Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Tylny bagażnik ciekawy i podobny do tego co myślę skręcić na podstawie mocowania i prętów nośnych fotelika ok baby sirius, ale... ;)

Aż prosi się, żeby go podeprzeć u dołu dodatkowym wzmocnieniem (od dolnego dzióbka bagażnika do ramy), szczególnie że mocowanie w ramie zdaje się jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest zwykła sutra, wyrzucasz błotniki wkładasz szersze gumy i masz normalny napęd i brooksa w komplecie w dodatku taniej, dziś widziałem ten rower i jest piękny, ktoś już go kupił, i na pewno się cieszy bardzo bardzo...

W sklepie Kony zwrociła moją uwagę inna, z prostą kierownicą, stalowa, coś z big w nazwie, niby treking, ale miejsca na oponę dość dużo.jest założony bigapel, a może i renegat albo racing ralf by wszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskwalifikuje ja to że nie ma napędu 2xX.jest to czego się obawiałem. Wyciskanie gówna 1xx każdemu..

oj są tacy co uznają to za atut ;-) Prosto i skutecznie. 

Wieczne psiocznie na 1xx coponiektórych jest mocno podszyte prawicowymi skłonnościami ;-)) Ja tam miesiąc temu wskoczyłem -po licznych wcześniejszych modyfikacjach- na napęd 1x 11 z gripsziftem GX i to działa wyśmienicie ;-) Troszkę zmusiła mnie sytuacja (brak sensownych rozwiązań pod 9 i 10-2lata kombinowania z 1xx).

Nie ma co pisać że gówno ino spróbować. Ja prześmigałem po drodze wszystkie kombinacje od shimano i srama oraz ich połączenia i ostał się GX oczywiście z gripsziftem. 

 

 

Parę miechów temu wcisnęli mi 1x1 i tak już zostało :-)

-podziwiam, jak bardzo lubię napędy 1x1 to moje kolana zdecydowanie nie. Może dlatego że moje umiłowanie to teren .....a przy singlu to wieczne wyzwania i atak z każdym podjazdem.;-)))

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Ragu+ od kilku miesięcy i mogę co nieco powiedzieć o przesiadce z typowego napędu szosowego 50-34 x 12-28 (kompakt w góry) na 1x11 Sram Apex z blatem 42 i kasetą 11-42. Jeżdżę na szosie od czasu do czasu, powiedzmy raz w tygodniu, do tego często gravelowanie, jazda po mieście, no i dwa tripy w górach po 1600m w pionie na 60km (góry stołowe).

 

Jeśli ktoś dużo chce jeździć na szosie to może rzeczywiście przeskoki napędu 1x11 mogą być irytujące. Ale oceniam że to może być problem dla naprawdę małej grupki szosowców, którzy raczej z gravela nie skorzystają - na oponach 40mm i 2,5 bara z takim napędem byłem na kilku ustawkach szosowych i nie odstawałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Ty masz dużo zębów z przodu, jednak do Schroniska na Wielką Sowę na krechę nie podjedziesz 42\42 nawet bez bagażu, dlatego napęd 1\11 nie jest po uniwersalny. Choć można sobie dobrać bardziej miękki blat i przelożenie kompromisowe, na podjazdy, ale wtedy np nie można dokręcać na zjazdach albo w grupie z szosowcami.

Sam zdobiłem teraz Czechy z napędem 50/34 kaseta 14/32. w dodatku nie mogłem uzywac ustawienia 50/14 i w dół maks twardości dawało 50/16. Nie porywalo to to ale przy samotnej trasie to po co dokręcać do grawitacji...

 

Natomiast przelożenie na podjazdach 1/1 go to jest dobre na asfaltach przewidzianych do ruchu ciężarówek, znak podawal że maks nastromienie jakie robiłem to 14%, z 20 kg bagażu i po szutrze z kamieniami nie wyobrażam sobie stromego podjazdu bez przełożenia 6/10. ( np 22/36)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Ty masz dużo zębów z przodu, jednak do Schroniska na Wielką Sowę na krechę nie podjedziesz 42\42 nawet bez bagażu, dlatego napęd 1\11 nie jest po uniwersalny. Choć można sobie dobrać bardziej miękki blat i przelożenie kompromisowe, na podjazdy, ale wtedy np nie można dokręcać na zjazdach albo w grupie z szosowcami.

 

 

Bardzo trafna uwaga. Ale spójrzmy na rzeczywistość - jeśli jeździsz z bagażem, a koniecznie chcesz dojechać do schroniska "Orzeł", to ile masz tego podjazdu tam - 300m ściany? Rozumiem że w dalsze części gór się nie porywasz w takie rejony jak na przykład podjazd po korzeniach na Kalenicę czy Rymarza - tam rzeczywiście młynek jest niezbędny ale pozostałe wszystkie znane mi szutry, asfalty czy płyty betonowe (na Lisie Skałki fajny podjazd) to takie ściany jak na Orła jest dosłownie kilkaset metrów. Wszystkie pozostałe podjazdy (szutrowe drogi na Kozie Siodło, czy Jugowska- Srebrna Góra) nie mają takich nachyleń, których by się nie dało na 1/1 podjechać. Już nie mówię o asfaltach gdzie o ile pamiętam z Kamionek na Jugowską przy zapieku można podjechać na blacie 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że jeden na 1/11 nie jest uniwersalny dla srednio wyjeżdzonej osoby, i albo się traci z dołu albo z góry. I rower z bagażami lepiej programować z dołem, czyli na miękko. Tak jak pisałem sam w wyprawie asfalt/ ubitymi drogami z rowerem 31 kg mialem 2/7 o gorszym zakresie niż oferuje 1/11 . Taka trasa po prostu. Bez bólu pasowałby mi napęd nowoczesny ;)

 

W Beskidach, Sudetach czy we Włoszech na rowerze mtb nawet bez bagaży bez 22/36 nie dam rady. w 1/11 w zasadzie trzeba wtedy mieć blat 26. z kasetą do 42, albo 28 do kasety z max 46...

 

No to ja się pytam jak się jedzie na lekkich spadkach z blatem 26 czy nawet 28... No tak powiedzmy dostojnie i z powagą. A wpychanie roweru ssie kiedy nie brakuje siły tylko przełożenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to ja się pytam jak się jedzie na lekkich spadkach z blatem 26 czy nawet 28... No tak powiedzmy dostojnie i z powagą.

 

Normalnie się leci... grawitacyjnie :] Ja akurat mam 26/42 w B (setup górski, bo normalnie jeżdżę na 32). Przy objuczonym MTB i 1x dobór przedniej zębatki to konieczność. Trochę trzeba poświęcić czasu na przekładkę koronki i łańcucha ale to decyduje czy wycieczka ma być rowerowa czy piesza. Nadzieje na lepsze jutro wprowadził dopiero niedawno OneUp z koronkami Switch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo wjechało z cenami, nie wiem czy już się przewinęły w wątku. 

 

https://www.7anna.pl/search.php?filter_producer=1502280627&filter_availability=

 

Wersja najtańsza na alu ramie 7600zł, stalówka 9400, karbony na Rivalu/Force 12 i 15 tysięcy. 

 

 

 

Wieczne psiocznie na 1xx coponiektórych jest mocno podszyte prawicowymi skłonnościami ;-))

Ja bym do tego dodał słabą łydkę :)

 

Dla mnie do gravela taki napęd wydaje się idealny - na podjazdy starczy (o ile właśnie przełożenie 1:1 da radę) a na płaskim nie ma kto wie jakiej spiny do bicia rekordów, zwłaszcza przy oponach jakie mieści Sutra. Ale - przekonam się lada dzień u siebie. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo wjechało z cenami, nie wiem czy już się przewinęły w wątku.

 

https://www.7anna.pl/search.php?filter_producer=1502280627&filter_availability=

 

Wersja najtańsza na alu ramie 7600zł, stalówka 9400, karbony na Rivalu/Force 12 i 15 tysięcy.

 

Ja bym do tego dodał słabą łydkę :)

 

Dla mnie do gravela taki napęd wydaje się idealny - na podjazdy starczy (o ile właśnie przełożenie 1:1 da radę) a na płaskim nie ma kto wie jakiej spiny do bicia rekordów, zwłaszcza przy oponach jakie mieści Sutra. Ale - przekonam się lada dzień u siebie.

To już Sequoia/ Diverge od Speca ciekawiej cenowo wygląda. Co za czasy ;)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo wjechało z cenami, nie wiem czy już się przewinęły w wątku. 

 

https://www.7anna.pl/search.php?filter_producer=1502280627&filter_availability=

 

Wersja najtańsza na alu ramie 7600zł, stalówka 9400, karbony na Rivalu/Force 12 i 15 tysięcy. 

aki napęd wydaje się idealny - na podjazdy starczy (o ile właśnie przełożenie 1:1 da radę) a na płaskim nie ma kto wie jakiej spiny do bicia rekordów, zwłaszcza przy oponach jakie mieści Sutra. Ale - przekonam się lada dzień u siebie. 

 

Ciekawe że wersja alu to w 99% Rag+ (tylko bez zmiennej geo w widelcu) a 6499 < 7600 = 1100zł (za markę). Gwarancja NS Bikes jest bardzo dobra.

Jedyne co bym się zastanawiał to koła, marka Rondo. W Ragu są piasty anodowane paliwem ;-) Nsa z obręczami Alexa asymetryczne, tubeless ready (uszczelniły się), 32 szprychy - w cenie ok 6k zł to super koła. Ale kupując rower za 15k to bym już chciał mieć coś fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od nietypowych kierownic - polećcie coś do komutera :)

 

Nie wiem czy się starzeję czy przesiadka z retro MTB na Cotic Roadrata jest nie do zaakceptowania (tam też miałem prostą kierownicę 560) ale autentycznie większość tras pokonuje bez trzymania kierownicy, bo mi źle. 

 

Co robić, jak żyć? Z jednej strony mógłbym skrócić mostek i zwiększyć wznios ale nie ukrywam że po przejażdżce na pogietej kierownicy @rambolbambol w Gienku ciągnie mnie w kierunku zmian. Tak samo jest jak wsiądę na rower trekkingowy taty - podjeżdża to koszmarnie ale poza tym jest wygodne. Chciałbym znaleźć jakiś kompromis pomiędzy pochyloną a wygodną pozycją do jazdy.

 

Wystarczy jakaś zwykła "trekkingowa" kierownica tego typu 

 

 

3727.jpg

 

czy iść w konstrukcje typu On One Mar/Origin 8 Space bo takie gdzieś wyszperałem?

 

Zależy mi żeby mieć na kierownicy trochę prostopadłej do mostka rurki na licznik i lampkę (więc On One tak średnio, Origin lepszy) ale co do reszty nie mam doświadczenia. Może ktoś jeździ podobnym rowerem ale niekoniecznie MTB ale właśnie bardziej szosowo? 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...