Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, BPatryS napisał:

Kolego @rambolbambol Mam przecież rower fatbike więc logiczne dla mnie że w całości ze sprzętem. Rozumiem że chciałeś mi pomóc ale obecne obręcze nie pozwalają  na założenie opon 28-29 cali, przecież nie robiłbym sam sobie problemów. Dzisiaj mam w planach lekką przymiarkę kół mtb do fatbike dam znać co z tego wyszło.

bez nerwacji, jak znam Rambola to on autentycznie się jara tą obręczą, to nie jest przytyk do Ciebie ;) My tu w tym wątku dziwni jesteśmy, przyzwyczaisz się. 

Co do Silverbacka - widzę że masz tam sztywne osie 150 i 197mm, więc z piastami nie będzie problemu - polceam Novateca na stalowej osi i bębenku, dobra pod względem jakość/cena. jako obręcze wrzucasz dartmoory cruisery 35mm wewnętrznie i możesz śmigać na oponkach od 2.2 do 3.0 bez większej ekwilibrystyki. Rama pod oponki 4.7 cala, więc 29x3.0 powinno wejść. 

Co do pozycji barankowej - mam podobnie, dlatego moja kuwahara została sprzedana a gravelem został Puffin na laczkach 2.6 cala ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Sobek82, żebyś ty wiedział jak kombinuję:

  1. Zrobić chachmęt w budżecie na zakupy Biedronkowe, żeby jak najszybciej ze 300zł zaskórniaków zrobić.
  2. Niepostrzeżenie zamówić kuriera
  3. W czasie gdy Komitet AkceptacyjnyTM będzie w pracy, rozpleść i zapleść koło. Pracuję z domu, więc może się da.
  4. Jeździć na GRUBO. Bardzo grubo.

Ile ten kawał felgi może ważyć?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rambolbambol napisał:
  • Zrobić chachmęt w budżecie na zakupy Biedronkowe, żeby jak najszybciej ze 300zł zaskórniaków zrobić.
  • Niepostrzeżenie zamówić kuriera
  • W czasie gdy Komitet AkceptacyjnyTM będzie w pracy, rozpleść i zapleść koło. Pracuję z domu, więc może się da.
  • Jeździć na GRUBO. Bardzo grubo.

Serio? :o
 

nietoperek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ten trek od dawna mi chodził po głowie, nie wiem czy na moje 178 będzie to odpowiedni rozmiar... Teraz widzę, że tam chyba wideł był zmieniony (brak śrub montażowych do bagażnika)

Edytowane przez Pankrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servuss,

 

Pozwolę sobie na nieco prywaty...zamierzam rozstać się z dwoma kazmobilami i postanowiłem najpierw zaanonsować je tutaj - zawsze lepiej jeśli trafią do „rodziny”.

 

Pierwszy to góral Marino, geo w galerii, wunglowy wideł Boost z Ti Tarn’a, koła SunRingle Duroc 35 z gumami Rekon 2.6” na mleku.  Korba NX, 32t direct mount, tył zębatka 18t, sznurek KMC.  Stery Cane Creek, siodło Fabric, sztyca Thomson layback, mostek Thomson 50, 70 albo 80mm, kiera wunglowa Thomson albo Nukeproof, gripy Fabric, klamki Avid z zaciskami BB7.  Dodatkowo nowy komplet haków oraz zapasowa oś.  Około 5k z wysyłką.  

Druga opcja to Cannondale Badboy Headshok w rozmiarze M.  Singlowe koła na obręczach DT (nie pamiętam jaki model bo zdarłem naklejki) na piastach Formula.  Korba Truvativ Stylo 42T, zębatka 16T.  Opony Continental Ultra Sport III 28mm, siodło i sztyca SDG, klamki Tektro z zaciskami, kiera Deda01 42cm - uwaga - mierzona zewnątrz-zewnątrz więc standardowe 40cm.  Opcjonalnie 38cm, 40cm albo 46cm (36cm, 38cm lub 44cm).  Mogę ewentualnie wrzucić kierę Easton EA70 (685mm, mid-rise) ze zwykłymi klamkami Tektro.  Foto poglądowe, dodałem galerię a tam foty całości oraz z ilością wiatru wokół gum 700x33c (Michelin CX) oraz 26x2.25” (Cult Vans) na obręczach 24mm.   Około 2,5k z wysyłką.

 

Jeśli kogoś zwilża któryś z tematów to proszę o priwa tutaj albo na kazafaza @ gmail...

 

IMG_1436.JPG

IMG_8238.JPG

Edytowane przez kazafaza
Detale, dodałem galerię bedboja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s.: znalazłem jeszcze jeden zbędnik - Onza T-Bird.  Bez hamulców, lub jak kto woli - z ich szczątkami: prawy przedni wymaga nowego kabla i zalania a tylny nowej klamki bo się jej pękło było...

Wyślę go za ok. dziewięć jagiełłków

 

92925E03-C8C7-4D01-89C4-9D20C6A735F7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...