Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@Grizzli

Cytat

Jakie ciekawe opony do stalowego gravela polecacie? Szukam czegos w okolicach 700x35-40 (idealnie 38) koniecznie Tubeless i nie za miliony.
Dawno nie kupowałem sprzętu i jestem przerazony cenami. Stery cane creek 40 ec34 370zł…

Nie będę oryginalny i polecę Tufo Thundero, chyba jedna z najlepszych opcji na rynku, a 700x40c można kupić poniżej dwóch stówek za sztukę. Przegoniłem na nich całą jesień i zimę. Opony bardzo wszechstronne, zaskakująco przyczepne w błocie, od biedy dają radę w piachu (oczywiście jak na oponę 40mm) i przede wszystkim po szosie i po szutrze toczą się jak złoto.

Jedyna wada - jeszcze nigdy się tak nie wk... przy zakładaniu opony na obręcz, generalnie bez dostępu do jakiegoś kompresora (chociażby taki wbudowany w pompkę, ale lepiej coś mocniejszego) lepiej nie podchodzić, a pozostałych domowników polecam zachęcić do wyjścia na spacer, albo chociaż założenia słuchawek, bo urwy będą lecieć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

DSC06054.thumb.png.edac57cc3dd5c7c5e7603236f162cf56.png

 

DSC06055.thumb.png.783d5ab6084bdec5857a416add8f0e8f.png

 

DSC06061.thumb.png.165963f24ebd4106d31c8a0b0eb391b4.png

 

 

Latający Holender

Rower już leżał na stercie złomu w skupie, miał pozaginane błotniki a koła pracownik skupu powiesił sobie już w kontenerze na odrębną sprzedaż. Odkupiłem koła i frameset z błotnikami, bagażnikiem, korbą, łańcuchem i stopką.

Po serwisie, prostowaniu błotników, wstawienia jednej brakującej szprychy, wymiany kokpitu z redukcją pod tradycyjny mostek, na kierownicę szosową Cannondale, mostek Diamontback i tanią owijkę w kolorze dodającym prędkości jeszcze zanim wsiądziemy na rower

Wszystko po taniości bo to wiejski gravel, sklep, kościół, grzyby po deszczu.

Edytowane przez Sobek82
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model znanego projektanta w stylu art deco, kontestujący zastaną rzeczywistość, pełną bezmyślnego konsumpcjonizmu w pogoni za nieuchwytnym ideałem. W niezwykły sposób łączy w sobie tradycjonalizm z nutką nowoczesności, dostojny sposób poruszania się wraz ze sportowym sznytem, dzięki czemu stanowi emanację współczesnego stylu życia pełnego sprzeczności. Cena wywoławcza 25000 zł ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z zakurzonej, archaicznej i niekochanej przez innych zawartości kartonów i worków leżących po kątach w mroku i zapomnieniu garaży, wykluł się pokrak trenażerowy... 
Polepiony z rzeczy, których zestawienie producentom się nie śniło. 
Jest jak kundelek - konkursu piękności nie wygra, ale jest wierny i kochany. Zawadiacko kręci kobą, merda sztycą i popiskuje v-brake'ami.

kundelek.jpg

Edytowane przez jendrzych
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym rowerze startowałem w pierwszych maratonach, a potem zmieniałem opony ma szosowe i  wyścig ma szosie nawet się zdarzył, tylko moja wersja była stalowa, wcześniejsza, max opony - 47 stery 1 cal… dopiero po dwóch może trzech latach zdobyłem nieodstępną w Polsce Rebę 29 przeskoczyłem na grubsze opony w ramie GF.☺️ Stratos to dobra rzecz!!! Czy w stali czy w alu, cieszy !

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...