Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał, ale najpierw zrób test bez dystansów. W Inbredzie spokojnie na imbusowej  piaście  fixed  Surly, koło stało w miejscu .
 

 Moim zdaniem  w takim poligonie to zapchasz  i tak widełki z tą oponą.   Pal licho widełki zobacz gdzie przesuwa się łańcuch na młynkowaniu, zbierze tyle piachu co taśmociąg w kopalni Bełchatów . Na piachy pod pachy i podpasbłota   trzeba  zabrać oponę rzadki klocek 2,4 2,6 .

mam dwa koła  fabryczne  Sunringle. 110/148  nowe, wymienili mi na gwar. Do zwykłych opon . Na Durocu 30.  Jeśli spasuję z Krampusem dam Ci znać. Na razie nie wiem czego chcę.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ramię NS Eccentric Cromo pod sztywnego wyprawowca? Czy jest szansa znaleźć do takiego roweru sztywny widelec który pomieści koła 2.2-2.4 i będzie miał otwory na koszyki po bokach? Strasznie podoba mi się sama rama bo miałem kiedyś ten rower w fabrycznej konfiguracji do jazdy po leśnych drogach i wspominam go bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dww3 napisał:

Co myślicie o ramię NS Eccentric Cromo pod sztywnego wyprawowca? Czy jest szansa znaleźć do takiego roweru sztywny widelec który pomieści koła 2.2-2.4 i będzie miał otwory na koszyki po bokach? Strasznie podoba mi się sama rama bo miałem kiedyś ten rower w fabrycznej konfiguracji do jazdy po leśnych drogach i wspominam go bardzo dobrze.

Zależy na czym Ci zależy. Tak na szybko myśląc, lepiej wg mnie wziąć ramkę która zmieści większy trójkąt w środek. Eccentric jest super do technicznych zabaw bo ma nisko skośną rurkę, ale już w wyprawowym zastosowaniu jest to minus. W Eccentrica z trudem o ile w ogóle wciśniesz dwa bidony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dww3 napisał:

Przemyślałem sprawę i odrzucam ten pomysł. Pójdę w ramę Rondo Bogan po prostu. Mniej zabawy i kombinowania niż przy ramie Eccentrica.

Z ciekawości spytam, gdzieś Ty Pan widział sam frameset na sprzedaż ? Bo jedyne, które widziałem oscylowały w kwotach rzędu 5K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marin Muirwoods (codename: mar_IN mur_IN_woods TM) dobrze przyjmuje opony 29x2.5 cala na obręczach 25mm wew.

Obecnie jesteśmy w fazie zaprzyjaźniania się, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie w rodzinie na 29+ calowych slickach i z bagażnikami na obu końcach. 

Kona Unit 2020+ też łapie 29+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gof: a ja się powtórzę i zasugeruję kastoma.  Jest u nas kilka warsztatów które oferują świetne wypusty, jeśli tyyle jeździsz że nie wiesz co się na planecie dzieje (zazdraszczam) to raczej masz konkretne wymogi.  Zaplanuj sobie ramę od początku do końca i nie zgadzaj się na firmowe kompromisy.  Miej rower niepowtarzalny, skrojony niczym gajer na miarę a już w ogóle o bożym świecie zapomnisz ;)

...a 29 x 2.5” to nadal krosiarstwo a nie plus kraina 🤡

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...