Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

A wracając jeszcze do powyższych Jeff Jones'ów z Oregonu i ich kierownic, to takie obrazkowe porównanie z nieprodukowanym już niestety Ragley Luxy Offroad Drop Bar.

Kierownice od Jeffa Jonesa mają być podobno montowane, do niedawno omawianych tłuścioszków z Singular Cycles.
 

559842_10152230803899447_1496593370_n.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. tia, równie "dobre" jak ten kolega kilka stron wcześniej co spał między dwoma ławkami...
No ale jak się śpi w pozycji mumia i tak bez ruchu 8h to szacunek, szacunek..
O spaniu w puchowym śpiworze nad samą taflą jeziora nie wspominam :)  (bo a nóż ma jakiegoś precipa na zewnątrz śpiwora albo primalofta inside)

ps: bo ja rozumiem że w dobie fatepidemii na 2,25" oponie taka sztuka by nie wyszła hahaha

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj Kolego Anarchy... Wyczuwam lekką gorycz z cyklu "sukinkota stać, a ja muszę stawać na uszach żeby raz do roku się zorganizować i nie zastawić nerki na poczet wyprawy".

 

Z tym spaniem to też bym nie przesadzał. Na kursie przybocznych 2 i pół tyga spałem we dwóch w pałatce i jakoś nie cierpiałem starszliwie :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=UqGdBiS4fM8

 

Kiedys ten filmik dał mi sporo do myślenia, że aż zaczałem szukać informacji na temat combi bivvy bag ale jakoś tak chyba niespecjalnie dobre pytania zadawałem bo ciągle "nie to" mi wyskakiwało...

Nie ma tego w opisie filmiku ale mam ten materiał w którymś z archiwalnych MBUK.

 

Any word of wisdom?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Oj Kolego Anarchy... Wyczuwam lekką gorycz z cyklu "sukinkota stać, a ja muszę stawać na uszach żeby raz do roku się zorganizować i nie zastawić nerki na poczet wyprawy".


Pomimo wielkiego szacunku Ivanie Nowy do Ciebie - popisałeś się tym tekstem jak tępy dres przed laską czwartym paskiem na spodniach. Po prostu nie mogę uwierzyc....
Nie będę tego dalej komentował (choc riposta sama ciśnie się na klawiaturę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie kłóćta się chłopaki, bo jak kiedyś pewien Jarek mądrze powiedział: "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" ;)

Ivan tutaj zaglądałeś?

Trochę się poskładałem, jak przeczytałem drugi akapit:

"About 21 months ago I decided to give loads of stuff away and move out of my rented flat to live in a tent. About 15 months ago I decided to give up the tent and sleep in a bivvy bag instead. This has been my sleeping arrangement since then for cold Winter nights".

:huh:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe to nietypowe, stalóweczka dla koneserów :

http://www.spectec.com.pl/karta/26,beater/rowery/pl/

I jeszcze taki katalog :

http://fiha.pl/files/katr2013.pdf

 

Ma się ten przemysł rowerowy ...

 

Tu coś trochę ciekawszego :

http://www.fera-bikes.com/index.php/galeria/rowery/#/-/rower-bambusowy

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Customowa "robótka" od wspomnionego już w temacie 616 Bicycle Fabrications.

616 Bicycle Fabrications steel CX frame
700x40 Kenda Tire Happy Medium's (~40psi tubeless)
Thompson Bike Parts stem, bar, and post
SRAM Force w/46/34 front and 11-36t rear (XX rr der.)
Whisky Parts Co carbon fork
Velocity USA A23 wheels


1383110_650944298258947_1789728965_n.jpg


I jeszcze raz "kupa żelastwa" - tym razem na tylnej pace pick-up'a, w drodze na złomowisko...

fat-bike-wallpaper-1440-Pete.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja rozumiem że jesień zza rogu łypie mokrym okiem i nastawia wietrzne macki, ale nie dawajcie się chandrze i trzymajcie słoneczny fason ;):)

 

 

A tak wracając do punktu wyjścia - Pashley zaprezencił nową maszynkę w ichnim retro stylu - Speed 5. Przesłodko się prezentuje niczym krówka z Wedla, kudosy za stylizację, bonus za unikalność! Ale czemu nie wcisnęli tam kremowych Delta Cruiser'ów albo kremowych lub brązowych Big Apple? Aaaa, bo należy tuningować rowery według własnego uznania - ok  :thumbsup:

Cena: tysiak w wyspiarskiej walucie...

main_82.jpeg

Zatem proszę otworzyć szafę na strychu, wyciągnąć dawno zapomniane wełniane koszulki, getry, binokle i w trasę!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Ale czemu nie wcisnęli tam kremowych Delta Cruiser'ów albo kremowych lub brązowych Big Apple? Aaaa, bo należy tuningować rowery według własnego uznania - ok :thumbsup:


....bo naturalnym było iż guma w tamtych latach (a widzę tu raczej odniesienie do lat 30-40) była tylko koloru rekomendowanego przez FORDA czyli czarna.I dzięki temu ten rower nie nabrał cech landrynki a poważnego jegomościa. Dla mnie - BOSKI.
A ta blaszka z numerem i nasze potajemne gdybanka nasunęły mnie na pewien pomysł na rozwiązanie w miejskim ścigaczu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

była tylko koloru rekomendowanego przez FORDA czyli czarna



Ha! Toś mnie kolego z tym Fordem trochę zaskoczył i zaciekawił. Ja myślałem, że jeśli chodzi o opony rowerowe, to w tamtych latach trendy wyznaczali Good'Year z Ignaz'em Schwinn'em (w USA) i Dunlop z Michellin'em (w Europie). Niby dlaczego Ford miał forsować czarną gumę w przemyśle rowerowym?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...