Skocz do zawartości

[1500zł] rower do jazdy w terenie


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i pasjonatów rowerów :)

 

jestem nowy, i przyznam szczerze kompletnie odizolowany od 10 lat co się dzieje w świecie rowerów. Włąsnie żonie kupiłem rower w decathlonie (pewnie zaraz mnie zlinczujecie :P), ale dla jej potrzeb jest to rower dobrze wyposażony i w przystępnej cenie i mam nadzieje, że wytrzyma próbę czasu.

 

Ja natomiast rozważam zakup takiego modelu http://rower-sport.pl/pl/p/MERIDA-CROSSWAY-20-MD-white-2012/1148

 

Mam 195cm i zastanawiam się czy rama 55cm będzie odpowiednia? Jakie są wasze opinie?

 

pozdrawiam

 

Witam wszystkich forumowiczów i pasjonatów rowerów :)

 

jestem nowy, i przyznam szczerze kompletnie odizolowany od 10 lat co się dzieje w świecie rowerów. Włąsnie żonie kupiłem rower w decathlonie (pewnie zaraz mnie zlinczujecie :P), ale dla jej potrzeb jest to rower dobrze wyposażony i w przystępnej cenie i mam nadzieje, że wytrzyma próbę czasu.

 

Ja natomiast rozważam zakup takiego modelu http://rower-sport.p...white-2012/1148

 

Mam 195cm i zastanawiam się czy rama 55cm będzie odpowiednia? Jakie są wasze opinie?

 

pozdrawiam

 

aha jeszcze to mi chodzi po głowie, http://rower-sport.pl/pl/p/product/1378 i tutaj tez kwestia ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,to chyba najlepsza okazja!

Rower Kross Level A6 V-brake

h ttp://rower.com.pl/-p-301051.html?cPath=6_698_2091_2092 (trzeba usunąć spację w http)

Tylko jak mają sie te V-brake'i do tarczówek w levelu a5?

Jak level a5 i level a6 v-brake wypadają między sobą?

Którego byście wybrali?

To lepszy level a5 czy a6 na V-brake'ach? Oba w cenie 2tys Który byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym A6 ze względu na trochę lepszy osprzęt i sporo niższą wagę (mimo, że ma paskudny, czerwony amortyzator ;) ). Ale A5 to też dobry pomysł. Proponuję poczytać trochę o zaletach i wadach różnych rodzajów hamulców i zastanowić się, czy aby na pewno potrzebne Ci są hamulce tarczowe. Niby to już nie jest jakiś zupełnie badziewny model, ale pamiętaj, że hamulce tarczowe więcej kosztują i ważą. Są też bardziej kłopotliwe w serwisowaniu a możliwe, że nigdy nie wykorzystasz ich możliwości. Oczywiście jeśli uznasz, że chcesz koniecznie tarczowe to A5 też będzie dobrym wyborem w tej cenie.

 

Poza tym proponuję upewnić się czy oba modele są dostępne w rozmiarze M, bo obawiam się że o tej porze roku może być z tym kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dylemat; do wyboru levela a5 z 2012r w cenie 1949zł w rozmiarze "L" lub

levela a6 z 2011r. w cenie 2049zł chyba też wezne "L" V-brake

 

Którego levela wybrać? Dodam, że nie wiem jak się sprawa z amortyzatorem. Który ma lepszy amor?

(osobiście przemawia do mnie a5 choć ma gorszy osprzęt)

linki do opisu technicznego:

Level A5 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Level A6 V-Brake | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Mała pomyłka, ten level a6 to za 2015zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 ma koła na 36 szprychach i przez to waga większa, ale co tarcza to tarcza :) ja bym brał A5 przynajmniej w takim malowaniu jak na stronie bo ten czerwony amor w A6 średnio na jeża pasuje ;) a osprzęt i tak z czasem powymieniasz. Chociaż te piasty Joy Tech D142DSE też są na kulkach. Czasem po czyszczeniu i smarowaniu żeby dobrze to skręcić trzeba czasu :) Osobiście jestem za piastami na łożyskach maszynowych. Ale czy A5, czy A6 piasty podobne czyli na kulkach. No nie wiem 2000,- to sporo, a sprzęt jaki jest widać.

 

A może coś innego np. taki Giant Taoln 3 z 2012 trochę przekracza 2000,- ale ciekawsza oferta niż te A5 czy A6.

 

http://www.biketop.pl/index.php?p1682,rower-giant-talon-3-2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A5 ma koła na 36 szprychach i przez to waga większa, ale co tarcza to tarcza :) ja bym brał A5 przynajmniej w takim malowaniu jak na stronie bo ten czerwony amor w A6 średnio na jeża pasuje ;) a osprzęt i tak z czasem powymieniasz. Chociaż te piasty Joy Tech D142DSE też są na kulkach. Czasem po czyszczeniu i smarowaniu żeby dobrze to skręcić trzeba czasu :) Osobiście jestem za piastami na łożyskach maszynowych. Ale czy A5, czy A6 piasty podobne czyli na kulkach. No nie wiem 2000,- to sporo, a sprzęt jaki jest widać.

 

A może coś innego np. taki Giant Taoln 3 z 2012 trochę przekracza 2000,- ale ciekawsza oferta niż te A5 czy A6.

 

http://www.biketop.p...nt-talon-3-2012

Po levela a5 lub a6 mam jechać osobiście, trasa w jedną strone w obydwu przypadkach to 35km.

Poznań= ok. 300k w jedną :(

Wole żeby wszystko na miejscu poregulować, posprawdzać i nie chcę żeby mi go kurier przywoził... W obu przypadkach dopłace 10zł wiecej niż za kuriera i dojede samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy różnią się od siebie i to znacznie.

Geometria tych samych rozmiarów jest inna (kąty, baza kół, itd). A6 jest ''bardziej wyścigowa''.

Wykonane są z innego rodzaju aluminium.

Mają inna budowę, spawanie, wyprofilowanie rurek, A6 ma polerowane spawy i zupełnie inne połączenie trójkąta z rurą podsiodłową.

Moim zdaniem A6 jest ''lepsza'' i ładniejsza.

A6 = A7,A8 jak się nie mylę http://allegro.pl/profesjonalna-rama-kross-level-a7-a8-do-xc-i2944500967.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy różnią się od siebie i to znacznie.

Geometria tych samych rozmiarów jest inna (kąty, baza kół, itd). A6 jest ''bardziej wyścigowa''.

Wykonane są z innego rodzaju aluminium.

Mają inna budowę, spawanie, wyprofilowanie rurek, A6 ma polerowane spawy i zupełnie inne połączenie trójkąta z rurą podsiodłową.

Moim zdaniem A6 jest ''lepsza'' i ładniejsza.

A6 = A7,A8 jak się nie mylę http://allegro.pl/pr...2944500967.html

Czyli rama w a6 jest nieporównywalna do a5 tak?

Jak sprawa ma się z hamulcami? Te tarczowki w a5 lepsze niz V-brakke'i w a6?

 

Hmm... strasznie dziwne te wygięcie dolnych rurek przy suporcie? To na oponę? Ciekawy patent :)

Też wydaje mi się to trochę dziwne.

W jednym sklepie jest kilka mareklecz bez gianta, a w drugim są takie:

Accent 2011

Accent 2012

AGang 2011

AGang 2012

Alpina 2012

Alpina 2013

Arkus & Romet 2011

Arkus 2012

Author 2010

Author 2011

Author 2012

BBF 2011

BBF 2012

Bottecchia 2012

Bottecchia 2013

Bulls 2011

Bulls 2012

Burghardt 2012

Checker Pig 2011

Checker Pig 2012

Checker Pig 2013

Columbus 2013

CTM 2012

CTM 2013

Dahon 2011

Dahon 2012

Drakar 2012

Eco Bike 2012

Eko rowery

Electra

Focus 2012

Focus 2013

Gepida 2012

Ghost 2012

Grand 2013

GT 2009

GT 2011

GT 2012

Hai Bike 2011

Hai Bike 2012

Hai Bike 2013

Hello Kitty

Hercules 2010

Hercules 2011

Hercules 2012

Hercules 2013

Interbike

Jamis 2012

Johnny Loco 2012

Kelly's 2011

Kelly's 2012

Kelly's 2013

Kettler 2012

Kross 2011

Kross 2012

Kross 2013

KS Cycling

KTM 2012

Leader Fox 2012

Longwise 2012

MattPRO 2012

Maxim 2012

MBM 2012

Medano 2012

Merida 2012

Merida 2013

Moser 2012

Moser 2013

Neuzer 2012

Orbea 2011

Panther 2011

Panther 2012

Pegasus 2009

Pegasus 2012

Romet 2012

Schwinn 2009

Schwinn 2011

Schwinn 2012

Speedbike

Taurus 2012

Trek 2012

Trek 2013

Viva 2013

WattWorld

Winora 2012

Winora 2013

Z-TECH Bike

Pozostałe marki

 

Gianta brak, he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł w górach, w wilgotnych warunkach to tarcze z A5 będą lepszym wyborem niż v-brake.

Co nie znaczy, że na v-brake nie da się jeździć, bo tak nie jest. Wszystko zależy od warunków i stylu jazdy.

Jak kupisz v-brake to przy ewentualnej wymianie na tarcze musisz kupić też nowe koła (piasty). Znając życie posiadanie tarcz będzie cię kusić, więc proponuje od razu je brać, tym bardziej, że na wstępie zaznaczyłeś chęć ich posiadania.

Najlepszym rozwiązaniem byłby A6 z hamulcem A5 :)

Twoje wymagania zmieniają się z dnia na dzień. Musisz się w końcu określić na czym ci zależy, a nie rzucać nowymi, coraz to droższymi, kompletnie różniącymi się modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulców v-brake z hamulcami tarczowymi nie ma co porównywać, zależy czego potrzebujesz. Ogólnie zasada jest taka, że tarczówki przydają się w trudnym terenie i w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jeżeli nie masz zamiaru w takich jeździć to moim zdaniem lepiej wybrać dobre hamulce v-brake - tańsze w zakupie, mniej kłopotliwe w serwisowaniu i lżejsze. Na ramę nie zwrócilem uwagi, ale w takim razie tym bardziej A6 wypada lepiej.

 

Dziwi mnie tylko, że piszesz o rozmiarze L... O ile się nie mylę to jest to odpowiednik 21 cali (52-53cm). Przy wzroście 181cm odpowiedni rozmiar ramy to raczej M, czyli 19 cali (48-49cm). Chyba że Kross ma jakąś inną rozmiarówkę, to znaczy jakoś inaczej niż większość firm przelicza rozmiary S, M i L na cale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł w górach, w wilgotnych warunkach to tarcze z A5 będą lepszym wyborem niż v-brake.

Co nie znaczy, że na v-brake nie da się jeździć, bo tak nie jest. Wszystko zależy od warunków i stylu jazdy.

Jak kupisz v-brake to przy ewentualnej wymianie na tarcze musisz kupić też nowe koła (piasty). Znając życie posiadanie tarcz będzie cię kusić, więc proponuje od razu je brać, tym bardziej, że na wstępie zaznaczyłeś chęć ich posiadania.

Najlepszym rozwiązaniem byłby A6 z hamulcem A5 :)

Twoje wymagania zmieniają się z dnia na dzień. Musisz się w końcu określić na czym ci zależy, a nie rzucać nowymi, coraz to droższymi, kompletnie różniącymi się modelami.

Interesują mnie rowery do 2tys. Więc level a5 i a6 się zalicza :)

Chce znaleźć jak najlepszy srzęt względem ceny, a level a6 przebija nieznacznie a5 w jakości i dlatego zacząłem się nim interesować.

 

To sądzicie że L-ka jest na mnie za duża? Mam 17 lat (za 2 tyg.) i nie chce kupować ramy na styk. Według moich obliczeń na tą chwilę idealna była by rama 17,6 cala czyli prawie M. "Za chwilę" zniej wyrosne więc chce rozmiarowo kupić coś większego, następny rozmiar ramy to dopiero L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sądzicie że L-ka jest na mnie za duża? Mam 17 lat (za 2 tyg.) i nie chce kupować ramy na styk. Według moich obliczeń na tą chwilę idealna była by rama 17,6 cala czyli prawie M. "Za chwilę" zniej wyrosne więc chce rozmiarowo kupić coś większego, następny rozmiar ramy to dopiero L.

 

17,6 cala to jest lekko powyżej S a nie prawie M. A jak liczyłeś ten rozmiar? Ja mam 184cm wzrostu, czyli niewiele więcej i wychodzi mi tak pomiędzy 19 a 20 cali (mam 19 cali), dlatego sądzę, że 19 cali będzie na Ciebie idealny, tym bardziej, że w tym wieku to już raczej dużo nie urośniesz. W ostateczności można ramę zmienić, ale nie sądzę żeby to było kiedykolwiek konieczne. Istnieje jeszcze taka zależność, że czym bardziej ekstremalna jazda tym mniejsza powinna być rama (oczywiście bez przesady ;) ), czyli gdybyś kupował rower trekkingowy 21 cali być może byłoby ok przy Twoim wzroście, ale rower do XC z jak rozumiem bardziej ekstremalnym zacięciem, na tak dużej ramie byłby według mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko odnośnie gwarancji i serwisu. Byłem dzisiaj ponownie w moim rowerowym i pytałem się jak się ma sprawa z serwisem i gwarancją gdy bym kupował rower przez neta np. z Warszawy. Sprzedawca powiedział że jeśli kupię rower np. w Warszawie to moge go tylko tam serwisować tzn. że oni mi go przyjmą i wyślą na mój koszt do Warszawy, tam mi go naprawią i przyślą z powrotem. Sklep w którym byłem to oddział Krossa. Gdy zepsuje mi się jakaś mała rzecz, mój sklep go wyśle i poczekam 3-4 tygodnie i rower z powrotem, a jeśli kupował bym tu u mnie w rowerowym była by to sprawa klku dni, tak powiedział sprzedawca. Więc jak to jest, czyżby to było tak że chcą nałapać klientów i mówią nieprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dzisiaj byłem w tym moim rowerowym to proponowano mi Gianta Talona 2 disc za 2450zł już po maksymalnej obniżce, co otym sądzicie? Ma Rock Shocka i ponoć dużo lepszą rame chociaż by od a5 bo bardiej sportową i całkiem inną geometrycznie .

 

A w tych sklepach bo byłeś blisko nie sprzedają Giantów?

 

Jak już dzisiaj byłem w tym moim rowerowym to proponowano mi Gianta Talona 2 disc za 2450zł już po maksymalnej obniżce, co otym sądzicie? Ma Rock Shocka i ponoć dużo lepszą rame chociaż by od a5 bo bardziej sportową i całkiem inną geometrycznie .

 

Ten level a5 2012r odpada :(

Nie dostanę go w mojej okolicy w rozmiarze M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...