Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

To ja z innej mańki zapytam - coś podobnego do Treka 1120 istnieje? Z tego co kojarzę to jest Surly Krampus, i w sumie to jedyne co kojarzę.

Ciągle mi ta rama Treka nie daje spokoju, pomijam już cenę roweru, w grę wchodzi raczej zamówienie sobie stalowego framesetu - kopii. Polubiłem się z trzycalową gumą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę, niekoniecznie w 100% aktualną, ale jest https://www.mtbr.com/threads/list-of-29-plus-frames-29.948304/

A co konkretnie z tego Treka 1120 chciałbyś mieć podobnego poza kołami 29+? Bo geometrycznie spiking to tam nie ma nic odkrywczego, ot 29er projektowany pod sztywny widelec. Przy ogonie 440mm nawet ten podniesiony chainstay skopiowany ze Staszka traci sens. 

 

EDIT: Zające ćwierkają, że najnowsze Unity przyjmują oponki 29+ przy maksymalnym wysunięciu w hakach. 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam - oponka weszła, z tym nie było problemu.

Zastanawiam się czy geometrią ramy nie idzie coś ugrać, w kierunku roweru nazwijmy to turystyczno-wyprawowego a nie typowego górala.

Podobnego do Unita mam Muirwoodsa, a Konę chętnie zmieniłbym na coś mniej pochylającego. Przerobiłem już kilka kierownic, sporo mostków, w tym nawet 35% (karykaturalnie to wygląda), ciągle czegoś brakuje. Marzy mi się rama która w połączeniu z Geoff-em albo inną pogiętą kierownicą da wygodny rower mieszczący 29x30.0.

Unit jest długi, pewnie nieco szło by go skrócić nie wpadając palcami w koło. 

Tak wygląda 1120 nałożony na Unita, i nie ukrywam że to właśnie ten pierwszy, przynajmniej w teorii mnie kusi. Mam wrażenie że tych paru centymetrów bliżej i wyżej mi brakuje żeby było idealnie. 

1120unit.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale spasowanie roweru każdy ma inne, więc musisz sobie już cyferkami szukać. Do kierownic typu geoff to akurat właśnie raczej dłuższy niż krótszy rower się nadaje, ewentualnie w krótszym rowerze można się ratować długim mostkiem - inaczej można zawadzić kolanem o kierownicę ;) Jak masz problemy z wysokością, to szukaj takiego co ma największy Stack, ale niekoniecznie krótsze ETT i reach. 

Jakie rozmiary na tym obrazku porównujesz i którego Unita? Nie ma bata, żeby Trek był tej samej długości co nowy Unit. 
Generalnie szukaj ram projektowanych pod sztywny widelec, one są najfajniejsze do szwędania.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to że na retro jeździ mi się super. I nie mogę tego zrozumieć :D

Najchętniej to oddałbym moje stare 26" do przeniesienia geometrii pod większe koło. Jeśli uda się sprzedać jakiegoś gravela to miałbym fundusze na customa, ciekawe ile się czeka w kolejce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 14:00, MikeSkywalker napisał:

No właśnie chodzi o to że na retro jeździ mi się super. I nie mogę tego zrozumieć :D

Najchętniej to oddałbym moje stare 26" do przeniesienia geometrii pod większe koło. Jeśli uda się sprzedać jakiegoś gravela to miałbym fundusze na customa, ciekawe ile się czeka w kolejce. 

Przeniesienie geometrii z małego koła raz, że jest w zasadzie niemożliwe a dwa, że nie przeniesie odczuć 1:1 - wielkość koła 29x3.0 przejmuje dowodzenie :D

W dniu 16.04.2021 o 12:58, MikeSkywalker napisał:

Spore, spore Kaziu, ale czycale nie wejdzie. A fajnie na nich jest, po przesiadce z 2.6 ;)

No nic, póki co jeszcze pokombinuję z innymi kokpitami, bo krótki przegląd tego co jest i za ile jest utwierdził mnie tylko w przekonaniu że warto iść w customa. 

Między 2.6 a 3.0 jest przepaść! Gdyby ktoś miał wątpliwości czy wsadzając oponki 2.6 jeździ na plusach, to uprzejmie rozwiewam ;) Polecam każdemu epizodzik plusowy w sztywnym rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Wiem że temat już się gdzieś przewinął ale nie wiem gdzie - są jakieś alternatywy dla nieco-za-wąskiej Dartmoor Cruiser, obręczy do opony 29x3.0? 

Oho, kolega widzę poznaje uroki świata 29+ :D
Możesz próbować zagramanicą szukac POG DB-X50 (z tańszych), ewentualnie Stans Hugo,  SunRingle Duroc, albo Halo miało kiedyś Vapour 50 ale już chyba niedostępne, były też Alexrimsy niepamiętam modelu, Velocity Dually. Ale obawiam się, że z dostępnością będzie kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mityczne Alexrims MD40 i MD50, jakbym ich nie wydłubał z kół to bym nie wiedział że taki model istnieje. Pewnie nawet w AMP o niej nie słyszeli, to może być OEM po prostu. 

Jak znajduję w necie że POG DB-X50 30 euro kosztowały to aż miło popatrzeć. 

Póki co to widzę że WTB idzie kupić poniżej 4 stówek, ale to i tak sporo, i nie wiem czy chcę WTB - choć może z szerokich jakoś idzie zdjąć opony. Ale bieda tak poza tym. Duroc za 500 zł - chyba nie dorosłem żeby dać tyle za obręcz :D Prędzej drugie Cruisery spróbuję upolować albo rozbiorę koła jak faktycznie padnie na upgrade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe  koła z Decathlon na Duroc 30 i właśnie do nich napisałem - czemu ta obręcz cieknie powietrzem na złączeniu.... żadna obręcz ZTR tak nie miała, a nie chcę nowych kół ubrudzić mlekiem... szersze są chyba tylko pod 27,5... Moje to 29

Easton  Arc  szerokie na 28 otworów, mogłem kupić dwie do dziś żal

Spank OZZy mam taką na tyle - druga czeka w piwnicy. szerokościowo jak Dartmoor, chyba lepszej jakości a może kilka gram lżejsze tylko... okolice 40 mm zewnętrznie.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Alex-rims-Md50-622-/174583968849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wielki świat rowerowy skreślił już 29+ na rzecz opon 2,6 cala, a do tych nie potrzeba felgi 45mm wewnętrznie, taka smutna prawda. 
Ostatni bastion półtłustych opon na dużej kiszce w świecie komercyjnym, czyli Trek Stache został już oficjalnie wycofany z oferty. 

Obręcze Sunringle Mulefut to jest trochę rozgotowany makaron - kolega miał to właśnie w Staszku, łapało wgnioty, wycentrować ciężko bo wiotkie i osadzanie opon na nich to był istny koszmar przez wystające do środka nyple. Ale Duroc już wypadał dużo lepiej, choć miałem do czynienia tylko z wersją pod 27,5 no i to już tylko 36mm w środku.

14 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Mityczne Alexrims MD40 i MD50, jakbym ich nie wydłubał z kół to bym nie wiedział że taki model istnieje

Były kiedyś dostępne, nawet na allegro ;) No i swego czasu Surly pakował je do Krampusa zamiast Króliczej Norki. Obstawiam że wypuścili jedną partię, ta się rozeszła i tyle widzieli.

14 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Jak znajduję w necie że POG DB-X50 30 euro kosztowały to aż miło popatrzeć. 

A jakby tego było mało, jest mega pancerna, dobrze wykonana i sama się zaplata i centruje :) waży swoje, bo 800g. Ale generalnie to obręcz bliźniacza do Aircrafta, który różni się w zasadzie tylko oczkowaniem. 

Szukaj na rynku wtórnym, kółka ze Staszka czasem się pojawiają na OLX, a do spokojnej jazdy te Sunringle nie są złe, można na nich leciutkie koła złożyć. Ty jesteś człekiem o rozsądnych gabarytach, także nie musisz robić z roweru panzerkampfwagen. 

Jeśli ogarniesz jakoś wysyłkę, to bym się długo nie zastanawiał nad tymi alexrimsami co Marek podesłał!

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...