Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, RafalxM napisał:

W zasadzie nie chce iść w fata...chyba , ja chce po prostu 'normalny' rower który przyjmie z tyłu 29x3.0 (chyba że to już fat ;) )

W takim razie jak wyżej - nowe wypusty Kony Unita, albo Krapmus/ECR (te będzie najłatwiej kupić w PL). Wtedy jesteś wolny od szerokich korb, piast i innego fatbajkowego tałatajstwa ;) 

'normalne' ramy nie przyjmują 29x3.0 z założenia, bo sztampowa geometria 29erów kończy się na widełkach długości 435mm, a przy takiej długości bardzo trudno zmieścić duży balon i trzeba kombinować (patrz Trek Stache), a kombinowanie jest drogie i wracamy do punktu wyjścia.
Jeśli mniejsze kółko to nie problem, zdecydowanie łatwiej będzie upolować coś pod 27,5+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RafalxM napisał:

(...). Rozstaw Krampusowy na 148  a to chyba aktualny standard. 

 

Pierwsze, zielone Krampusy miały tyłek na 135mm, pod rychłoupinak. 

krampus_frameset3.jpg

 

Wersje od 2016(?) już miały gniotbiust a więc 145mm - można sobie giąć do 142mm lub rozszerzyć do 148, ramset był oferowany z ośką 12mm oraz przejściówkami pod QR.

2126295617_2e7cc7cd-02ca-4d58-91a6-65c92

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RafalxM napisał:

Śmiem zauważyć że w Krampusie jest właśnie 435mm ;)

Tak, jest też gięta rura podsiodłowa i fikuśny płaskownik na chainstayu żeby wszystko razem upchać. Jak mówiłem, da się ale trzeba kombinować, więc większość ram 29 takiej opony nie zmieści, trzeba szukać dedykowanych rozwiązać, takich jak właśnie krampus ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydzi mi  się że to do wożenia drzwi przystawka, dedukuję ze zdjęć. :D

jeszcze tylko gompki bezpieczeństwa na burtach, kosz na zabawki i przygody przyrody czekają,

warto rozważyć ochronę przez zarzucaniem pasażera zawartością piaskowobłotną bieżkiem opony  napędowej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82

Bardziej wszędołaz-monstercross. Rama jest do 29x2.1, podobno idzie upchać trochę więcej, więc jak na gravela to grubo. Ale do prawdziwych plusów jednak trochę brakuje. Póki co będzie tam pakowane 700x45c, bo takie mam na stanie, a kiedyś zainwestuję w jakieś Mezcale 2.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...