Skocz do zawartości

[Amortyzator] Sr Suntour epicon- zmiana skoku


czyzu6491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem zmienić skok w swoim epiconie ponieważ napotykam sie na opinie, że przy 120mm pracuje lepiej. a więc zabrałem sie do roboty wszystkoładnie szło aż nagle nie wiem czym wyjąć ten pin, który na filmie jest wybijany czymś specjalnym. Czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybijaki ;) tym to robi. Możesz użyć złamanego wiertła ( jak kolega radzi), długiej śruby o podobnej średnicy, stalowego gwoździa i wszelkiej maści wałeczkami które są długie a średnica podobna. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "bolec" jest ze sprężystej blachy rozciętej wzdluż (przynajmniej u mnie). Trzeba dość dobrze dopasować średnicę wybijaka żeby nie wpadał do środka "bolca" i nie opierał się na tulei na zewnątrz. Pierwsze wybicie najlepiej zrobić w dwie osoby. Jedna trzyma całość a druga wybijak i młotek - idzie dość ciężko. Pod spód trzeba coś podłożyć np. dwa twarde drewniane klocki żeby "bolec" miał możliwość wyjść z drugiej strony. Kolejne wybijania idą znacznie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Coś w tym stylu, musisz mieć odpowiedni wybijak lud w ostateczności wiertło 3 - 3.5, nie pamiętam już teraz jakie ale sam sworzeń nie powinien stawiać dużego oporu, jest wbity w aluminiową rurkę, wszystko mas opisane, działaj:)

Edytowane przez elton29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...