Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem i może Wy mi coś ciekawego podrzucicie. Mam rower na ramie accent peak 29, jakoś z 2012 roku, więc bez boostów, taperów i innych nowinek. Rozmiar "L", jeżdżę bez przedniej przerzutki, 9 przełożeń z tyłu. Jeździ mi się na nim dobrze, ale sztycę 400mm mam wysuniętą aż do zaznaczonego na niej ograniczenia. Chyba mi się ostatnio przytyło i sztyca/podsiodłowa zaczęły wydawać z siebie niepokojące dźwięki. Pomyślałem o wymianie ramy na ciut większą. Opcje są jak widzę ograniczone dostępnością, też nie chciałbym wydawać więcej niż gdzieś 3 tysiące. Chcę zostać na tym osprzęcie który mam, biorę pod uwagę pozbycie się amortyzowanego widła. Nie chciałbym za to pozbywać się opon 29x2,2, Continental speed king. Większe nie muszą wchodzić. Jeśli przychodzi Wam coś ciekawego do głowy, o podobnej pozycji za kierownicą jak Peak, to proszę podzielcie się wiedzą :)

pozdro, Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale mam tak zwaną „ wrzutkę” . Znalazłem zdjęcie w rodzinnych zbiorach . Dwóch młodzieńców na rowerach szosowych, prawdopodobnie pomiędzy 1924-1932 ,szacunkowo oczywiście. Czy ktoś byłby w stanie rozpoznać rowery? Jestem bardzo ciekaw na czym jeżdżono w tamtych czasach.

Ps. Nie mam zdjęcia w lepszej jakości 😕 

 

1C6DA1FE-F36D-4E22-BAB1-FE53A7209520.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale blaty dla prawdziwych mężczyzn, a nie takie małe  piździpączki jak dzisiaj... :)  ciekawe ile w 32 roku było dróg asfaltowych w naszej Rzeczypospolitej, i czy  grubsze międzymiastowe były bardziej kostka, czy żwirżużel. Np Warszawa Radom albo Poznań  Konin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to raczej zagranica, w Polsce nie ma nic od zeszłego roku przynajmniej. Dartmoor aircraft wymarł, POG DB-X50 nie widziałem już ze dwa albo trzy lata, alexrims MD50 to jest w ogóle obręcz widmo, chociaż Ivan skubaniec wyrwał gdzieś takie na wyspach niedawno. Może jakieś Velocity, Halo, Stans Hugo? 

Są jeszcze karbony chińskie, ale to już droższa i bardziej długoterminowa zabawa. WTB brzmi rozsądnie w tych warunkach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grało.  Bombtrack Beyond+ Adv wychodzi fabrycznie z oponami 29x3,0 Wtb Ranger  , na przodzie dali obręcz WTB i45  , ale na tyle już WTB i40 .

Te problemy z uszczelnieniem to na jakich obręczach (szerokość/model) i oponach?  Pytam bo u mnie na i45  i Rangerach  uszczelniło się pompką podłogową i tak dobrze że po miesiącu  odnotowałem ucieczki powietrza typu z 1.5bar na 1.4bar

Poza tym WTB twierdzi że opony 29x3,0 można zakładać już od 35mm wewn. szerokości obręczy (w sensie jest to optymalne, te kropki to też 'że można')

WTB_RIM_compatibility_MTB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Halo Vapour to bym omijał - duużo popękanych rawek wokół bywało, @kumanowi para strzeliła.

Asymetryczne ARCe:

https://www.bikeinn.com/rowery/race-face-ar-offset-290/137425167/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=8949421&country=pl&gclid=EAIaIQobChMI56uAu9T78gIVlLmyCh3wdQgdEAQYBSABEgK-afD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ale wewnętrzna szerokość 40m 🤥

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...