Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No i Grubaśny trynd zaczyna nabierać pędu.

 

785980d1364686665-specialized-fatty-prototype-spotted-photo-6-.jpg

 

Jak taki klocek jak Spec ma popełniony prototyp tłuściocha, a na dodatek wieści krążą po narodzie iż będą mięli również swoje obreczę, opony i widelce ... to wiedz, że coś się dzieje...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walmart pewnie się dostosował do rozmiarów populacji, ale trend jest, bo nawet Japończycy fat-bike'i testują:

 

http://fat-bike.com/wp-content/uploads/2012/01/Touring-with-Mukluk.jpg

 

A tutaj jeden z moich tłustych faworytów: http://www.bikehugger.com/images/551352_10200526684906641_2023241044_n.jpg

 

wklejam linki, bo pojemność załączników dla świeżaków jest żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Japończycy fat-bike'i testują

 

Japończycy nie testują, Japończycy już się na nich ścigają :)

 

Tutaj można sobie poczytać :DSingle Speed MTB Japan Open

 

20130228_410571.jpg

 

Dojazd tłuściochem na nocna sesje surfing

 

Jak widać tłuściochem można nie tylko dojechać, ale też trochę posurfować ;)

 

1364669335n2108.gif

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Okurka... A ja myślałem że Jezus to chodził po wodzie a nie jeździł ;)

 

Z innej beczki...

 

Powracający od wielu lat i jak sie zdawa po treści artu ciagle z tymi samymi problemami - waga, konieczność stosowania dedykowanych ram, konieczność odciążania niektórych biegów aby je zmienić - pomysł Wywalmy Klasyczne Przerzutki Pantografowe...

 

Mitech-12.jpg

 

MI:TECH Epsilon with PINION P1.18

 

Szacuenk...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

ciagle z tymi samymi problemami - waga, konieczność stosowania dedykowanych ram, konieczność odciążania niektórych biegów aby je zmienić



Z tym rowerem, to trochę tak, jak z naszą płcią piękniejszą - ciągłe problemy z wagą, konieczność stosowania dedykowanych środków finansowych, konieczność unikania niektórych tematów, itp. Tak mi się jakoś skojarzyło :D

Wracając do tematu - ktoś podpowie o co tu chodzi? True or false?

554103_10151445885639585_1579736979_n.jp

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dekady dwie temu a i z 10 lat wstecz spokojnie rzekłbym "fałsz" - chocby ze względu na....spawy :) Kiedyś to był tak charakterystyczny element Cannonów jak Headshok a potem Lefty.
Trochę to dziwne - napisy wyglądają jak dobra robota fotoszopa (a coś na ten temat wiem :) ) ale to jeszcze nic, czy wideł nie wygląda Wam na Salsę? Zatem WTF? Prototyp canona na podzespołach innych firm i to stalowych?!? Bzdura! samoróbka? ale na jakiej bazie? dziwne to dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i bez przesady z tym "na komponentach innych firm". Zajawkowany nieco wyżej Szpec ma tylko szpecową ramę, a wideł, obręcze i paputy od Surly i WB.

 

 

 

Także spokój i długie ruchy :icon_cool:

 

 

Co zasie tyczy przemalówki... Żaden problem, tymbardziej że na dzień dzisiejszy w domowych warunkach można wykonać perfekcyjne kopie naklejek dowolnej firmy. Kilka złoty za transfer i folię, trochę precyzji i cierpliwości, voila!

 

Grabarz tak kiedyś robił autorsko poprawione naklejki do Rometa Sporta. Wyglądało baardzo fachowo, a było to ładnych 5 czy 6 latek temu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywista, że dziś można wszystko (nawet złamac stalówkę nie odchodząc od kompa hehe), rzecz w tym, że gdyby taki canon miał się za to zabrac myślę sobie - wykombinował by swój wideł, nie stalowy bo canon od samego początku stawiał na alu, ale np carbon, I pewnikiem szybciej poszlifował spawy niż zrobił takie piękne napisy na prototypie. Nic to -zagadka była prosta jak widac i odpowiedź ma trafnie rzucona.

Z innej beczki a i w temacie -kurde, tak siedzę i kombinuję no i tak myślę, że takie papucie mocno przesadzone w naszych warunkach to jednak raczej fetysz, czysta zabawa formą lub zwykły masochizm. Ja bym pewnie się pisał ale... na coś pośredniego - czyli coś kole 3"-3,5", ale na drobnych i gęstych klockach i (" o zgrozo"  - rzekł Ivan) tak kole 750-850 gramów. Sił by starczyło na rozpędzenie i pomykanie lasem, komfort jak latającym dywanie i czepnośc naszego rodzimego gruntu idealna.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

adamos Agenci z Senegalu juz w drodze

 

Ufff..., ulżyło mi - bo z tymi agentami to jakoś sobie poradzę. Bardziej bym się obawiał, gdybyś od siebie wypuścił jakiś gryzących piłkarzy z Premierszip. :D Jak się takiemu "urwać"? Szybkie toto i szczęki ma jak pitbull - człowiek nie ma szans :D

 

A, tak na marginesie - nic nie poradzę na to, że właśnie tak mi się Agent z Senegalu kojarzy ;)

 

44821_10151327626276076_1093759319_n.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...