Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@woojj
Owijka BikeRibbon Drops, dopasowana pod kolor z braku laku. Chciałem Supacaz Super Sticky Kush, bo taką miałem założoną wcześniej (tylko zielonawą, pod kolor Marina, więc nie do przeżycia na Bombtracku). Niestety nie znalazłem w żadnym sklepie dostępnej wersji z pomarańczowymi gwiazdkami. Bikeribbon pod łapą wydaje się dość twardy, ale przynajmniej owijka wygląda na trwałą. Pod spodem są żelowe wkładki, nie jeździ się źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz kierownika, rozbierasz do naga, machasz srajem jakiegotam koloru się należy, owijasz dziurkowaną owijką i głośno bekasz po zasłużonym bronku podziwiając efekt końcowy.

AM-JKLUaQMiqTF60EUehdKvBBljm1bhrqK1vNCrU

Nawet film kaszanką nakręciłem: https://photos.app.goo.gl/eyr7syq44h63h4Qb8

A zatyczki: z jednej strony tkwi korek po bełcie a z drugiej szyszka.  Bez fot.

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam jakiejś stalówki w rozmiarze S - wymóg to możliwość wsadzenia 27.5 w plusie. Idealnie coś na Reynoldsie (Kona Unit <3) ale obawiam się, że takie proste to nie będzie. Nie mniej jakby ktoś coś miał to niech uderza śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zamarzyła mi się kierownica typu bycze rogi do roweru mtb, dużo jeździłem szosowym singlespeedem i jest to mój ulubiony rodzaj kierownicy, chciałbym coś takiego zrobić w swoim rowerze mtb, eksperymentowałem oczywiście z prostą kierownica i doczepianymi rogami, ale to cały czas nie to


w mtb mam napęd 1x9 i hamulce v-brakee, więc musze rozwiązać 2 problemy, montaż manetki tylnej przerzutki do kierownicy i dopasowanie klamek np. tektro rx 4.1 do hamulców v-brakee


na to pierwsze znalazłem dwa rozwiązania, manetka barend, albo thumbshift, z barendową będzie problem z dobraniem klamki hamulcowej, może natknął się ktoś kiedyś na coś podobnego do tych tektro rx 4.1 ale montowane na normalną obejmę? opcja z thumbshiftem jest mniej problematyczna, aczkolwiek ciężko znaleźć jakąś fajną manetkę 😕 


drugi problem to kompatybilność klamek szosowych/cantilever z hamulcami v-brakee, wiadomo inny ciąg linki, poleci ktoś jakiś adapter?

 

 

26d60f23e29cc446366c9084aa2f312a.jpeg

e771d3a1b954ee1dfcd5c743d5fea634.jpeg

ad1e5942adb527c21bed8c15830efaf5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja trochę taka od czapy, bycze rogi to tylko ok 40 cm, nie z każdym rowerem uda się pogodzić w dodatku dobrze działa z dość krótkim mostkiem, czyli rama nie powinna być za długa ( stare  mtb 26 może jeszcze da się ożenić)  

Najlepsza opcja to klamkonetka prawa sora, hamulec Cantilever  shimano  BR -R550  - mam ,  ( albo  50 lub 70 nowoczesne cx od shimano - ale nie testowałem) lewa klamka szosowa z ciągiem Vbrakowym ( chyba tektro ma taki model).

Nowożytny kanti 550 z klamką Sora 8 s działa bardzo sprawie. Sory 9 s nie miałem, można jeszcze inne 9 rozważyć. Nie wiem co się znajdzie na rynku.

Klamki hamulcowe czasowe, czy przełajowe  ze zdjęć- odradzam ergonomia  i do jazdy w terenie nie odpowiednia,  kształt i budowa jakoś są z modulacją i siłą nie po drodze. Bar end jest dobry do jazdy na czas filozoficznej, w terenie tylko klamkomanetka i zmiana razem z chwytem hamulca

 

ps na allegro widziałem archaiczne nowe  klamki z lat 90 do prostej kierownicy, które mają dźwignię dwa razy dłuższą, zagiętą w połowie tak aby dało się cisnąć hamulec mając rękę na rogach... 

ps 2 zdjęcia demonstracyjne - porażka, bycze rogi w teren powinny być zadarte,  kąt między przedramieniem bardziej ergonomiczny, a klamkomanetka i jej dźwignia niżej, tak aby chwyt był super silny i poręczny, klamka idealnie pod palcami, dla mnie taka kierownica była dużo lepsza i daleko przyjemniejsza w użyciu niż klasyczny baranek nadużywany w amatorskim przełaju/ grawelu. Dla osób które mają dolny chwyt za nisko i  praktycznie go nie używają, bycze rogi to dobra zmiana. ( ale nie modna), brakuje szerokich najszerszą mam 40, najlepszą 38, lepsze są te które mają zwis w dół. pierwsze zdjęcie.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@itr dzięki za wskazówki, mój mtb to akurat 26, nie retro, bo z rocznika 2008, zamówiłem sobie coś takiego: https://allegro.pl/oferta/kierownica-zoom-bycze-rogi-31-8mm-ostre-kolo-420mm-10012339953 420mm, wydaje mi się że taka szerokość będzie dla mnie idealna, jeżdżę głównie turystycznie, miałem kiedyś szosę z klamkomanetkami, dolny chwyt nie jest dla mnie, dlatego właśnie lubię bycze rogi, nie chcę zmieniać hamulców na canti, pokombinuję coś z tymi klamkami i adapterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter sprowadzany z USA był droższy od hamulca, tak było w moich czasach. :) ale może znajdziesz coś, od 10 lat nie szukałem, ten od Kazafazy to jest klasyczny przykład

Hamulec . r 550 ma klasyczne klocki jak V brake, i to jest już w zasadzie połowa można  sukcesu.  Jest też wyraźnie skuteczniejszy od wszystkich innych jakie znałem.

Są jeszcze mini V brake, ze skokiem szosowym,  ale nie wiem czy pasują do wyższych opon.

Jak zamówiłeś  kier to już nie ma odwołania. Ale za to masz łatwo dostępne mostki od super krótkich do wysokich, także powodzenia.

klamki sora 9s są dwa rodzaje z łopatką ala kampa , i normalną  jak w shimano nowsza, serie    3400 v 3000 ,

przemyśl która bardziej pasuje, skłaniam się do nowszej.

używałem starszych - są trwałe ale zrzucanie jest  dość daleko od kciuka

... gdy montujemy na byczych rogach, w normalnym baranku lubię starszy typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę jak mogę w teren żaden Bar end czy inny patent, wszystko przerobiłem. W agresywnym prowadzeniu  tylko klamkomanetka.  Inne patenty są za daleko.

Na szybko możesz to:

gipiem ale sunrace tak naprawdę, bez indeksu założyć

I rzadko zmieniać biegi :) to najlepsze proste rozwiązanie, jak ktoś ma zdolności mechaniczne to na mosiężnym bolcu i obejmie z tej manetki można założyć szosową indeksowaną 9s ale to trzeba ogarnąć, podorabiać, nie jest kompatybilne jak klocki.

Bar End jest akceptowalny na baranku na byczych rogach to porażka. walisz nim po krzakach, kłujesz staruszki, i musisz podnosić łapę w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka z linku i tylko taka, ma  bowiem śrubę dociskającą, inne najtańsze mogą nie trzymać ciernie.... ta jest sprawdzona.

O elektryce nie pomysłem, ale to chyba niebezpiecznie w czasie burzy się może od pioruna bieg zredukować :) także za 12 zł plus klamki  szosowe do V  i można przetestować koncepcję byczych rogów, taniej się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...