Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze to coś to nie siłownik jak w klapie samochodowej.

Jakby był to siłownik to niby jak w jedna stronę pomaga skręcać a w drugą blokuje skrę ?

 

To jest tłumik stawiający opór jednakowy w każdą stronę ruchu aby tylne koło nie nabawiło się efektu shimmy.

 

Pozdrawiam .

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów przewinęło mi się przez warsztat.

Póki co nie spotkałem się z urządzeniem w tym kształcie które było tłumikiem ... zawsze to były siłowniki ułatwiające podniesienie klapy bagażnika czy maski :).

Owszem jest na nich podany parametr siły ale nie tłumienia tylko "pchania".

Takie tłumiki występują w motocyklach i chronią dokładnie przed zjawiskiem jakim są shimmy.

Tylko ze tam mają zdecydowanie inną wielkość/ długość.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą mi po głowie różne koncepcje na moją "rowerową przyszłość", i jednym z pomysłów jest złożenie po taniości singla na ramie Octane One Kode, Pompino itp. jako dojazdowki na miasto, zimówki do tyrania całorocznie, ale też zabawy jako SSCX. Tu pytanie do trójmiejskiej braci - czy myślicie, że na lasy TPK singiel się sprawdzi? Jednak to dużo więcej górek niż Kampinos ;)

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

W TPK, jak nie pchasz się na największe interwały to wszystko da się oblecieć na singlu. U mnie rezydentny Romek ma napęd 34x22 i daje spokojnie radę. Inna sprawa że to emtebecz ze spuchniętym nosem.

 

Poradzisz  :thumbsup:

 

Ciekawostka...

 

Taka kiera:

 

sites-default-files-velophotos-HBA-82-02

 

I nie jest to Myszowata :)

 

https://www.google.co.uk/search?q=Kalloy+HB-UB22&tbm=isch&source=iu&pf=m&ictx=1&fir=AXYNfbSZJbycLM%253A%252CpWOHz3MyJz93oM%252C_&usg=__DOhPVkm4s4n0B7XC5ETewyXHlp0%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjzrcrllf_WAhUFmBoKHdYnAcYQ9QEIMTAD#imgrc=AXYNfbSZJbycLM:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, i to w takiej cenie :)

 

Jeszcze z innej beczki, gdzieś na forum widziałem wspomniane, że Author przy reklamacji gwarancyjnej ramy wymaga oddania roweru w komplecie oryginalnym - prawda to? Kusi mnie Ronin na wyprzedaży, ale najchętniej przełożyłbym do niego szpej z Grade'a i zmienił koła, a wtedy byłby problem z takim wymogiem.

 

Ewentualnie czy znacie jakiś fajny frameset gravelowy, najchętniej stal, nie kosztujący majątku? Powiedzmy coś w cenie Kaffenbacka albo trochę droższe, ale z miejscem na 40c.

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Author przy reklamacji gwarancyjnej ramy wymaga oddania roweru w komplecie oryginalnym - prawda to?

Nie wiem na ile zależy to od dystrybutora a ile producenta ale prawda, z forum dwóch użytkowników oddawało Ronina, jeden na pewno zbierał oryginalne części. 

 

W cenie KAffenbacka będzie ciężko o coś innego, używany Cotic Escapade, Genesis Day One albo nasz rodzimy Octane One Kode.  

 

Cotic ma teraz wyprzedaż średnich Eskapad w żółtym kolorze więc może akurat by spasowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funn G-wide będzie dostępu w kraju od marca - taką odpowiedż dostałem od dystrybutora Funn'a.

Poradzę się was, bo wiecie dużo. Szukam frameseta gravelowego, z takimi ficzerami - 3x bidon + 2x bidon na widelcu, sztywne osie, miejsce na opony ok. 40c,. Materiał najchętniej stal, ale glin też bym przełknął. Generalnie znalazłem rlt 9 steel (ale cena troche bardzo nie bardzo), ruut st (podejrzewam, że cena będzie podobna do ninera), jamis renegade exploit (nie wiem czy frameset będzie dostępny, na evanscycles coś się świeci). Mocno zastanawiałem się nad rodzimym rag+, ale brakuje mu montażu bidonów i na ten moment to go dyskwalifikuje.

Czego jeszcze nie znalazłem? Tylko nie w cenach z kosmosu, bo na takie nie patrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

W TPK, jak nie pchasz się na największe interwały to wszystko da się oblecieć na singlu. U mnie rezydentny Romek ma napęd 34x22 i daje spokojnie radę. Inna sprawa że to emtebecz ze spuchniętym nosem.

 

Poradzisz  :thumbsup:

 

A wracając jeszcze do wątku singla w lesie, czy piasty 2-biegowe typu SRAM Automatix albo Sturmey Archer S2 mają sens w takim zastosowaniu, czy wyjazd poza miejskie ulice to za dużo i szybko je popsuję? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
SRAM Automatix

 

Yarr taką miał w Pompie. Podbij do niego. Wielkopolska jest raczej płaska, ale wiem, że na Stalovym był z tym wynalazkiem w Bukowej. A ta to już jak TPK, tyle, że mniejsza...

 

 

 

 

Czego jeszcze nie znalazłem? Tylko nie w cenach z kosmosu, bo na takie nie patrze.

 

 

Może Genesis Fugiohttps://www.tsbikes.co.uk/m7b0s416p4207/GENESIS_Fugio_Frameset_2018

 

Z tym że to pod 650b+ i brak mu oczek bidonowych na widelcu...

 

Również nie bardzo wiem jak bardzo niezabardzawa to jest dla Ciebie cena. Najlepiej by było jak byś doprecyzował budżet...

 

Jest kilka opcji, ale przeważnie nie mają czegoś, a zazwyczaj sztywnych osi. Co jak dla mnie jest najmniejszym bóólem, no ale ja ważę 68kg  :icon_cool:

 

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

bardzodługą wyrypę

 

Uhmmm...

 

Nie wiem gdzie ona wyrypa ma mieć miejsce, ale jak pierdzielnie Ci sztywna oś, szczególnie jakaś niestandardowa i dedykowana ramie - tak jak do O-O Bish Bash Bosh  - to dopiero będziesz w czarnym rectum.

 

A zwykły szybkozacisk to wszędzie i za grosze dostaniesz...

 

No ale to taki tam mój POV...

 

Zatem 635 funtów max... No fajerwerków to za taką kwotę nie wyciągniesz...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 2,5-3 tys.

 

Teoretycznie łapie się Sutra LTD 2018.

 

Czemu piszę teoretycznie - bo z tego co podpytałem w polskim oddziale Kony to raczej nie pojawi się dostępna jako frameset. A nawet jeśli to z dostępnością rok temu było kiepsko. 

 

Ale to naprawdę fajny wyprawowy frameset. Sam bym przytulił w takim budżecie. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

jamis renegade exploit (nie wiem czy frameset będzie dostępny, na evanscycles coś się świeci)

 

No niby tak... Ale model Escapade https://www.evanscycles.com/jamis-renegade-escapade-2018-road-bike-frameset-EV306054 

 

Nawet w budżecie, ale z dostawą na luty przyszłego roku  :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike, szukam samego framesetu w tej kwocie, nie całego roweru.

 

Na zdjęciu z evansa jest exploit, a modelu escapade w ofercie Jamisa nie znalazłem, dlatego też napisałem, że"coś" się świeci :) Rower z myślą o przyszłym sezonie, więc dostawa na luty nie jest straszna. Na zimę mam się czym bujać ^__^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Yarr taką miał w Pompie. Podbij do niego. Wielkopolska jest raczej płaska, ale wiem, że na Stalovym był z tym wynalazkiem w Bukowej. A ta to już jak TPK, tyle, że mniejsza...

 

 

Yarr nie miał srama , tylko sturmey archera kickshift czy jakoś tak, i stwierdzam że nie nadaje się ona do jazdy po wertepach, gdyż ma tendencje do samoczynnej zmiany biegów.

 

Wysłane z mojego MI 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...