Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 28 głosy

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...

Fat Semi Fat 29+ Różnokołowce Bikepacking Bikerafting Bezprzerzutkowce Mostercross Przełaje Single Speed

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9418 odpowiedzi w tym temacie

#9021 MagneTofon

MagneTofon

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów
  • Imię:CCC

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:04

Bliższe mi takie draństwo jak numer dwa z posta wyżej lub w ten deseń, rzekłbym że wcale nieszpetne! 

Je72rut.jpg

Cuda panie, cuda!

• 0

Reklama

Reklama

#9022 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:05

Nie słuchaj ich  to strasznie paskudny rower i do tego stalowy :) pewnie ciężki. Kup jakiegoś karbona. :)

No paskud straszny jeszcze na tych felgach :)

-----

Starałem się.

Słabe miejsce na grupe wsparcia antyzakupowego.

Użytkownik yarr edytował ten post 05 styczeń 2017 - 16:06

• 3

„Żal mi człowieka, który chciałby kupić płaszcz tak tani, że drugi człowiek musiałby umrzeć z głodu, żeby mu go uszyć”

Benjamin Harrison

#9023 anarchy

anarchy

Emeryt

• Mod Team
  • 6471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:08

Przerąbane.... a najgorsze, że choroba się rozszerza.. może czas kwarantannę założyć na wątek? Już z Surlego dzwonili, że nie wyrabiają z produkcją na Polskę :D
Kiedyś kochałem się w Somie (szczególnie, że jako jedni z pierwszych mieli ramy pod 650b) ale tu dwie rzeczy mnie nie dają spokoju - haki to jedno a drugie (ale to już zbok estetyczny) - niskawa sterówka. 
Za to miłośnikom klasyki i bujania na trzepaku będzie jak znalazł.

Yarr, święta racja. Patrzę i już nie wiem co brzydsze - czy te felgi czy kolor siodła czy ten "gupi" jasny boczek w oponach

• 1

triglav_FR.png    

#9024 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:13

No i ta fatalna owijka pewnie zaraz będzie brudna od rąk zero gustu i smaku.

• 0

„Żal mi człowieka, który chciałby kupić płaszcz tak tani, że drugi człowiek musiałby umrzeć z głodu, żeby mu go uszyć”

Benjamin Harrison

#9025 MikeSkywalker

MikeSkywalker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4236 postów
  • Imię:Karol

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:20

Kiedyś kochałem się w Somie (szczególnie, że jako jedni z pierwszych mieli ramy pod 650b) ale tu dwie rzeczy mnie nie dają spokoju - haki to jedno a drugie (ale to już zbok estetyczny) - niskawa sterówka. 

Ja też rozważałem, zakochiwałem się, odkochiwałem, zakochiwałem ale: widelec (rzecz zmienna) okropny, sterówka faktycznie przykrótka no i prowadzenie linek mi nie pasuje. Ale to taki fetysz czystej górrurki :P

Niemniej jednak to miał być pierwszy rower tego typu więc i tak bym go zmienił tak jak pewnie kiedyś zmienię Cotica. 

• 0

2rower.gif Less is more! 

#9026 Rysz

Rysz

Pro

• Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:22

To prawda, bo najladniejszy tam jest bidon!

• 0

Reklama

Reklama

#9027 MagneTofon

MagneTofon

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:13

Niska sterówka? W sensie rury sterowej widelca czy główka ramy? Tego się nie obawiam. Niegroźna mi taka różnica! :)

@MikeSkywalker a z Cotica wziąłeś cuś z dropem? Opisywałeś gdzieś wrażenia? Zresztą, chyba kradnę wątek :/

• 0

#9028 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:15

Chodziło im o  head tube czyli o główkę ramy. Chłopaki w emocjach sa mniej precyzyjni. :)

Jestem ciekawy ilu z nas czytając że soma ma brzydki widelec prychło w duchu :)

Użytkownik yarr edytował ten post 05 styczeń 2017 - 17:21

• 1

Benjamin Harrison

#9029 anarchy

anarchy

Emeryt

• Mod Team
  • 6471 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:25

Jestem ciekawy ilu z nasz czytając że soma ma brzydki widelec prychło w duchu

Jasnowidz?

Tak, MagneToFon chodzi o rurę sterową, główkę ramy. Z racji tego, że często gęsto kierownica jest dużo wyżej niż w klasycznej szosie albo musisz dać paskudną faję/mostek pod kątem45 w górę albo pierdylion podkładków (choćby przytoczone przez Cię foto). Niektórych to razi. Z drugiej należy zachować ostrożność by znów nie pójść w mocny sloping na miarę 29erowca (tak np skrzywdzono późniejsze wersje sławetnej Fargo), tak wygląda najnowsze dziecko Genesisa.
Nie, Magnetofon - nie skradłeś wątku - po on jest, dokładnie pod takie stany chorobowe. Oczywiście miło by było gdybyś przypadkiem zaopatrując się w jakieś dwukołowe antidotum pochwalił się potem w wątku, opisał wrażenia, pokazała detal
  • 1

triglav_FR.png    

#9030 woojj

woojj

Master

• Użytkownik
  • 1503 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 20:10

Dla poszukujących Roniny już w sklepach ;-)))

AuthorRonin_celk1_cl.jpg

z nowości od Authora:

aura_xr_42-881201.jpg?itok=IzDkC-1s

• 0

#9031 shotgun

shotgun

Master

• Użytkownik
  • 2023 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 21:14

Bliższe mi takie draństwo jak numer dwa z posta wyżej lub w ten deseń, rzekłbym że wcale nieszpetne! 

Cuda panie, cuda!

Wychodzi, ze jezeli byl zamysl schowania roweru a scianie, to wyszedl celujaco, w innym przypadku podejrzewam autora o jakis daltonizm, bo jak mozna dac rower w kolorze cegiel w tle, opony w kolorze zaprawy, a siodlo w kolorze cegiel z prawej strony..

Przypadek? Nie sadze...

• 0

#9032 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 21:22

Wychodzi, ze jezeli byl zamysl schowania roweru a scianie, to wyszedl celujaco, w innym przypadku podejrzewam autora o jakis daltonizm, bo jak mozna dac rower w kolorze cegiel w tle, opony w kolorze zaprawy, a siodlo w kolorze cegiel z prawej strony.. Przypadek? Nie sadze...

No tez mówimy, że ten rower jest paskudnie brzydki i właściciel zapewne sie do wstydzi dlatego wybrał tło kryjące. 

• 0

Benjamin Harrison

Reklama

Reklama

#9033 itr

itr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1195 postów
  • Imię:tr

Napisano 05 styczeń 2017 - 23:14

Soma to dobra Marka tylko brakuje T w nazwie, poza tym okej, brzydal,ładne zdjęcie, na nie rozpraszającym tle które pozwala skupić się na detalach roweru.

• 0

#9034 artoor

artoor

Maniak

• Użytkownik
  • 724 postów
  • Imię:Artur
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 13:49

Ten właściciel tak się zezłościł na ten wstrętny rower, że wystawił go za mróz

24999196815_c086684e0d_c.jpg

Inna skucha Somy to haki do montażu planetarki (na łańcuch lub pasek) na tej samej ramie!

23576759931_fe0bbf5846_b.jpg

A na kołach 650b wygląda bezdennie marnie

21437939624_f616139d78_b.jpg

Innymi słowy, jak kolega go nie kupi, będzie kiep i zasłuży na ekskomunikę z forum.

• 1

#9035 itr

itr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1195 postów
  • Imię:tr

Napisano 06 styczeń 2017 - 14:06

w tym ostatnim elongacja mostka przypomina niemieckie kroniki wojenne, chyli się ku upadkowi w dodatku na sztorc! Minetka zmiany biegów międzyplanetarnych zamontowana zdjęcie wyżej grozi kosmicznej katarstrofie z kometą kolana na pierwszym podjeździe na stojaco po kamieniach, ten rower to poprostu zamaskowana mechaniczna pomarańcza bez zasad moralnych w dodatku i z błotnikami, biada posiadaczom. cogito ergo soma
  • 0

#9036 Piotrekrower

Piotrekrower

Świeżak

• Użytkownik
  • 29 postów
  • Imię:Piotrek.

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:01

Eeeee bez sensu. Pomyśl, że kupisz taką ramę, potem musisz dokupić jeszcze mnóstwo osprzętu, męczyć się ze składaniem, dobieraniem, paprać w smarze. Wiesz, ile to kosztuje? 

Ronin jest absolutnie wspaniałym rowerem, gdyby nie te ,,strzały'' w miejscu śrub...

Dobrze, że ja za to ostatnio przejechałem się na Specu Sequoi i mam teraz motylki w brzuchu, ale gdybym tutaj napisał, że się nad nim zastanawiam, to podejrzewam, że armia obronców mojego portfela byłaby dużo bardziej zawzięta ;)

• 0

#9037 MagneTofon

MagneTofon

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 6 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:13

Beznadziejny rower, rzeczywiście. Kupię go i nie będę wiedział co z niego złożyć, ten paraliż wyboru będzie nie do zniesienia. No nic. Pozostaje odkładać żeby mieć za co zapijać żal po zakupie w kwietniu.

• 0

#9038 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 22:30

Z tym paskiem artooro to przeszarżowałeś trochu chyba.  edit fuccccktycznie rozpina się na seatstayu. Co za dnoooo. :)

Powiem szczerze że ta na mrozie spoko bo sterówka przynajmniej tak jak trzeba. 

Użytkownik yarr edytował ten post 06 styczeń 2017 - 22:32

• 0

Benjamin Harrison

#9039 artoor

artoor

Maniak

• Użytkownik
  • 724 postów
  • Imię:Artur
Garaż Rower

Napisano 09 styczeń 2017 - 11:42

Szykowny jednobieg na pasku Antona Gorbunova (Toresvelo) z Astrachania nad Wołgą

toresvelo-650b-hucker-1.jpgtoresvelo-650b-hucker-4-625x417.jpgToresvelo-04-550x366.jpgToresvelo-06-550x366.jpgToresvelo-09.jpgToresvelo-08.jpg

i szutrowiec:

26930053663_71f7fa60e2_b.jpg

Użytkownik artoor edytował ten post 09 styczeń 2017 - 12:10

• 9

Reklama

Reklama

#9040 yarr

yarr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 853 postów
Garaż Rower

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:06

Szykowny i do tego składak.

• 0

Benjamin Harrison

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Fat, Semi Fat, 29+, Różnokołowce, Bikepacking, Bikerafting, Bezprzerzutkowce, Mostercross, Przełaje, Single Speed