Skocz do zawartości

[opory toczenia] Porównanie


bruce95

Rekomendowane odpowiedzi

To sa juz gorne granice jakie sztyki moga przyjac.

Czym rowniejsza, gladsza powierzchnia, tym wieksze cisnienie w oponie. Na torze nie ma potrzeby zeby opona odksztalcala sie chlonac nierownosci nawierzchni. A w takich warunkach, czym mniej sie odksztalca, tym mniejsze sa opory toczenia. 

Zreszta testy "z walca" pokazuja ta sama zaleznosc. Np na bicyclerolingresistance, przy czterech mierzonych wartosciach cisnienia, najnizsze opory zawsze sa na tym najwyzszym 120psi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 15:15, 1415chris napisał:

Zreszta testy "z walca" pokazuja ta sama zaleznosc. Np na bicyclerolingresistance, przy czterech mierzonych wartosciach cisnienia, najnizsze opory zawsze sa na tym najwyzszym 120psi.

Namieszasz im w głowach tym wpisem, bo wiesz doskonale, że w rzeczywistości jest tak:

Theoretical_and_Real_Roller_Plus_Tom_A_A

 

Jak ktoś chce przybliżyć zagadnienie oporów toczenia, to:

https://blog.silca.cc/part-4b-rolling-resistance-and-impedance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tych 8 atmosfer w szytkach na tor, i słowa komfort. 

Szkodliwe są stereotypy,  dlatego piszę że 15 atmosfer nie jest obligatoryjne na deskach.  Komfort to jest nie tyle amortyzacja która przy parkiecie ma mniejsze znaczenie tylko trakcja, przyczepność, podatność na uszkodzenie. W Pruszkowie ciągle leżą jakies ścinki zipów, drzazgi i wióry metalowe i  piórkowe szytki miałem poryte nacięciami, wydłubywałem wióry...( nie wiem czy z warsztatu, czy z froterowania toru podczas napraw... Przyczepność przy nabiciu powyżej 10 robi się łyżwiarska, i skida albo uślizg  na skosie czy reklamie można złapać łatwiej ( szczególnie jak jest rój anonimowych ludzi na torze z których robi się niezly bałagan)...w dodatku opór toczenia i tak przy treningach  z V: 36,38 ze skokami pod 50 ma mniejsze znaczenie od oporu powietrza i wąskie szytki dają więcej niż np testowane na bębnie duże szerokie sliki... Jakość szytek ma kolosalne znaczenie, lekkość też. Wystarczyła zmiana z torowej szytki ok 160 g na tufo chyba pod trzysta żeby zrobiło się bardzo dziwnie. Do tego przy zmianach rytmu  super lekka obręcz okolo 330 350 gramów.... I to jest komfort. Po prostu z doświadczenia zamiast 12 zawsze wybierałem 8 atm, a przed każdym treningiem na nowo pompowałem z barometrem.... Tyle uwag ode mnie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort=przyjemność, dobre zachowanie roweru. 8 atm w 20 mm szytce to też nie jest super miękka  wartośc ;) najwięcej km zrobilem na Stelvio Track  bardzo  je lubię ... Tył dostał defektu ze starości i ciśnienia.

"dziur" na torze nie ma, realnie podnoszenie ciśnienia może obniża opór toczenia ale rower jest bardziej narażony na uślizg... Na reklamach czy za niskiej prędkości na łuku kiedy ludzie się skotłują. Twarde 12 atmosfer przy torze  pełnym amatorów, albo relaksacyjnym toczeniu np u góry to przerost formy nad treścią. Dla mnie i moich 80 kilo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,  taki rower aż rwie do przodu kiedy jest szarpanie i trzeba " w miejscu" zmienić prędkość jak się rwie wąż ludzi i się coś dzieje...

Nie wiem czemu dla Was komfort to tylko uginająca się opona...

Wystarczy wziąć rower z wypożyczalni z obręczami cirka 500 g oponą 300 dętką 100.   moje koła to 160 g szytka 350 obręcz   Masz w sumie dwo,ma kołami  800 gram więcej do rotacji !!!!  Bez tego dociążenia rower jest w pewnych sytuacjach jak rakieta.... ale w normalnym, regularnym kręceniu kółko za kółkiem ta masa nie gra roli....

Dla mocnego, lub  ciężkiego zawodnika za lekkie koła, które są za mało sztywne będą utrapieniem i sytuacja będzie inna. Będzie giąć zamiast przyspieszać... Także każdy ma inne potrzeby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort utożsamiałbym z wygodą jazdy a nie z prędkością czy też dynamiką. Pisząc o komforcie w kontekście 'koła są komfortowe, bo są bardziej dynamiczne, a więc przyjemniej się jeździ na nich' robi się trochę zamieszanie w temacie komfortu i oporów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...