Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda na 52cm, wygląda na dosyć mocno zmęczony albiońskim opadem, nie tylko konwekcyjnym.  Ale w sumie za tę kasę można ryzykować. 

Miałem takiego, potem Day One w stali Mjölnir i na Reynolds'ie przyznam, że było wygodniej.  Geo lekko inne względem późniejszych wersji ale nie ma przepaści.  

Fota ulubionych cegieł Rambola zastawionych moim byłym rupciem:

 

DSC_1252.jpg

p.s.: mój był 58, a ten z OLki stawiam na 56...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś żrącą lakker chamią mocował się ze sztycą.!!! Pisownja kompatbilna z opisam zapiekanki. 
Może być rury pekniecie nap rz quad schowane w tym glucie.

Hak po lewej też taki sobie,

Alfins pogdzebana  na pogrzeb albo do mechanika raczej zysk rzaden.

rocznik ok 2012 czyli najciejszyboponiarsko ledwo przełajowo może nawet max 28-30  wieelec z przodu bardzo ciasny.

moze podjadę obejrzeć, bo ma mocowanie dla tarczówek, ale z tyłu nie mam OK  piasty na 120’ itarczę  tylko zwykłe 120 flop flip chlip chlip

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadek szeroki na 135mm.  No i pod klasicno tyłrzutkę będzie niełatwo - ja tam jakieś haki dorabiałem w pewnym momencie ale tonieto.  Trzeba dostojnie cierpieć żywot singla lub się zmiękczyć kotwicą piast bieżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili mam koło gotowe z inbreda na Surlu !!!! Turlu turlu. To akurat lepiej.

Jednak i rozmiar może być ciut jednak mnie mały, chociaż na kompie jakby jednak urusł !!!!  

i ta podsiodłowa i stan tej ramy.... ona i zajeżdzona i zastała w jakimś takim złym jest obrazie.  gadżety na grzyba mi, bagażniczki błotniczki manetki...  korba też na bezzębiu,    Może archiwalny treking trzeba znaleźć... wyjdzie taniej smaczniej i na V brakach,  mieszane mam uczucia

Jedyne |"za" to haki torowe i mocownie do DebRaków

Nawet jeśli na odszprzedasz - oczyścić i polakierować,,, nie widzę tłumu chętnych

a tak sobie myślę że może ten rower po uber itował sobie ostatni rok nawet np w naszej Wawie, trzeba i to go dojechało  np dlatego komuś się chciało olej zmieniać....

Od następnego postu wracam do poprawnej polszczyzny.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem o tym rowerze w jednym z tematów. Wisiał przez chwilę on OLX-ie, ale za kilka stów więcej. Udało mi się nawet wynegocjować pewną kwotę za sam frameset, ale ostatecznie do transakcji nie doszło, bo chciałem jeszcze nieco zbić cenę. Teraz widzą, że dobrze się stało, bo na tamtych zdjęciach nie było widać tej drobnej korozji,

Aaa, no i na pewno nie sprzedawała go Elżbieta. ;)

No chyba, że ta z Albionu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasmarkanie to może być eliganckie pęknięcie :) także w ciemno bez zgody na zerwanie lakieru smarkowego z zaciekiem na bank nie płacimy za takie coś.  Mi to naprawdę wygląda na rower po kurierce gastronomicznej… im bliżej obiadu tym czarną polewkę diety cyklozakupowej odczuwam! 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zostało powiedziane, szrot spod chmurki, cena adekwatna. Jak sobie pomyślę ile nerwów i pracy kosztowało mnie wycięcie sztycy ze stalowej ramy to wolałbym tego nie robić drugi raz. Skończyło się na rozwiertaku i przepalonym lakierze na ramie, choć tutaj uszkodzenie lakieru to najmniejszy problem. Trzeba to traktować jako frameset do renowacji, z częściami które są w stanie na pewno nie lepszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj przynajmniej cena jest adekwatna do stanu, ile jest przypadków że totalnie zmasakrowany rower wystawiany jest za 80% ceny katalogowej :)

przy osobistych oględzinach wykluczających pęknięcia myślę, że jest jak najbardziej do odratowania. Potrzeba naprawdę sporo czasu i wilgoci, żeby stalowa rama zdekomponowała się przez rudą do stanu nieużywalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, ośmielę się i zapytam Was tutaj - czy jest sens kupić któryś z tych konkretnych rowerów (lub coś w tym stylu)?

Chodzi mi o to, żeby doprowadzić go do stanu używalności, nawet na tych samych komponentach, ew. zmodyfikować.

Wiem, że to są stare standardy, koła 26 cali.... Ale też zapragnąłem mieć takiego złomka do jazdy po lesie czy po szutrach.

Moja wiedza i umiejętności są niewielkie, mam garaż, podstawowe narzędzia i jak mi kto powie co i jak zrobić, to jest szansa, że to zrobię :D

Aha, mam gicz o długości 83 cm, wyszła mi rama 48 dla MTB na 26" - dobrze kombinuję?

 

Zaczynamy:

1) https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/scott-impulse-1994-stx-mtb-fahrrad-580611904/

2) https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/pink-carraro-mountainbike-with-shimano-lx-schalt-bremsgruppe-90er-retro-vintage-mtb-575914869/

3) https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/kona-fire-mountain-578830064/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...