Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

coś nam te beżowe boczki .. bokiem wyjdą.... :) Jak tylko pomyślę co znów będzie zalegało bezsensownie w piwnicy (3 para do C/MXa na kolejny rok sezonowania?) to mnie trafia... (a miało byc tak pięknie)

 

Ale obręcze w polerce prześliczne

Podobnie jak przytoczony przez TwojąStarą komentarz na poziomie działu "TeHnika, Kulturwa i Sport" w FAKCie....

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

U mnie jest na razie wszystko gicio :thumbsup: Co prawda dzisiaj krótko i po suchym szuterku, ale na razie wszystko gra. Zobaczymy co będzie, jak pójdzie, jak ten przysłowiowy "dzik w żołędzie" i czy miejsca z tyłu wystarczy jak ją błoto oblepi. :)



 

"TeHnika, Kulturwa i Sport" w FAKCie....



"Cała prawda, całą dobę..." :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy okazji przekopywania internetów i poszukiwania inspiracji ramą B-Side amerykanckiej Somy, trafiłem takiego dziwoląga dla liliputa na średniej kiszce...

bside-complete-indoor1.JPG
bside-complete-indoor2.JPG



I jeszcze raz, wspomniany przez kolegę anarchy Gin Z Tonikiem (z bliska). To, na tylnych widłach, to tytanowy pierścień, który w rzeczywistości ponoć całkiem nieźle się sprawuje. Tylko sam koncept chyba nieco ewaluował ;)

tonic2.jpg
tonic-fab-tushar-crusher-3.jpg

tonic-fab-tushar-crusher-2.jpg
 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MX qualified (?) :)

IRC V-Claw 700x41c (rzeczywista szerokość: 42mm, waga: 562 i 564g, drut, beżowy boczek, lubi zjechać bez powodu z obręczy ;) )

Teraz tak: ciśnienie tył - 55PSI, przód - niecałe 50PSI.
- Korzenie i mniejsze dziury w lesie - naprawdę nieźle +10 do komfortu tej sztywnej ramy, na mniejszych przeszkadzajkach to nawet tyłka z siodła nie podnosiłem, płynie niemal jak amerykański krążownik z dobrym zawieszeniem. (+)
- Głęboki piach - na odcinku, na którym na fabrycznym Ritcheyu katapultowałem się z roweru ze trzy razy, to na "Pazurku" schodziłem z roweru tylko raz. (+)
Dojazdowe asfalty, krawężniki i kostka - tutaj niespodzianki nie ma - dosyć głośna, ale dość szybka, można porównać ze Sprytnym Samem od Schwalbe (+)
- Błoto - u mnie, na razie wszędzie sucho jak na Saharze, więc nic nie napiszę ale mam obawy, że ilość miejsca na chainstay'ach nie pozwoli na wiele. (-)
- Teraz najlepsze - cena: 30PLN za sztukę!!!!! :D (+)
- Posumowanie - krótko, chyba tego szukałem. :)

PS.1 Fajnie, że już wiosna! :)
PS.2 Tak, przednia zmieniarka się zeSRAMowała.
PS.3 Anarchy, teraz to już musisz porządnej ramy poszukać (aha i muszę zgodzić się z Twoją wstępną oceną 8,5/10 pomimo straconej dętki)

Sorry za jakość foto.
2znrec8.jpg
j5dmy8.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

cholerka! 
(pierwszy kupiłem a ostatni założę do ramy :( )
Ciesze się jak diabli, że opona się sprawdza, szczególnie jeśli chodzi o komfort. Środek ma w miarę gęsty ale żeby aż tak jak S.Sam? Było by rewelacyjnie!
Na relacje z kąpieli błotnych spokojnie poczekam sącząc ciepłe cacao i podziwiając...bo do jasnej ciasnej - na tych laczkach rower wygląda świetnie!
Dorzuc choc słowo jak się odczuwa ich ciężar i jak tam w zakrętach (i tych szybkich i tych spokojnych). I czy schodziłeś poniżej 55psi? U mnie "na sucho" te koło30-35psi wyglądało na "w sam raz". No ale to na sucho..
Odebrałem starą Godzillę z haka od Maestro :( Zalepił tylko jedną dziurkę, na więcej (linki do środka i wymiana tylnych piór pod powyższe laczki) już kasy brak (ktoś chce zasponsorowac? :) ) Zatem będzie CX, a MX w ...2014?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

niby nadawało by się to do tematu "czapki z głów" ale, że tamten temat umarł śmiercią naturalną (nawet temat o rzemiośle wymiera a co dopiero samo rzemiosło :) ) to wrzucam to tutaj:
http://speedbloggen.com/2013/10/the-vanilla-workshop-is-hiring/

ktoś chętny? :) ja już się pakuję...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W moim odczuciu waga nie jest aż tak bardzo odczuwalna. Bezdrutowe Ritchey'e i stare Conti ważyły podobnie, więc w wagowych odczuciach dość podobnie. O zakrętach spokojnych nie ma co pisać, bo tu jest bardzo OK - duża przyczepność. W szybkich, ostrych przy uślizgu dość łatwo daje się "wyprowadzać" na prostą. Przy "kontrach" w głębszym piachu też dobrze reaguje.

Dzisiaj, jako że trochę popadało, udało się oponki w błocie lekko przetyrać. Niestety, ten bieżnik dość szybko obkleja się błotem, co skutkuje dość znaczną utratą przyczepności. Ale nie ma wielkiej tragedii - za tą cenę to i tak świetna opona.

Jeździłem też na niższym ciśnieniu (-10 PSI do tych, które podałem w poście wyżej), ale w moim odczuciu opona dość znacznie traci na szybkości.

 

 

 

ktoś chętny? :) ja już się pakuję...

 

Aplikowałeś już? ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm...

Chyba nie ten linkacz adamos ---> http://www.on-one.co.uk/i/q/WPOOFAT/on_one_fatty_wheelset  to-to raczej być powinno.

 

Oczywiście ingerencja w ramę bedzie dość znacząca 135mm przód, 170mm tył...

 

Czy u mnie fajnie? A no możliwie, z tym że aby do tego "możliwie" dotrzec trzeba najpierw przebic się przez pola i asfalty. A jest tego od jasnej choinki i ciut :verymad:

 

Zapomniałem dodać iż polon dzisiejszego smigania to 3 wymienione dętki. Jak człowiek jeździ na tublesie to zapomina jak sakramencko wrednie tu jest. Ścieżki składaja się głównie z ostrokrzewu i jeżyn-mutantów...

 

No i jednak w teren 42x16 ciutkę za twardo. Na szosę bene ale na błoto juz niebardzo...

 

Rozumiem Tofi, że Roadrat ma byc w rozmiarze S, skoro czekasz do wiosny?

 

Sugerowałbym używki poszukać na ebajcu lub STW. Ceny są naprawde chrześcijańskie...

 

<period>

 

To teraz sobie pomarudze i podywaguję. Ewidentnie brakuje mi tylnej tarczy w Myszereju. Nie czuję się pewnie na costromszych zjazdach. Wstawienie adaptera hamulca to relatywnie tania operacja, no ale jak juz by sie ingerowało w tylni trójkąt to aż by sie chciało wywalić tylny, zupełnie zbędny mostek oraz może lekko poszerzyćpojemność widelca przy mufie suportowej...

 

... no ale wtedy koszty zaczynają się już opierać o połowę nowego Szczura lub całego z drugiej ręki...

 

Oczywiście anarchy bedzie od czci i wiary odsadzał i reklamował Rychtra. I wszystko bene ale ja jestem tu a Rychatr tam i jak dolicze wyprawy i nawet z anarchy dogladaniem aby się Mistrzowi palnik nie omsknął i przetransferowaniem gotowego dobra z powrotem do JuKeja to koszty zaczynają robić  sie nieprzyzwoicie wysokie. Wtedy to już by się chciało machnąć reka i kupić gotowego, tytanowego chinola...

 

Hmmm...

 

A'propos Somy...

 

Nierdzewka, dużo miejsca, szkoda ze nie SS ready...

 

Soma-Fabrications-Triple-Cross-stainless

 

Soma-Fabrications-Triple-Cross-stainless

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

to-to raczej być powinno.



No, tak to jest jak się kilka czynności naraz wykonuje. Pośpieszyłem się z tym linkiem, ale może kolega Kush zechciałby też nam napisać jaką ramę chciałby przerabiać.

Oczywiście anarchy bedzie od czci i wiary odsadzał i reklamował Rychtra. I wszystko bene ale ja jestem tu a Rychatr tam i jak dolicze wyprawy i nawet z anarchy dogladaniem aby się Mistrzowi palnik nie omsknął i przetransferowaniem gotowego dobra z powrotem do JuKeja to koszty zaczynają robić sie nieprzyzwoicie wysokie. Wtedy to już by się chciało machnąć reka i kupić gotowego, tytanowego chinola...



Hehe, to samo mu w mailu ostatnio napisałem...I tak źle, i tak niedobrze.

Piękne są te Somy... :wub:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sugerowałbym używki poszukać na ebajcu lub STW. Ceny są naprawde chrześcijańskie...

 

Właśnie poszedł na ebajcu czarny Szczur pierwszej generacji w wersji SS ,a canti i Mavic Aksium ze stalowym widelcem za 230 + 15 wysyłki. Medium long.

 

Na STW wisi pomarańczowy, też pierwszej generacji z weglowym forkiem Cotic. Także medium long 190funia posted...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie przesadajta z tym Mistrzem.... jeszcze mi rozumu nie odebrało co bym sam pchał któregoś z życzeniami do Paprykarzowa.... Sam zanosze na ołtarz mistrza kolejne ofiary ale swoje, a po nocach resztki włosów szarpię i nie śpię.
Tak po prawdzie jak bym pogrzebał w mailach (i starych i tych najświeższych - Adamos!) wyszło by, że to tu Towarzystwo - zgrzytając z zazdrości nad historią/histerią Saren Bez Liku - zapragnęło zostawic trochę pieniądza w Szczecinie. 
Ivanie Novy - umiem liczyc, nawet czyjeś :)
Adamos - a kto dwa dni temu pisał do mnie czułe słówka co bym Rychtarskiemy Cię anonsował kole 2017...? :)

A propos Paprykarzowa i guśców.. słońca trochę było ale są miejsca gdzie u nas "zawsze" można liczyc na kąpiel błotną, no tom przyłapał jedną taką rodzinę guśców (w tym jeden różnokołowiec i jeden sztywny stalowiec)  :)
A tak z boku - pięknie w UKeju? śmiechu warte-pięknie to jest w Paprykarzowie!), look:
DSCN7723.JPG DSCN7747.JPG

DSCN7737.JPG DSCN7677.JPG

...a co by ponarzekac... smuci mnie iż Gojirą nie zdążę tych tras obleciec w kolorach jakie jeszcze panują, za 2-3 tygodnie będzie już tylko szaro i błotniście. Za to mam nadzieję, że właśnie dzięki CX/Mxowi takie "spokojne i sielskie" traski nabiorą nowego smaku i będą alternatywą dla leśnych singli poprzecinanych korzeniami...

ps: szeptają monstery i inne mysze wąsate, że się jakieś zaduszkowe gonienie po Puszczach Paprykarzowych gotuje.....kto gotów niech pakunki szykuje, łańcuchy smaruje i getry podwija co by mu czego nie podwiało czy zachlapało....
ps2: Szacunku masz u mnie Ivanu na 5 lat do przodu, ale za ścieżki peżotowe plusa nie będzie bo to Twoim obowiązkiem klamoty jest łomocic i kręgosłup tyrac. Za to CIESZY MNIE NIEZMIERNIE, że znów wrzucasz mini relacje...
ps3: powietrza kole mufy pod coś większego to wymiana dolnych piór - Maestro kasuje na niebagatelne 300-400 złociszy (to chyba będzie z półtora razy więcej niż warty jest niebieski peżo..)
ps4: SOMA boską jest...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...