Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że chwilowo (mam nadzieję) wypadłem z branży także nie bardzo orientuję się w cenach, ale powoli wszystko powinno wrócić do normy. Ja pewnie kasetę 8 rzędową poskładałbym z tych wszystkich co leżą w pudle ze złomem :D

Jak się przekalkuluje piastę z biegami, osprzęt do niej (specjalna manetka, tzw. akcesoria do montażu, napinacz łańcucha jeśli potrzebny) to wszystko drożeje. Ale - jak sam piszesz, napęd jednorzędowy ma zalety i powoli się zwraca. Nexus 3 jest na pewno liderem jeśli chodzi o tani napęd wielobiegowy. Nexus 7 jeśli nową piastę kupi się tanio też, ale jak mówię - można trochę wulgaryzmów rzucić jak przyjdzie to wszystko poskładać w całość i wyjdą jakieś komplikacje. Pod te piasty projektuje się miejskie ramy i wtedy wszystko jest tip-top. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Do tego znacznie utrudniona wymiana dętki, no i konieczność wspomagania się napinaczem łańcucha w przypadku pionowych haków (a te przeważają w góralach/szosach). 

Moze kolega rozwinac??? Jak pisalem mam poisona z alfine 11 i nie bardzo wiem na czym polega " znacznie utrudniona wymiana detki ".... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by na to nie patrzeć to piasta wielobiegowa nie jest stworzona do jakiejś ekstremalnej sportowej jazdy ale da się do turystyki więc nie za bardzo nadaje się do jeżdżenia po hopach a raczej to spokojnego przemieszczania się w terenie lub poza nim

No trzeba.... Odkręcić 2 nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no może i nakrętki wystarczą, ale komfortowo jest jeszcze wypiąć linkę co też nie jest jakąś wielką ekwilibrystyką...najlepiej zalać gumy mlekiem i minimalizować ryzyko flaka.  

Ale jak słusznie @MikeSkywalker zaznaczył warto pomyśleć czy trzybiegówka nie wystarczy.  Z Nexusem nie mam wielkich doświadczeń ale za Sturmey Archer'a S-RK3 ręczę kopytami - sprzęt nie do zajechania przy czym ma nieskomplikowaną budowę więc serwis to pikuś.  Miałem kiedyś, sprzedałem, żałowałem i aby żal utulić kupiłem znowu takie cudo.  Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcić dwie śrubki, wypiąć linkę - co owszem, nie jest szczególnie trudne ale trzeba się trochę z tym pobawić. Do tego koło z Alśfinką jest ciężkie, więc nawet samo zakładanie bywa upierdliwe, jak podkładki ustalające oś w tym przeszkadzają. Przyznam że dawno tego nie robiłem ale pamiętam dobrze że jest to dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku Nexusa 3, S-RK3 a już nie wspominając nawet o zwykłej piaście na szybkozamykacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam detke czy opone bez sciagania kola z roweru.... wystarczy odkrecic (poluzowac) sruby, lyzka zdjac opone, podniesc z jednej strony kolo i..... wszystko.... nic nie sciagam nie wypinam.... nie widze tu specjalnych utrudnien...

🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne regulatory, nie ma jak limitowana ręczna robota 👍  Blat krasny kiełkami pióro dolne śrupie, flex niepokojąco blisko czeka gotów...

...ale że zostałem ojczymem chrzęstnym zębatki to nie wiedziałem 😆

1ADB6626-AC88-4F01-A319-CFA80AF26CB7.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam mega pytanie przy ramie fatbike ktoś próbował wsadzać opony 29"? Czy to jest w ogóle możliwe ? Pytam bo widziałem gdzieś takie zdjęcia czy informacje na google ale nie jestem pewien czy przód 15x100mm i tył 12x197mm(wszystko na popularny QR-szybko zamykacze) wlezie jakakolwiek opona 29 cali. Co ciekawe opony fatbike 26x4,70" wymiarowo podchodzą pod 29x3.00" - a przynajmniej w teorii, pozdrawiam.

Ps. Pytanie jest jak najbardziej realne tym bardziej że pokonując dużo km, drugi zestaw kół byłby wybawieniem kosztowo i transportowo- Jedna rama a 2 rozmiary kół, dla mnie marzenie bo nie musiałbym kupować mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam :D

@BPatryS co to za rama? Przerabiałem w Puffinie 29x3.0, 29x2.6 i generalnie wszystko się da, ale zależy to od ramy. 29x3.0 jest sporo wyższe od fatowej opony 4.5", z 4.7 nie porównywałem. Ja mam ten komfort, że posiadam w mojej ramie EBB i mogę sobie regulować wysokość suportu w pewnym zakresie. 

Zwykłe 29" wejdzie na luzie do każdego fata, ale przy gumie 3.0 trzeba mierzyć, bo może być ciasno a nawet za ciasno.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akkwlsk napisał:

No witam :D

@BPatryS co to za rama? Przerabiałem w Puffinie 29x3.0, 29x2.6 i generalnie wszystko się da, ale zależy to od ramy. 29x3.0 jest sporo wyższe od fatowej opony 4.5", z 4.7 nie porównywałem. Ja mam ten komfort, że posiadam w mojej ramie EBB i mogę sobie regulować wysokość suportu w pewnym zakresie. 

Zwykłe 29" wejdzie na luzie do każdego fata, ale przy gumie 3.0 trzeba mierzyć, bo może być ciasno a nawet za ciasno.  

Rama jest od silverback scoop deluxe o ile pamiętam z roku 2018. Pytam bo planuje zrobić kilka mocniejszych jazd powyżej 200 km i jedna powyżej 500 km jako memoriał. Co prawda mam szosę triban rc520, ale już tyle zrobiłem i bikefitting i wciąż mi to nie pomaga, ciągle coś do zmiany ustawień. Wychodzi na to że szosa/gravel nie pode mnie. Za to fatbike 50/100/130 km nic kompletnie nic mnie nie uwiera, nie boli. Za to przyjemność jest o niebo lepsza.Bo jak się jednak uda to kupie drugi komplet kół pod 29 " i jazda dalej.

Pozdrawiam PatryS

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rambolbambol Mam przecież rower fatbike więc logiczne dla mnie że w całości ze sprzętem. Rozumiem że chciałeś mi pomóc ale obecne obręcze nie pozwalają  na założenie opon 28-29 cali, przecież nie robiłbym sam sobie problemów. Dzisiaj mam w planach lekką przymiarkę kół mtb do fatbike dam znać co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...