Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Zamówili "kilka" sztuk pod znaną marką, ludzie zagłosowali (portfelami) i teraz mamy już nową markę Rondo nastawioną na takie właśnie rowery.

I intryga rozgryziona :D choć po prawdzie i RAG i pomysł na RONDO powstawał równocześnie więc nie do końca ;) 
(info z źródeł zbliżonych do wiarygodnych, z samego jądra ciemności )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony się mieszczą w tym RAG+? Zanim kupiłem Sutrę, zastanawiałem się nad tym rowerkiem, ale możliwość zamontowania 5 bidonów zdecydowała. Ale wygląda super :D

 

Czy problem z dostępnością tyczy się wszystkich NSBIKES? Bo podobają mi się 27,5+ Fulle. Tylko te kolorowe wstawki trochę drażnią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić, trzeba by chyba pracować w 7Anna żeby mieć 100% pewność. Cena jest taka, że wątpię żeby był z tego zysk. Nie ta skala działalności. Może stwierdzili że zrobią ferment w internecie, pokażą się na targach, zamówią 50 ram i sprzedadzą po kosztach i tyle?

 

W serii opony są 28x40mm, producent twierdzi że wejdą 27,5x2,1". W serii z 40mm oponami Panaracer jest jeszcze sporo miejsca, szczególnie z przodu i co zaskakuje w dolnych widełkach z tyłu też - trójkąt jest asymetryczny.

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem: duży może więcej (np. od NS-a), czyli idziemy za ciosem, rynek atakujemy odważnie, nie czaimy się nim moda przeminie etc. Podoba mi się takie śmiałe podejście, nawet jeśli to tylko naśladowanie mniejszych firm, firemek, manufaktur i zwykłych dłubaczy-druciarzy, który robią swoje. Ale taki Dajwerdż jako stalowy frameset to byłoby fajne coś! ;) (Sequoia?)

 

https://www.bikerumor.com/2017/06/15/new-specialized-diverge-drops-future-shock-swat-ton-options/

 

Specialized-Diverge-S-works-2018-future-

 

Swoją drogą zabawne jest to, że taki rower na szerokich kołach, z bardziej sportową geo i kierownicą szosową trafia (znów) do mainstreamu głównie za sprawą marketingu. A nie dlatego, że dla wielu osób jest po prostu racjonalnym wyborem. Co następne? Lekkie MTB na alu ramie z węglowym widłem, bezdętkowymi kołami 27++, oponami bez bieżnika i mocno podgiętą kierownicą a'la Loop Jones'a jako odpowiednik samochodowego sport-crossovera? ;)

edyta od anarchy: pomimo, że Ishi wrzucił wczoraj pozostawiam bo lepiej chyba w oczy się rzuca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sobek82, napęd na pasku by jeszcze tam siadł :]

 

...a pamiętacie jak zdaje sie Prezes coś tam czarował o patencie na uginanego gravela od szmatławego szpeca?

 

Specialized-Diverge-S-works-2018-future-

 

 

A ja się wstydziłem założyć amortyzowaną sztycę do Sutry. Teraz mnie nic nie powstrzyma :D

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4Mat: amortyzowana to psikuś, ja już wrzucałem droppera do przełajki, a nie dosżło do skutku tylko dlatego iż wysokośc siodła nie była kompatybilna z długością nóg :verymad:   Powodzenia!

 

oNirNoFQhsrcd0HAupsC1KhYljQpzi6ro9pAJ10n

 

 

Niebawem będę wrzucać mykmyka do DejŁan'a, gdzie podsiodłowa krótsza, musze tylko jakiś zanabyć bo widoczny na zdjęciu został jako "niepotrzebny" opchnięty...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anarchy, nie wiem jak przeoczyłem ten link do bikerumor.com  :whistling:

 

Droper post może trochę razić od strony wizualnej ale IMO ma sens w takim rowerze. Szczególnie przy mostku 110mm ;) Wczoraj na wąskiej, krętej ścieżce przy manewrach na niskiej prędkości czułem się średnio pewnie. Dupy za siodełko przy takim powolnym trawersowaniu nie ma jak zrzucić, najlepiej byłoby siedzieć w siodle, ale po prostu niżej.. Mostek 90mm był mniej wygodny i bardziej nerwowy, ale jednak ułatwiał manewrowanie "w miejscu".

 

35425254286_9d990cb98e_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza

 

Mykmyk mi nie potrzebny bo u mnie płasko, ale możliwość kręcenia na nierównościach, zniweluje zawód związany z brakiem kondycji przy ciągłym podnoszeniu tyłka ;) Po 50km w terenie Sutrą miałem dość, a fatem po takim dystansie zero objawów zmęczenia :D A szkoda, żeby 2 komplety opon się marnowały :)

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 8 lat temu jeździłem na Mythosach wspomnienia... nie wiedziałem, że można je jeszcze kupić

Zwłaszcza, że nawet wtedy nie były to jakieś mega dobre opony (choć bardzo popularne) ;) Tak naprawdę IRC gra na sentymencie i pod tą samą nazwą sprzedaje całkiem zmienioną oponę:

 

photo01.jpg

 

Dla porównania klasyka:

 

irc-mythos-xc-ii-kevlar_7388.jpg

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zwłaszcza, że nawet wtedy nie były to jakieś mega dobre opony
oj niemiecki Bajk uznał je za najlepsze gumy MTB;-)) Ja miałem stare wersje i świetnie się spisywały. Były to gumy do ogólnie pojętego MTB -raczej uniwersalne. Prawie najlepsze gumy jakie pamiętam. Choć w Beskidach najlepiej spisywał się nieśmiertelny duet Dart/Smoke od Panracera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem stare na 26 i nie było dramatu. Te są szybkie na suchym ale śliskie jak suczysyn na mokrym. Do komuterki mi pasują, w mocniejsze jazdy bym nie zaryzykował.

 

 

 

Vagibąk albo Gryfon od Singulara.

Mnie się cały czas roi Fargo, może kiedyś..;)

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mam wrażenie (niejasne, nieporwierdzone, nie jeździłem, oczami paczę ;) nie wiem) że w porównaniu do euGień Fargot wygląda/prowadzi się jak czołg.

Plątał się nawet niedawno po moim mieście ładniutki CDF, na szczęście nie w moim rozmiarze :)

http://allegro.pl/rower-genesis-croix-de-fer-cr-mo-r-60-okazja-i6849313107.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Octane One który też jest w natarciu (też stalowym - Kode) przewijał się przez wątek? 

 

Mowa o framesecie Gridd - alu rama plus karbonowy widelec. Na pierwszy rzut oka tańsza wersja NS RAG+

 

10265_1.jpg

 

Więcej tutaj: https://www.7anna.pl/product-pol-10265-Rama-i-widelec-Octane-One-Gridd-700c.html

 

 

No i jako frameset i rama pojawił się też Furious od Accenta 

 

accent_furious_blackorange_set_1200px.jp

 

Więcej informacji: http://velo.pl/czesci/ramy/accent/furious-set

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak że nawet jeśli faktycznie powstała niewielka pula i rozejdzie się "pod ladą" i do testerów to ramy prędzej czy później trafią do sprzedaży. No bo jaki miałby być sens tworzyć produkt wirtualny? 

 

Nie ukrywam że i ja rozważam Kode jako bazę do budowy mieszczucha do wszystkiego, wprawdzie nie dla siebie ale zawsze to alternatywa do szukania framesetu w świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ave

 

ten GIENIEK VAGABOND co ma @crust  to jest chyba to co szukalem i szukam......i znalazlem w koncu

 

http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/adventure/adventure/vagabond za 1 k ojro czyli gdzies kolo 4.300

 

 

 

Panowie czy ta rama zmiesci oponę kenda sb8 2.1 29 er na obręczy 30mm? bo ze weszla na obreczy 26 mm to wiem

 

 

 

 

a w temacie adventure  jeszcze jakie byscie polecili sprzety na cro mo?

budzet do 6 0000

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...