Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Od kond okrążyłem kulę gazów w Drawnie nie dosiadłem jeszcze żodynego ze swych rumaków, w stodole bywam przypadkiem późnym wieczorem, prendza pokazałbym tutorial z rozbierania palet i trening obwodowy z ich rozbiórki łyżką firmy Top Ex.
Kusi mnie ta dwu półka do prze szczepu ma 510 A do C 🤯

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Roballinho napisał:

Jaki jesteś duży? Zastanawiam się nad tą kierownicą ale obawiam się, że przy moich 170 cm będę leżał na rowerze jak rozjechana żaba.

187cm wzrostu. W Gienku HL mostek mam 80 albo 90. Dla mnie jest git. Potrzebowałem kilku jazd żeby się przyzwyczaić do tej szerokości. Ale ja po prostu lubię szerokie kierownice. Walmer też jest mega szeroki, dla mnie bardzo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Uwaga ktoś  teraz zimową  porą  składa  sobie singla? W moich rowerowych zapasach na wierzch wyszła 

  • nowa tylna piasta  135 mm 32 otwory, czarna :
  • na osi ze śrubami
  • fabrycznie pod hamulec tarczowy, 
  • tylko pod wolnobieg 1 s  ( nakręcany)
  • łożyska maszynowe japońskie , szeroko rozstawione, kołnierze też szeroko  - a  nie asymetrycznie jak w piastach do starych szos i makrokeszy. Oś nie będzie podatna na zagięcie.

Nazywa się :  reborn grind

Do takiej piasty warto założyć najlepszy dostępny najlepiej uszczelniony  wolnobieg 1s, a nie np  najłatwiejszy do kupienia Dicta, który jest nieuszczelniony i raczej w deszcz i piasek się nie nadaje, chociaż mieli te brudy, tylko przykro słuchać.

Można od biedy  złożyć Ostre Koło, ale nie ma gwintu na kontrę, trzeba kilka razy dokręcać zacieśniać i na koniec kleić pseudo kontrę suportową, i  bezwzgędnie mieć hamulec na tym kole w razie gdyby puściła, ...  Piasty tego typu  z kontrą pod ostre kosztowały 4 x więcej i były ciężko dostępne nawet w stanach ( SURLY) ponad 100$

Wiadomość na priw, w giełdę nie wrzucam bo to anomalia taka piasta  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej mańki zapytam - jak wygląda sprawa z tymi najlepiej uszczelnionymi wolnobiegami? Jest coś solidnego nie kosztującego milionów? Bo póki co kulam się na jakimś Pozitrac stąd http://www.sparkeng.in/freewheel.php i jak na razie jest okej. 

Ale chodzi mi po głowie przejście na Sturmeya, 1/2 biegowego, żeby właśnie uniknąć w przyszłości problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając takiego porządnego wolnobiegu znalazłem Halo Clickster, podobno super się sprawuje i nie kosztuje milionów jak jakieś White Industries itp. Swego czasu za około 30-40 funtów go kupiłem, ale zanim go założyłem do Singlecrossa, plany się zmieniły i rower poszedł na sprzedaż.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No przeca leży u mnie na stole obok Venturemax XL, wrzucałem w temacie "co kupiłeś koniu boży ostatnio z części rowerowych". 

Na razie czeka, mogę w sumie zrobić dwa szybkie osobne sety do Genesis'a z prostą na hydraulik ach i dekatlońską na mechanik ach 

Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie kierownic, ma ktoś może na zbyciu jakaś prostą kierownicę z backsweepem? W Longitude miałem Geoffa, ale jednak 45 stopni to trochę za dużo dla mnie, kupiłem nową maszynę do lekkiego terenu i jazd z przyczepką i szukam czegoś pokroju On-One OG, Ritchey Kyote itp. a najlepiej VO Crazy Bar, Koga Denham albo Surly Moloko, ale to inna liga cenowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prz napisał:

A w temacie kierownic, ma ktoś może na zbyciu jakaś prostą kierownicę z backsweepem? W Longitude miałem Geoffa, ale jednak 45 stopni to trochę za dużo dla mnie, kupiłem nową maszynę do lekkiego terenu i jazd z przyczepką i szukam czegoś pokroju On-One OG, Ritchey Kyote itp. a najlepiej VO Crazy Bar, Koga Denham albo Surly Moloko, ale to inna liga cenowa ;)

Mam motocyklowego risera 820mm, on ma coś pomiędzy 12 a 15 stopni backsweepa i 5cm wsniosu (około), występuje w zestawie z dokręcaną poprzeczką, której nie ma na zdjęciu. Jedyny szkopuł to średnica mocowania 22,2mm. 

Jak coś to PW ;) 

pzzv6_pKWDvJ1SVg-baQPuoUcP3nu536xOlG5x_K1FocKdXCkmp3HS1GHZCvwgz8SMuNvCGsquDUnE9gLOrqzvF4vkDomy0TZUjvpBNbLzkrJnu47NNnRhcfd7dcA-dMcWep8m33NA9EBCWzj3DwHVl7zt_f1EH22UkumNZL6wPHZzFUZPcZw8N5HNxLztf-Y36X1KoUxo352kRR_2fO2nSP0trHB4TvCg_uV9nDx2QsuW0tGi-_98ZL5lZBmYV3iymEhLG2HLiBvbREKVlE4T1V5k9PEBZ0GdipICRJbSBgnmf_QmEBN7Qylg1DgRbNNiORqtLTdtdnFRTPjwnhHaxNUvJ-Tui-3qdA4YBgRHVed1Z73GmIP8_05rKa8y_ScUQRhf30SCa4iwthdaFT-HHrsjh25Dav9rOgpQHnpIGjMxKOT_E6FJ0kVomrAJS8yvCA3T4pwm9VtFpfpgWmttTCNTXsPkDrOtaiNR9o3EFMk9zkdD1CXo5ElKA37eJCtud5BfS0Cp2joiYerkj-ujaJip7hXK8u2U4waPBJ26yq1TCm8WN9lHo0Oxb4Lrkt6kVsg7qpKK3RaFlz5-lW0wLs6luD50drYdmiM78_z78_Eqjafx5NXIA9JCX610GOwf4P9vDwpgA1AFZUulE9IkQjOwF2-rMCbfLEvwPTbb8dsdnu2kVvV8jKm8oBvn25Do44T1uelscCmaVXP2hkkkXa=w703-h937-no?authuser=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...