Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

I po co tyle zamieszania. wigry i jeżdzić nie zazdrościć  :))) może być różnicowo z suportem , mianowicie w goscie powinien być ciut wyżej, w Krampim gdy się z rzuci cale 3 i założy 2,1 suport jest lekko nisko

 

pisałem w odpowiedzi na schematy, a nie bajka spawanego różami😀

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy montowanie dziewięciobiegowej sorry i klamki apexa do gravela nie wzbudzi rozgoryczenia wśród rzeszy grawelowej braci?

Czy jeżeli użyję stalowej ramy MTB pod koła 26" do połączenia wszystkiego w całość z kołami 28" zgrzeszę?

Czy jak do tego wszystkiego pomaluję ramę na złoty prześwitujący metalikiem kolor to nikt nie omdleje?

Pozdrow'er 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież on to rzeźbi wszystko po kawałku, primo kawałek ciemnej ramy,  inne primo to  tył i rura sterowa z damki, a trzecie primo czyli " trimo"  -  rura  górna z kierownicy,

....haki wyciął i wstawił  pionowe, i mocowanie dla hamulca też, i jeszcze blachę pancerną  przy korbie zrobił... bałbym się na tym jeździć, ale fantazja i efekt końcowy jest proporcjonalny do czasu i wysiłku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
16 minut temu, Grizzli napisał:

to jakies specjalne piasty do tych obreczy trzeba?

generalnie w "normalnych" kołach kołnierze piast przeważnie nie są w równej odległości od środka obręczy, przez co szprychy mają różną długość pomiędzy stroną napędową i nienapędową - po to jest ten offset w obręczy, żeby szprychy były równej długości - wtedy koło jest mocniejsze. 

U mnie jest rozstaw fatbajkowy 170mm, przez co mam inaczej ułożone kołnierze piast i z tego co pamiętam są właśnie symetryczne, to jest mam szprychy tej samej długości po stronie napędowej i nienapędowej - wtedy pakowanie obręczy z offsetem dziurek jest bez sensu. Ale muszę to sprawdzić, bo dawno tego koła nie ruszałem :) 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych byłby zainteresowany parą opon Maxxis Chronicle 29x3.0? Zdjąłem właśnie z roweru Żony, bo dla niej to za dużo i na obręcz 30 mm zejdę do Speedsterów 2.8. Stan jak nowe, jeździłem na nich 2 miesiące, a potem właściwie stały w piwnicy ponad rok. Tylko w środku trochę resztek po mleku do doczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować nie próbował, ale tak jak przeczuwałem - i jak widać potwierdzają - bujak, jak tanie sztyce amortyzowane, jak chcesz pocisnąć. Nawet jak toto ma jakąś przyzwoitą sztywność boczną to bez tłumika nie ma co mówić o amortyzacji. 

Myślę że lepsze rozwiązanie (szykuję się do przetestowania, jak dobrze pójdzie w kastomie) - Brooks na sprężynach. Wielu chwali.

Jeśli chodzi o wynalazki podsiodłowe to sztycy Suntoura póki co jest chyba najlepszym co wymyślono. Pomijając IsoSpeed Treka czy pełne zawieszenie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...