Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Z checia wydalbym dwie stowki zielonych zeby zobaczyc jak to-to plywa po koleinach...a zdaje sie byc nienajgorszej jakosci:

 

smithd_13_04_20_img_7539.jpg

p5pb9472962.jpg

foto: Pinkbike

 

 

Ktos ma jakis sposob na tanie sciagniecie rowerow zza Wielkiej Kaluzy?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzę, że fatbike'owa gorączka wzrasta :)

Ponoć w niektórych przypadkach udaje się znegocjować prowizję do 10%, więc nie tak źle. Trzeba tylko dobrze poszukać i popytać.

http://www.kupujemywusa.com/

Tak z ciekawości kolego kazafaza - bo wiem, że niektóre firmy tak robią, że ściągają towar z USA przez państwa EU do Polski, żeby uniknąć cła - czy w UK płaci się podobne cło jak w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak z ciekawości kolego kazafaza - bo wiem, że niektóre firmy tak robią, że ściągają towar z USA przez państwa EU do Polski, żeby uniknąć cła - czy w UK płaci się podobne cło jak w PL?

 

Plus za stronke - jest szansa ze udaloby sie takowego grubego makrokesza wyrwac z przesylka za dwie elzbietanskie stowki...i zapewne podatek jeszcze ;) Zeby bylo smieszniej sama wysylka kosztowalaby nieco wiecej niz zakup+wysylka!

 

EDIT: A moze lepiej dac se siana i nie psuc siebie roweropodobnym przedmiotem? Opinia

 

A w jUKeju sobie zycza 20%

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ten podatek to oczywiście VAT :verymad:

 

Przy wartości 200 dołków nie wydaje mi sie aby jakieś cło wchodziło w grę ale VAT plus 15-20 funtów za tzw-ną obsługe celną na pewno.

 

Z cyklu ciekawostki: mający zaledwie 3 tygodnie ale aż niemal 300 odpowiedzi temat na MTBR ---> http://forums.mtbr.com/fat-bikes/mongoose-beast-review-etc-walmart-fatty-846019.html

 

Jak dl amnie najwiekszą niewiadomą jest fakt iż ten wynalazek oparty jest na pieście typu torpedo i brak mu przedniego hebla :icon_mrgreen:

 

Jednakowoż jeśli sie zapoznacie bliżej z powyższym tematem zobaczycie że ludzie kupuja to-to jak ciepłe bułki, modyfikują - np wiercą obręcze - i śmigają.

 

To co Lordzie Kazafazon? Jakieś zamówionko grupowe? Jesli cała operacja faktycznie zamknęłaby sie w 3 stówkach to... <tempted>

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Jak dl amnie najwiekszą niewiadomą jest fakt iż ten wynalazek oparty jest na pieście typu torpedo i brak mu przedniego hebla :icon_mrgreen:

 

Jednakowoż jeśli sie zapoznacie bliżej z powyższym tematem zobaczycie że ludzie kupuja to-to jak ciepłe bułki, modyfikują - np wiercą obręcze - i śmigają.

 

To co Lordzie Kazafazon? Jakieś zamówionko grupowe? Jesli cała operacja faktycznie zamknęłaby sie w 3 stówkach to... <tempted>

 

Szacunek...

I.

 

Piasta torpedo - smierc w oczach! Ale pewnie peknie szybkawo ;) A hebel: przylookaj samorobke canti'ego z metrowym kablem na zdjeciu ktore zapodales...

 

Gosciu uzyskal pol kilo na przewierceniu jednej obreczy! Calkiem niezly tuning :)

 

Tempted i ja byc za taka kase...a, obrecze, kapcie, detki i opaski dzis zamowione! 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Jednakowoż jeśli sie zapoznacie bliżej z powyższym tematem zobaczycie że ludzie kupuja to-to jak ciepłe bułki, modyfikują - np wiercą obręcze - i śmigają.



A jak wieściłem świetlaną przyszłość temu wynalazkowi w poście #21 tegoż wątku, to nikt nie chciał mnie słuchać :geek:;)

Koledzy, ja to bym jeszcze na Waszym miejscu dobrze w ASDA podpytał. Walmart bezpośrednio na świat nie wysyła, ale obie sieciówki są ze sobą jakoś tam powiązane, a przy tak dużym zainteresowaniu mogą się w UK niebawem pojawić :)

A ludki, jak widać biorą i przerabiają je przy takich kosztach - just for fun!

Podziękował kolego kazafaza za plusika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...zachowujecie się jak ten młody byczek zbiegający po stoku do stada dorodnych cycatych jałówek, zanim dopadniecie już  się zdyszycie :)
A tu trza spokojnym krokiem, schodząc wybrac okiem najlepszą partię.. ech młodośc (Ciebie Ivan to ostatnie nie dotyczy hehe)
Co wam da kupienie najtańszego fata? No co? radochę z ciężkich w diabły kół, mizernej ramy i bylejakości całości?
Wiecie co mi to przypomina? Pierwsze 29calowce, geo było do d.., waga była, opon jak na lekartswo no ale jarali my się jak parówka w bułce na orlenie.
A co dało prawdziwą radochę? jazda na dopracowanych konstrukcjach, dobrych oponach, dobranej geo.
Zachowujeta się chłopaki jak młodzież napalona na starą ramę Waganta - ale będzie "ostre"! woooo! będzie się działo :)

Zatem wiadro chłodnego ice tea o smaku zielonej pokrzywy przez słomkę, i patrzymy znudzonym wzrokiem na powyższe  "faty", utwierdzając się w przekonaniu, że "jak już" to chocby poczekac do on-ona (o surlejach nie wspomnę) i jakichś naprawdę fajnych w miarę lekkich kół, osprzętu itd... I wtedy będzie jazda!

nie dziękujcie,  nie dziękujcie... :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podzielam głos przedmówcy. Mnie osobiście też byłoby trochę szkoda monet na coś, co od razu miałbym przerabiać. No ale to chyba głos i takie zdroworozsądkowe podejście, tych którzy obecnie na życie dymają w naszej pięknej, mlekiem i miodem płynącej ojczyźnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:woot:

 

A ja powiem tak. Poza okrutna wagą tego toczydła - 47 funtów co po polskiemu daje ponad 21kg - to ja widzę same plusy :P

 

Nie no spoko, ale panowie, panowie... A gdzie entuzjazm i radość z życia? A gdzie zajawki i podniecenie "pierwszymrazem". Pogoda się zrobiła a Wy tutaj jęczycie, optymalizujecie, szukacie lżejszych komponentów...

 

... a mam niejasne wrażenie że jakbyście sami popróbowali takiego potworniaka to by wam rtęć nogawką pociekła :icon_mrgreen:

 

Zważcie, że zawodnik z pierwszego postu jedyny tuning jaki wykonał to odkrecenie odblasków, stopki i obniżenie ciśnienia do 6PSI :)

 

I bawił się świetnie: 90% of fun 10% of cost

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Wielkie dzieki Monsieur Kaza! Czekam na podliczenie, dane przelewowe posiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No dobra... Pośmialiśmy się , pożartowaliśmy - aż się jednemu chyba kurteczka zbyt ciepło zrobiło :whistling:  - to dla równowagi, faktyczny, pełnoprawny, najprawdopodobniej najbardziej budżetowy Tłuścioch na tym Padole.

 

Origin-8 Crawler

 

ORIGIN8-Crawler.jpg

 

Albo w lżejszym kolorku...

 

1335775977699-1hkykxbt8fxmb-670-75.jpg

 

Cena "zaledwie" 1400USD, nepęd przez bezstopniową piastę NuVinci o zakresie biegów 360%, klamoty oczywiście pod marką Origin-8 - tylko heble od Avida - i waga zbliżajaca go do naszego Walmartowca - 42 funty, czyli po polskiemu 19kg.

 

Specyfikacja ze strony ekhem... producenta ---> Origin-8 Crawler

 

A na koniec... Konia z rzędem temu kto to-to znajdzie do kupienia :) Lista dilerów niby jest, niektórzy mają nawet strony internetowe i ... zapadła taka dziwna cisza...

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

U mnie w klubie nawet jeden zawodnik próbował kupić Walmartowca, gdyz napisano "International Shipment Available" ale ktoś chyba nie do końca przyłozył sie do skryptu strony gdyz możliwośc pozostała tylko teoretyczna, praktycznie jest to niewykonalne wprost ze strony Walmart US i A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A na koniec... Konia z rzędem temu kto to-to znajdzie do kupienia :) Lista dilerów niby jest, niektórzy mają nawet strony internetowe i ... zapadła taka dziwna cisza...

 

Ależ kolego Ivan trudne zadania zadajesz...i to w trakcie takiego meczu!!! :starwars: 

W przerwie meczu puściłem bezpośrednio do nich zapytanie, gdzie można to-to zakupić w Europie, albo czy chociaż ewentualnie prowadzą sprzedaż wysyłkową za Wielką Kałużę. Odpisali prawie natychmiast. Poniżej cytuję "kropka w kropkę" odpowiedź jaką otrzymałem.

 

"...HI! None of our European Distributors have the Crawler. Most overseas product is purchased from the US via web site. I recommend trying www.Masherz.com. They are willing to ship overseas to most countries and they can order the product for you if they don't stock it. However, for somthing like this, I would recommend contacting them directly before placing an order to make sure that they can indeed ship to where you are. Some overseas locations are very difficult to ship to. Let us know if you have any other questions. We look forward to helping you!..."

 

Czyli wynika z tego, że ściągać można, ale chyba tylko przez ten Masherz.

 

Poza tym, to ja myślałem, że wyście z kolegą kazafaza już się zdecydowali na te tłuste MongolskieGąski :w00t: (?)

A z tym zamawianiem z Walmartu, to niby jakie International Shipment , jeśli stoi jak byk na ichniej stronie, że "nie nada"? Zresztą pisałem już w poście #58, że Wy to ewentualnie w UK to przez ASDA możecie spróbować, co zresztą też stoi na stronie Walmart'u. Trzeba tylko uważniej posty czytać ;):whistling:

http://help.walmart.com/app/answers/detail/a_id/7

 

http://corporate.walmart.com/our-story/our-stores/united-kingdom-stores

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..no dobra chłopaki, pośmialiśmy się, pożartowali, a co niektórym nawet karta debetowa zadrżała w dłoni :)
jako, że lubię wątki na których się rozmawia a nie wymienia  ślicznym zdjęciami  zachowam się jak cofnięty o te 22 lata i zapytam:
"na cholerę to?", może rzeczywiście jestem "za stary" by poczuć "fun", może za bardzo cenię każda wydaną złotówkę.
Ale "na cholerę to Wam?" , na Alasce nie mieszkacie, na Gobi chyba jak na razie się żaden nie wybiera, na Nissan Titan Desert też chętnych brak, zjazdowców tez tu chyba nie uświadczyłem jak na razie.
Zaprawdę pytam z czystej ciekawości (a nóż widelec  się przekonam). Albo potem spotykając się z Ivanem czy Kazafazą będę miał "przyjemność" zobaczenie "o co w tym chodzi".
Ja wiem, że jest inaczej, że rtęć niektórzy mają zamiast ... (zaskoczyłeś mnie Ivan), że novum w końcu udostępnione ludziom nie tylko z obywatelstwem podbiegunowym i hura itd
Nawet 18 kilo jestem wstanie zrozumieć, bo kupa mieszczuchów czy trekingów klasy niższej/makrokeszowej zbliżają się do takiej masy. Ale w teren? podjazdy (???) gdzie tu ma być "radocha"? albo chociaż jakiś "sens".
Wyobrażam sobie (jak pisałem wcześniej) 3" opony, niskie ciśnienie, komfort i mega przyczepność  ale przy zachowaniu zwrotności "normalnego" roweru,  standardowego napędu, wagi.
Czy to nie jest tak jak z rowerem na 32-34" kołach? fajnie wygląda jak koleś popieprza po schodach do góry, ale co ponadto? Bardzo szerokie i długie szutry amerykańskich bezkresów?
No bo chyba nie na sudeckie czy beskidzkie single (hahaha własnie widzę na tym grubasie z powyższa "wdrapywanie" się na Wielką Raczę w sierpniowy "ciepły" poranek haha)
Kazafazka Druchu Drogi i Ty Ivan - do tablicy plisss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellość,

 

 

Wiesz, według mnie to trochę taka ciekawośc nowego i chęć wypróbowania tegoż żeby nie było w przyszłości sytuacji typu: "nie znam się to się wypowiem", co często tutaj na Forum ma miejsce(a na szczęście nie w naszym zacnym gronie) A inna rzecz to moda taka jak na fix'y, single, tourery i inne, aczkolwiek ślepo nie podążam(mam nadzieję) za modą ;):) 

 

 

Ale w teren? podjazdy (???) gdzie tu ma być "radocha"? albo chociaż jakiś "sens".

Wiesz, że kilka osób pewnie nie zrozumiałoby np. idei roweru górskiego z dwoma różnymi kołami, bez amortyzacji, w dodatku stalowego...i pytałoby gdzie w tym sens itepe itede, a Ty jak mniemam wiesz z własnorowerowego empiryzmu że ma się to-to całkiem żwawo i niecodziennie i radochę przynosi niewspółmierną do wysiłku włożonego w utrzymanie kiery.

Na Alaskę za daleko, na Gobi za ciepło ale zima jak wiesz potrafi solidnie potrzymać śnieg nawet na naszych szerokościach/długościach geograficznych...nad morze niezbyt daleko mamy więc można nieco piachu uświadczyć i ciekawe jak na błocie by się pruło z takim zestawem!

 

Ja chciałbym obadać o co chodzi z tymi wrednie grubymi kapciami, jak się one zachowują w terenie(przyczepność, trakcja, opory) jak przy skokach(tłumienie, a może odbijanie) a nie chcę wydawać fortuny na produkty Surly'ego, Salsy czy jeszcze cwańszych marek. Genesis ma wypuścić Caribou w następnym roku i jeśli nadal będę tkwić w tym samym punkcie kariery to pewnie się skusze i powiększe swoją stajnię o jeszcze jednego Gienka, ale dla zabawy "wykorzystałbym" najpierw tego WalMart'owego bubla, nawet po to żeby go połamać i mieć co opowiadać przy kolarsko-towarzyskich wieczorach :D

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...