Skocz do zawartości

[Korba] LX 2x9 <750g


Lenki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jakis czas temu dorwalem bardzo tanio ramiona LX FC-M582 o dlugosci 175mm, jako ze kupilem je w porazajaco niskiej cenie postanowilem je doinwestowac, a za wazenie wzialem sie dopiero dzis. Zestaw zebatek i konfiguracja nie nadaje sie raczej do xc/maratonu, korba byla stosowana w enduro ! Zebatki to KCNC 38T i LX 22T, moze ktos powiedziec ze konfiguracja nietypowa i bardzo nie wygodna, szczerze powiedziawszy, z kaseta 34t, wyciaglem podjazdy na "blacie", na mniejsza zebatke zrzucalem bardzo rzadko. Zebatka kcnc spokojnie mi wystarczala jezeli chodzi o plaskie tereny, ale naleze do osob, ktore trzymaja dosc wysoka kadencje. To tyle jesli chodzi o konfiguracje zebatek. Wage mam nie zbyt dokladna dlatego pisze ze zamyka sie 750g (bez lozysk). Poczatkowo korba miala byc uzyta z napinaczem i 9 biegami z tylu, wowczas wazyla 700g. Powiem tylko ze calosc mi sie zamknela w ok 300zl.

 

2x9 :

11id6ko.jpg

I

312b7o6.jpg

 

1x9:

2d1meiu.jpg

 

Jak dorwe lepsza wage to porobie fotki na niej.

Edytowane przez Lenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos kolo 2000km. Nie wiecej, raczej mniej. No cena "normalnie" tego kcnc jest kosmiczna, ale mam czesci kcnc jakby po znajomosci ;) Jest bardzo sztywna, na XT nie jezdzilem, wiec porownania nie mam. No i duzo ladniejsza :D

Edytowane przez Lenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga realna XT w konf. 38-26t to 727g bez suportu, a 400zl za uzywana sztuke trzeba dac. Jak juz to bym szukal samych ramion i wrzucil swoja kcnc i inna 26t. Wyjdzie mi to oplacalniej, teraz raczej malo kto da mi za mojego lx-a satysfakcjonujaca kase :)

Edytowane przez Lenki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga SLX w konf. 38-26t to ok 681g bez suportu.

a może tak??

Moja konfiguracja w przystępnej cenie: SLX

Prawe ramię :369g

Lewe ramię: 228g z plastikową śrubą dociskającą

tarcza 36T XT: 52g

śruby zwykłe szimano :23g

+ plus twoja zębatka 26T

Suma 672g + twoja zębatka 26T - zwykłe śruby 23 + alu jakieś śruby powiedzmy 8-9g czyli 657g + twoja zębatka 26T ok 24g = 681g plus suport w moim przypadku 84g(765g)

przykład zębatki 26t

SRAM XX / ZĘBATKA 26T / OKAZJA !! !! (3010067105) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Edytowane przez nikopol83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...