Skocz do zawartości

[1500zł] rower do jazdy w terenie


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytałem w innym wątku ale nie uzyskałem pomocy, może Wy pomozecie:)

 

jestem zainteresowany zakupem roweru MTB na zimowej wyprzedaży. Rower ma być do wszytskiego (zarówno miasto jak i delikatne hopki po lesie:)) - jestem pewien że nie chce roweru krossowego, uprzedzając pytania. (moje strae pseudo MTB jest juz mocno wyeksploatowane).

Mam 186 cm wzrostu i 100 kg wagi.

Po przekopaniu Sklepów internetowych i Allegro znalazłem Rower Eurobike Expert 21".

 

EUROBIKE 2012 - EUROBIKE EXPERT 2012 DEORE - Eurobike

 

Proszę szanownych forumowiczów o opinię czy warto wydawać na niego te 1500 zł. Zaznaczam że chcę kupić nowy rower - wkońcu ktoś musi żeby były używane:)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest ok. całkiem dobry osprzęt, nie licząc korby, która jest słaba. Ma za to lepszy amortyzator niż A2.

Nie jestem tylko pewny, czy twoja waga jest odpowiednia na ten rower. Chodzi mi głównie o koła, nie wiem jaki ciężar wytrzymują. Trzeba to brać pod uwagę.

Przy takim wzroście można się zastanawiać nad 29''

Nie znam tego tego sklepiku, ale przeglądając ofertę zauważyłem, że mają jeszcze niższe ceny niż mudserwis. Kross A5 2012 poniżej 2 tys- to jest już super oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest ok. całkiem dobry osprzęt, nie licząc korby, która jest słaba. Ma za to lepszy amortyzator niż A2.

Nie jestem tylko pewny, czy twoja waga jest odpowiednia na ten rower. Chodzi mi głównie o koła, nie wiem jaki ciężar wytrzymują. Trzeba to brać pod uwagę.

Przy takim wzroście można się zastanawiać nad 29''

Nie znam tego tego sklepiku, ale przeglądając ofertę zauważyłem, że mają jeszcze niższe ceny niż mudserwis. Kross A5 2012 poniżej 2 tys- to jest już super oferta.

Dzieki za opinie czyli mozna brać, co do 29er troche ceny są zaporowe na porównywalnym osprzęcie. a koła 26" powinny być jednak mocniejsze od 29"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkilopez,dp90. Romet Mosqito ma ramę wzmcnioną(ciężką),bo to rower do enduro.Dla autora tematu,nie nadaje się(za małe ramy). do PITer3820. Przy twojej wadze,hopki,na takim wątłym rowerze(mbike)?Chcesz się zabić?Czy rower wykończyć,przedwcześnie?

Może hopki to przesada, nie będe walczył ze sprzetem jak Ironman, czyli twierdzisz że rower jak za te pieniądze jest słaby i d ramao niczego sie nie nadaje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamierzam też na nim nieco poszaleć (skakanie na leśnych drogach, ostra jazda w terenie takim jak błoto czy kamienie)."

 

Gdyby Mosquito znaleźć na większej ramie byłby bardzo dobrym rozwiązaniem do tego co kolega chce robić na rowerze. Że waży 15kg no cóż tora swoje waży, ale nie jedno wytrzyma jak i rama, i mocne koła więc wszystko zależy jak chce się tym rowerem pojechać i żeby pożył więcej niż sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o porównaniu levela a5 i b3 na 29" kołach. W sumie sprzęt ten sam. Nie wpłynie to chyba na różnice w jeździe pod względem osprzętu ale z pewnością wpłynie na komfort bo to w końcu 29 . Oba rowery można znaleźć w okolicy 2tys. Czy ta 29" to dobry pomysł i jak te rowery są przyjmowane na zawodach tzn. czy obowiązują jakieś limity np. 26" i nie większe koła? Mam zamiar startować w amotorskich zawodach i to dla mnie ważne pytanie.

 

Porównanie:

Level B3 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie ->

-> specyfikacja -> porównaj -> level a5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar kola nie jest wyznacznikiem dopuszczenia do uczestnictwa w zawodach.

Jeszcze w kwesti rozmiarów przy wzroście 181cm (wiek 17 lat) jaki mam rozmiar ramy wybrać.

Wolałbym trochę większą żeby posłurzyła mi trochę dłużej. Jaką wybrać żeby nie przesadzić z rozmiarem i żeby później okazało się że jest za duża? Nie chce dorastać do roweru i mieć go na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwesti rozmiarów przy wzroście 181cm (wiek 17 lat) jaki mam rozmiar ramy wybrać.

Wolałbym trochę większą żeby posłurzyła mi trochę dłużej. Jaką wybrać żeby nie przesadzić z rozmiarem i żeby później okazało się że jest za duża? Nie chce dorastać do roweru i mieć go na ten sezon.

Zależy jaki rower kupujesz, bo rozmiar rozmiarowi nie równy.

Najlepiej przymierzyć się w sklepie, a kupić w necie.

Jeśli chodzi o krossa to stawiam na M 19''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze i Kross level a5 jest dostępny tylko w rozmiarze: S, L i M.

To jak to wychodzi w rzeczywistości, są jeszcze inne rozmiary a5 bo ja szukałem i znalazłem tylko te 3.

Level A5 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Jaki teraz rozmiar ramy wybrać na 181cm? (prawie 17 lat)

M-ka z tego co czytałem jest do 180cm, to jak to jest, większych ram niema? Czy w Krossie są one w innych przedziałch wzrostowych?

 

Tak patrze i Kross level a5 jest dostępny tylko w rozmiarze: S, L i M.

To jak to wychodzi w rzeczywistości, są jeszcze inne rozmiary a5 bo ja szukałem i znalazłem tylko te 3.

Level A5 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Jaki teraz rozmiar ramy wybrać na 181cm? (prawie 17 lat)

M-ka z tego co czytałem jest do 180cm, to jak to jest, większych ram niema? Czy w Krossie są one w innych przedziałch wzrostowych?

Dobra ok pójde do tego rowerowego z Krossami i przymierze, a w necie kupię. Chciałem tak mniej więcej coś wiedzieć o rozmiarze ramy dla mnie. (niektóre ramy w sklepach są np. tylko w rozmiarze S, i te sklepy bym odrzucił już sobie) na razie DZIEKUJĘ za pomoc z waszej strony, odezwę się po przymiarkach lub samym kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe propozycje, ale ja bym wybrał A7. Przebieg 500km jest realny. Bardzo fajna rama- miałem taką. Osprzęt niczego sobie.

W przypadku A8, jakoś nie wierze w te 77km, a po drugie to jest dość stary model (2008, jak nie wcześniej). Rama w następnych sezonach została przemalowana i zepchnięta do nazwy A2. Co nie zmienia faktu, że rower jest te dobry, szczególnie osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha,to chyba najlepsza okazja!

Rower Kross Level A6 V-brake

h ttp://rower.com.pl/-p-301051.html?cPath=6_698_2091_2092 (trzeba usunąć spację w http)

Tylko jak mają sie te V-brake'i do tarczówek w levelu a5?

Jak level a5 i level a6 v-brake wypadają między sobą?

Którego byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...