Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@, no cóż, ja też gdyby miał wybrać rower o którym pisze @@anarchy, postawiłbym na Roadrata (aczkolwiek wybór marki jest nieistotny bo zbyt subiektywny). 

 

Niemniej jednak po spróbowaniu kilku rowerów, po stwierdzeniu że ilu bym nie miał i tak większość czasu spędzam na singlowym retro MTB uważam że taki właśnie "trekking" jest najbardziej rozsądną bazą do szukania własnego ideału. 

 

Na pewno pomaga przekonać do stali i tego że nawet na sztywnym widelcu można jeździć w terenie czy po wertepach.

Duże koła świetnie sprawdzą się na asfalcie, opony 40-42C pozwolą jeździć w miarę komfortowo.

Tarczówki są pewne w każdych warunkach.

W kwestii napędu postawiłbym na 1x10/2x10. Nie muszę nawracać całego świata na piasty wielobiegowe czy singla, do tego można (ale nie trzeba) dojrzeć. 

Kierownica - prosta, bo ta zwykle wywołuje najmniejszy szok.

W razie potrzeby można nieco skrócić mostek i wrzucić bycze. 

 

Także Cotic Roadrat, Genesis Day One, czy coś w ten deseń - według mnie bardzo uniwersalny sprzęt i dla każdego.

 

I cóż, jak dobrze pójdzie to może takowym uda mi się za kilka dni wyjechać z garażu. Będę mógł się przekonać czy to na pewno dobry kierunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W pewnym momencie życia, kiedy starość zaplącze się w kasetę, zobaczysz, że kręgi kręgosłupa gorzej znoszą naprawdę ciężki teren, kiedy ustawiasz korpus w pozycji psa, a lepiej jest jechać w pochyleniu goryla,

Nie wątpię, że wtedy spokornieję! Póki co przestał mi przeszkadzać widok mostka/podkładek wysoko nad sterówką w połączeniu z kierownicą szosową. Mój ulubiony rower od tego czasu to Romanceur od Crusta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..w sumie nie wiem jak to ugryźć...
Niby powinienem napisać "bądźcie czujni wraz z nadchodzącymi targami w Berlinie!" (już za półtora tygodnia) ale nie będzie w tym ani słowa zachęcającego do zwarcia pośladków.

Choć już fakt, że piszę to w tym temacie, że sam kocham stal, nie lubię ściągać ram z za wody i że nie tupałbym nóżkami na nowego fula czy ściganckiego charta powinien dać do myślenia.
Będzie garść nowin na które pewnie wielu się tu skrzywi - sam się krzywię lub wzruszam ramionami bo to nie moja bajka (choć pewnie wielu zachwyci, a Skwarek już dyszy w blokach startowych hehe). Ale będzie też drobny smakołyk po którym kilku zboczonych może być zaskoczonych, że .. no przecież to takie oczywiste ( i sam bym już chciał) !
I będzie też jedno duże coś. Coś czego cholernie, cholernie jestem ciekaw....  :devil: 
I już wiem ( nie boję się tego wyrokować), że to będzie przebój 2017 roku!
(albo przynajmniej gorąco omawiany i przytaczany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Danielson wyczuł to zdecydowanie lepiej
 

 

Pfff... Sorewicz, ale ja zawsze z empati i wyczuwania miałem lacza :P

 

I jeszcze potwierdzenie od Rurodrimców:

 

 

Hi,

It's anew bar that FUNN plan to release later in the year. It's called the G-Wide (gravel wide) and it's got a lot more width than other brand's offerings.

Once this goes into production, we'll be swapping out the Easton for this.

Alan

 

Czyli jak pisał Majk, byle do lata  :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby ktoś się zastanawiał czy warto pojachać na targi do Berlina

 

Co jak co,ale Berlin tuż za miedzą.

Może jakiś wspólny wyjazd z kierunku Koszalin,Szczecin itd    ????

Może być ciekawie : mieszanka zapachu metalu,skóry,drewna,lakieru przyprawiona białym wurstem,muslinskimi sandałami i majonezem krojonym w kostkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Świetna cena!
A na polskim alledrogo Nimble9 w trójkątem od Porcelany (!), może nie aż tak tanio ale i ChrisKing maczał w nim palce...

akkwiks dzięki za pamięć ale.. ja czekam na DWA nowe COŚie.... ;)
Zresztą nie tylko na to... jeszcze moment i może nie trzeba będzie po świecie lukać za swoim pierwszym dirt drop barem  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Świetna cena!
A na polskim alledrogo Nimble9 w trójkątem od Porcelany (!), może nie aż tak tanio ale i ChrisKing maczał w nim palce...

O, bo o tego chciałem spytać :) Trójkąt wygląda jakby mógł uginać się góra dół na wybojach.

Jak myślicie, czy poniższa univega też popracuje na wertepach bardziej niż tradycyjny nazwijmy to trójkąt?

http://allegro.pl/univega-alpina-pro-crmo-widelec-stery-i6699114589.html

1_f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehehe
W tych univegach to podgięcie było traktowane wręcz jako turbo doładowanie a nie klucz do komfortu :)
Ale tak to było reklamowane a jak działało cholera wie... :D
Tak naprawdę na chłopski rozum łuk powinien jak już iść dokładnie odwrotnie (raz tylko Orłowski zrobił taki ogon w rowerze) a do tego gdyby górne widełki były lekko spłaszczone i podgięte w stronę osi koła.. mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką univegę pod d..ą parę sezonów- jedna z lepszych ram tych czasów. Te gięcie bardziej po to żeby kieta nie klepała ;-)) Co do komfortu nie zauważyłem jakiejś przewagi w stosunku do marina czy gianta które wtedy posiadałem.... Rama fajnie cieniowana i z 1" ahedem.....i sztycą 26.0 ---ona dawała największy komfort.

Jakbyś dorwał 

ritchey_plexus_16_4.jpg

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W tych univegach to podgięcie było traktowane wręcz jako turbo doładowanie a nie klucz do komfortu :)

Ale tak to było reklamowane a jak działało cholera wie... :D

Tak naprawdę na chłopski rozum łuk powinien jak już iść dokładnie odwrotnie (raz tylko Orłowski zrobił taki ogon w rowerze) a do tego gdyby górne widełki były lekko spłaszczone i podgięte w stronę osi koła.. mniam

Wydawało mi się, że widziałem opis Rychtara z podobnym trójkątem, ale teraz nie mogę znaleźć.

 

wyginane ramy szosowe Bob

Nie moja branża, niemniej urody nie można odmówić ;)

 

Miałem taką univegę pod d..ą parę sezonów- jedna z lepszych ram tych czasów. Te gięcie bardziej po to żeby kieta nie klepała ;-)) Co do komfortu nie zauważyłem jakiejś przewagi w stosunku do marina czy gianta które wtedy posiadałem.... Rama fajnie cieniowana i z 1" ahedem.....i sztycą 26.0 ---ona dawała największy komfort.

Jakbyś dorwał

Łohoho, pikny :)

Szkoda, że małokołowy, ale jaką rączą sarnę można by na ramce złożyć... kurna, naprawdę ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..gdyby ktoś "przypadkiem" wybierał się na targi rowerowe w Berlinie w ten weekend (właśnie się zaczynają) to polecam zajrzeć na stoisko H3-A01.. zobaczycie tam: rondo, żelazo a przy okazji torby w czarnym camo ze znajomymi czerwonymi mietkami ;)

(to nie będzie jeszcze ta świeżynka o której pisałem ale na pewno na końcu widelca znajdziecie ciekawostkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tak na marginesie wątku: nie zastanawiałeś się nad patchami z logo firmy podszytymi rzepem?

Jakąś tam czapkę, jakąś kurtkę z miejscem na patcha mam i chętnie bym coś polskiego miast "Hey F**k Face" wrzepił :)

Jakby miało napis "Made in Poland" to pełen orgazm i biere dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...