Skocz do zawartości

[11500] kross level A2 2010 21"


vitesse

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy jeździ na czym chce, ale sidy xtry itd w mtb szosowym to przerost formy nad treścią. Nie wiem do czego ma służyć ten rower. Jeśli do wrzucania w niego sporych ilości kasy-ok. W każdym innym przypadku- bez sensu. Zawsze dobrze mieć jakiś cel. Tu celu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hamulce to KCNC ?- przynajmniej tylny, bo przedni słabo widać

Jak to się sprawuje w czasie mocnego hamowania?

Pytam z ciekawości, bo jeżdżę na tarczach, ale zawsze mnie zastanawiało jak można zrobić tak filigranowe wajchy.

Przecież tam wszystko musi aż "piszczeć" od naprężeń - więc jak jest ?

 

No i ja bym booster wywalił - kompletnie nie pasuje do tego roweru - szczególnie z tymi oponami.

Nie sądzę, żeby ta rama miała braki w sztywnosci uzasadniające użycie boostera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylni to AEST, wczoraj zalozylem, jeszcze na nim nie jezdzilem, ale nie ma obsolutnie zadnych luzow wyglada na dosc sztywny, przod to xt, niespotkalem sie z rama z aluminium by od v-ek sie nie rozchylala, nawet przy tym hamulcu troche sie rozszerza

 

 

 

Każdy jeździ na czym chce, ale sidy xtry itd w mtb szosowym to przerost formy nad treścią. Nie wiem do czego ma służyć ten rower. Jeśli do wrzucania w niego sporych ilości kasy-ok. W każdym innym przypadku- bez sensu. Zawsze dobrze mieć jakiś cel. Tu celu nie widzę.

rower ma sluzyc do jazdy, a ze niejezdze raczej po kamieniach to opon mtb nie potrzebuje, ja wiem czy duzo kasy, oprocz amora zadna czesc nie kosztowala wiecej niz 200 zł, rower ma byc uniwerslany, zmiana opon i moge jechac w teren :)

WG. Ciebie mtb "szosowy" na jakim osprzecie ma byc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że rama się lekko gnie to oczywiste - tylko czy booster konieczny to już niekoniecznie :) - w końcu to dodatkowa masa :P.

czekam na relacje z jazdy z tymi hamulcami, bo wiadomo,że rękami tych ramion nie wygniesz.

Obawiam się, że przy zastosowaniu boostera, to one mogą się okazać za mało sztywne.

Ja bym się bał jeździć z taką biżuterią w miejscu hamulców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower ma służyć do jazdy i nic nie mam do tego jak i gdzie jeździsz- żeby było jasne. Ale skoro pokazujesz projekt roweru i jest on zaprezentowany w dziale mtb z amortyzacją przednią, to wolno mi chyba zauważyć, że Twój rower w kontekście znaczenia skrótu mtb oraz tego do czego używasz- jest w moim mniemaniu bez sensu. XTR jest nie tylko lekkie, ale stworzone z myślą o niezawodności i precyzji działania w terenie. Sid to też nie jest widelec stworzony z myślą o szosie. Po prostu tego nie rozumiem- wiedzieć że się jeździ po szosie, ale złożyć mtb i go wykastrować. Pomyśl o konstruktorach, którzy mając przed oczami najbardziej wymagające wyścigi mtb projektowali poszczególne komponenty- co poczują, jeśli zobaczą projekt Twojego roweru? :)

Karbonowa maska w astrze 1,4, spojler w Daewoo Nexia, te klimaty to są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jesli astra z silnika 1,4 mialaby 200 koni profi zawias kubly i klatke, to nie moze miec carbonowej maski ? jakby nexia miala silnik v6 to nie moze miec spojlera? bredzisz i tyle. tym rowerem do lasu wjade po kamieniach przejade, nie tak jak Ty na oponach terenowych, ale na asfalcie bedziesz sie meczyl, i srednia predkosc Ci wyjdzie nizsza niz gdybys mial semislicki. Dla moich zastosowan to jest dobry rower, przy moich zalozeniach finansowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma taką oponę jaką sobie kupił więc nie ma co się przepychać z tym, prawda jest jedna o ile prawie każdy semislick nadaje się do codziennej jazdy w warunkach do jakich został stworzony to opona typu aka w codziennym użytku się już nie sprawdzi, ma ona wiele zalet które może spełnić ale założona w konkretnym celu, terenie i pogodzie np. podczas startu w twardym, płaskim i szybkim maratonie, więc zakładanie jej do codziennego użytku jest poronionym pomysłem, zresztą w tym projekcie takich pomysłów nie brakuje, budowniczy powinien mocno zweryfikować cel do którego chce roweru używać i pójść w jednym słusznym kierunku ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co jesli astra z silnika 1,4 mialaby 200 koni profi zawias kubly i klatke, to nie moze miec carbonowej maski ? jakby nexia miala silnik v6 to nie moze miec spojlera? bredzisz i tyle. tym rowerem do lasu wjade po kamieniach przejade, nie tak jak Ty na oponach terenowych, ale na asfalcie bedziesz sie meczyl, i srednia predkosc Ci wyjdzie nizsza niz gdybys mial semislicki. Dla moich zastosowan to jest dobry rower, przy moich zalozeniach finansowych

 

Dalej bedzie to tylko Astra 1.4 i dalej bedzie to tylko Nexia. Cos o tym wiem, tak jak moje Ausi S2, majace podzespoly Porsche, 414 KM, itd, dalej bedzie co prawda bardzo szybkim ale tylko Audi S2 a nie superautem. Pewnych tematow sie nie przeskoczy majac taka a nie inna baze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca rozumiesz. Moc do masy mozna latwo osiagnac majac budzet. Chodzi o rozwiazania w konstrukcji zawieszenia, sztywnosc karoserii,konstrukcje ukladu kierowniczego, itp. Podobnie jak z Twoja rama, nawet jak zamontujesz do niej osprzet za kwadrylion dudkow to i tak bedzie kulawa konstrukcja ze wzgledu na baze, czyli wlasie rame. Lecz zaczynamy odbiegac troche od tematu :) Zdecydowanie wole rower na super ramie i slabszym osprzecie niz odwrotna konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...