System dobierania odpowiedniej wielkości na stronie Canyon przy nodze 82 pokazuje rozmiar 16,5" przy 83 - 18,5".

Rower uniwersalny: kilka wypadów w góry, ok 5 maratonów, rekreacja na co dzień.

 

Teorię znam, ale czy 16,5 to nie za mało w tym przypadku?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam roweru mtb 29er, mam 195cm wzrostu i nie wiem jaką wielkość ramy wybrać. Kross, jak i zarówno canyon, oferują max. ramy 22 cale. Proszę o pomoc, bo nie wiem czy owe ramy nie będą za małe. A i myślałem również o rowerze authora: http://www.author.pl/rowery/gorskie/cross-country-29/traction-29 , ale tu jedynie rama ma 21 cali...

Pozdrawiam

Edytowane przez dymekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krossem zazwyczaj jest prosta sprawa - można iść i przymierzyć, bo w każdym zakątku Polski je sprzedają. W każdym szanującym się sklepie można też się przejechać. Dodatkowo na stronie Krossa (po prawej, obok oglądanego roweru, pod ceną)  jest link do instrukcji, jak dobrać sobie ramę. Obstawiałbym, że 22 spokojnie wystarczy, a może nawet będzie pasowała mniejsza.

Edytowane przez zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jak uważacie, który rozmiar byłby dla mniej lepszy Canyon Yellowstone 29 6.9 http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3006#tab-reiter2

 

Wzrost 178

Noga 82,5

System dobierania odpowiedniej wielkości na stronie Canyon przy nodze 82 pokazuje rozmiar 16,5" przy 83 - 18,5".

Rower uniwersalny: kilka wypadów w góry, ok 5 maratonów, rekreacja na co dzień.

 

Teorię znam, ale czy 16,5 to nie za mało w tym przypadku?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

Witam. Mam ten sam problem. U mnie długość wewnętrzna nogi ma 82 cm., a wzrost 180 cm. Patrząc na wymiary Jamisów przy 18,5" miałbyś za mały luz nad rurą górną, czyli duże prawdopodobieństwo obicia klejnotów i brak wygody przy zsiadaniu z roweru. Generalnie geometria 29er jest nie dla każdego. Testowałem z kilkanaście rowerów i zwykle górna rura była za wysoko, a przy mniejszych rozmiarach rower był za krótki i de facto ciężki w sterowaniu. Teraz czekam na wymiary Mbike shottasa HT06 w rozm. 19" gdzie podobno górna rura jest relatywnie nizsza od innych modeli. Niestety w 3-mieście nie mam gdzie zrobić przymiarki tego roweru. Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem roweru na kołach 27,5", gdyż na 26" już się w życiu najeździłem i nie chcę zostać ortodoksem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś wysoki i masz nogę ok 90 cm, authory nie są dla Ciebie. Sam mam Tractiona. Sztyca 450 ma maksa, kierownica zbyt nisko. Boli pupa, bolą nadgarstki. Już na starcie ja ustawisz rower siodełko jest powyżej kierownicy, siadasz i dochodzi SAG. Kupiłem wyższy mostek i nie jest dobrze.

 

Author w segmencie 29 ma zjechaną geometrię. Nie polecam dla ludzi z długimi nogami.

 

Dla wysokiego najlepiej kupić Peaka XL i amortyzator z długą rurą sterową i nie przycinać jej nisko. Jedyna firma, (mi znajoma) która robi rowery dla wysokich to Canyon. Bardzo przemyślane i kierownica dość wysoko. Generalnie reszta robi wielkie rowery dla małych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jak uważacie, który rozmiar byłby dla mniej lepszy Canyon Yellowstone 29 6.9 http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3006#tab-reiter2

 

Wzrost 178

Noga 82,5

System dobierania odpowiedniej wielkości na stronie Canyon przy nodze 82 pokazuje rozmiar 16,5" przy 83 - 18,5".

Rower uniwersalny: kilka wypadów w góry, ok 5 maratonów, rekreacja na co dzień.

 

Teorię znam, ale czy 16,5 to nie za mało w tym przypadku?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Witam. Mam 179 i 82,5 w nodze. Wybrałem grand canyon 29 AL 8.9 w rozmiarze M ( 17,5) i dziękuję Bogu, że nie zignorowałem system dobierania canyona, który sugerował rozmiar S. Ponadto w M wymieniłem mostek z 80 mm na 110 mm gdyż brakowało mi ok 2 cm za dupą. Moim zdaniem rozmair M ( czyli 18,5 w serii yellowstone ) będzie idealny !!!

 

Witam. Mam 179 i 82,5 w nodze. Wybrałem grand canyon 29 AL 8.9 w rozmiarze M ( 17,5) i dziękuję Bogu, że nie zignorowałem system dobierania canyona, który sugerował rozmiar S. Ponadto w M wymieniłem mostek z 80 mm na 110 mm gdyż brakowało mi ok 2 cm za dupą. Moim zdaniem rozmair M ( czyli 18,5 w serii yellowstone ) będzie idealny !!!

sorry błąd literowy - chodziło mi, że zignorowałem system dobierania canyona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przekrokiem przy 19" był problem ponieważ wbrew temu co piszesz masz krótkie nogi ;) , proporcjonalna noga przy 180 cm ma 87 cm długości ...

Co do podanych wyżej ram to prezentują 2 koncepcje - pierwsza krótka (a właściwie klasyczna) przy 19" ma 602 mm horyzontalnie i druga która ma taką samą długość przy 17,5" , jednak druga rama ma bardzo dużą bazę kół i długi tylny trójkąt i płaską główkę sterową co sprawia, że będzie prawdziwym krążownikiem, jeśli mimo stosunkowo krótkiej nogi 83 cm, zakładający temat decydował by się na pierwszą 19" miał by zwrotniejszy rower.

 

83 cm przy 180 cm wzrostu to u mężczyzny bardzo proporcjonalna budowa. Rzekłbym typ nordycki :). Dłuzsze nogi przy tym wzroście powinny mieć kobiety. Apropo 180 cm wzrostu i 29er to zwykle jest problem z doborem ramy z uwagi na przekrok. Jak górna rura ma odpowiednią długość to gniecie w jajka, a jak nie gniecie jest za krótka. Generalnie trzeba się trochę nachodzić po sklepach aby dostać pasujący rower. Łatwiej maja ci o wzroście od 185 cm w górę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...