Skocz do zawartości

[1500zł] rower do jazdy w terenie


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli raty 0%... szkoda :( , ale ostatnio widziałem w Decathlonie na B'twina Rockrider 6.3 raty 5x 0% i w obniżkowej cenie 1400zł. Czytałem o nim trochę i wywnioskowałem z tego że to bardzo słaby rower choć niektórzy go sobie bardzo chwalili.

Tak patrząć to pare stówek poszło by na oprocentowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianem "makrocash" określane są rowery z marketów typu tesco, biedronka itd, zazwyczaj są to full'e z tarczówkami oraz osprzętem 3x9 :-) Czemu napisałem że w droższym wydaniu? Bo ma lepsze hamulce niż no name w typowych makrocashach ;-) Czy nie to nie zrozumiałeś?

 

No jeśli napisałem słowo "makrocash" z błędem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inni forumowicze ocenią ten zestaw powyżej? Bo ja tak nie bardzo moge sie wypowiedzieć, amory z XCM i hamulce Shimano M416 no to chyba dobre?

 

Mianem "makrocash" określane są rowery z marketów typu tesco, biedronka itd, zazwyczaj są to full'e z tarczówkami oraz osprzętem 3x9 :-) Czemu napisałem że w droższym wydaniu? Bo ma lepsze hamulce niż no name w typowych makrocashach ;-) Czy nie to nie zrozumiałeś?

 

No jeśli napisałem słowo "makrocash" z błędem to przepraszam.

Dzięki za miłe wytłumaczenie :) , a nie jak na innych forach różnego typu często poniżającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inni forumowicze ocenią ten zestaw powyżej? Bo ja tak nie bardzo moge sie wypowiedzieć, amory z XCM i hamulce Shimano M416 no to chyba dobre?

 

 

Dzięki za miłe wytłumaczenie :) , a nie jak na innych forach różnego typu często poniżającego.

ja w MTB mam z przodu mam ten zacisk i nie narzekam

nie ma takiej siły hamowania jak hydraulika ale ja na mechaniczny daje rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra jutro poszkole wyruszam na "Tour de Shop"

obejrzeć się za level'em a2 i porównywać go cenowo oraz popytać jak sprawa wychodzi z droższymi rowerami na raty. Ogólnie wyrobie sobie opinie na temat okolicznych sklepów rowerowych. Za czym jescze się oglądnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest postów o Kands 1300 na tym forum oraz na innych, poszukaj. Ja osobiście nie widzę sensu pakować się w to. Już Ci pisałem że w mechaniczne tarczówki nie pchaj się, zwłaszcza jeśli masz ambicje na ostrzejszą jazdę.

Poczytaj sobie o grupach Shimano aby łatwo było Ci samemu ocenić na jakim poziomie zaczynają się warte uwagi komponenty. Hamulce hydrauliczne zaczynają się od M445 i w góre.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć bardzo fajne forum- poraday, wskazówki, profesjonalność...

To do jutra wieczorem, zdam wam raport z poszukiwań po "Tour de Shop"napisze co mi polecono w sklepach i jak z cenami, a Wy to oczywiśćie fachowo skomentujecie ma nadzieje :)

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj byłem tylko w 2 sklepach rowerowych, bo nie miałem więcej czasu :( I tak:

- Kross level a2 z 2012r. po upuście 1550zł w "Somirebike"

- Merida Matts TFS 100-D po promocji 2000złw "prywatnym" sklepie

(sprzedawca mówił że sama rama wychodzi1400zł, a wersja roweru 2013 drożeje o jakieś 300zł)

 

Mój budżet nieco się powiększył tak do 2000zł, rodzice powiedzieli że mi trochę więcej dołożą, przekonałem też ich do tego he he :)

Co teraz czy ta TFS'ka jest lepsza od level'a a2? Myślałem także o Krossie a3 bo mój budżet wzrosnął.

 

Dodam że sprzedawca twierdził że osprzęt w Meridzie jest o klasę lepszy niż w Krossie levelu a2.

 

Witam,

Dzisiaj byłem tylko w 2 sklepach rowerowych, bo nie miałem więcej czasu :( I tak:

- Kross level a2 z 2012r. po upuście 1550zł w "Somirebike"

- Merida Matts TFS 100-D po promocji 2000złw "prywatnym" sklepie

(sprzedawca mówił że sama rama wychodzi1400zł, a wersja roweru 2013 drożeje o jakieś 300zł)

 

Mój budżet nieco się powiększył tak do 2000zł, rodzice powiedzieli że mi trochę więcej dołożą, przekonałem też ich do tego he he :)

Co teraz czy ta TFS'ka jest lepsza od level'a a2? Myślałem także o Krossie a3 bo mój budżet wzrosnął.

 

Dodam że sprzedawca twierdził że osprzęt w Meridzie jest o klasę lepszy niż w Krossie levelu a2.

 

-Level A3

-Hexagon X9

-MATTS TFS 100-D

 

Te 3 w zakresie 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie (15km.) jest duży sklep rowerowy i wychaczyłem takie cóś, rowery mocno przecenione w granicy 2tys:

http://laks.pl/kellys2009magnusblue-p-2043.html

http://laks.pl/kellys2012oxygenexpertwhite-p-2370.html

http://laks.pl/kellys2012oxygengrey-p-2366.html

http://laks.pl/unibike2012evo29-p-2694.html co prawda ten jest 29" więc chyba ma słabszy osprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ta merida przegrywa z chociaż by levelem a2?

Moim zdaniem są porównywalne z przewagą na krossa, który do tego jest tańszy o 5 stówek. Nie wiem dokładnie, jak sprawuje się ten widelec RST Gila, ale nie wróżę nic dobrego.

Tak, czy sika jak możesz sobie pozwolić na 2 tyś to bierz A5 z tego sklepu co ci podałem (darmowa wysyłka), bo w tej cenie bije wszystkie tu podane modele na głowę. Jak chcesz oszczędzić to A2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są porównywalne z przewagą na krossa, który do tego jest tańszy o 5 stówek. Nie wiem dokładnie, jak sprawuje się ten widelec RST Gila, ale nie wróżę nic dobrego.

Tak, czy sika jak możesz sobie pozwolić na 2 tyś to bierz A5 z tego sklepu co ci podałem (darmowa wysyłka), bo w tej cenie bije wszystkie tu podane modele na głowę. Jak chcesz oszczędzić to A2 .

 

To te 3 Kellysy i Unibike sa miarzdżone przez a5 w cenie 2k?

 

Szukam sklepów rowerowych w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. I znalazłem kolejną przecene:

http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-mtb-sztywne/rower-scott-aspect-30-bialo-czerwony-2012

 

To te 3 Kellysy i Unibike sa miarzdżone przez a5 w cenie 2k?

 

Szukam sklepów rowerowych w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. I znalazłem kolejną przecene:

Rower Scott Aspect 30 biało-czerwony 2012 Rower Scott Aspect 30 biało-czerwony 2012 [] - 1999.00�zł : BikeAtelier.pl

To ten Scott dobrego pokroju.

 

Teraz tak porownuje; level a5 i level b3 na 29" są na prawie takim samym osprzęcie- różnice niewielkie, nie wpłynie to prawie na ogólny poziom osprzętu. I tak zastanawiam sie teraz nad b3 bo cenowo koło 2tys w promocjach. W ogóle te 29" są dobrym rozwiązaniem?

 

Kross Level A5 czy Kross Level B3 29". Osprzętowo i cenowo bardzo podobnie koło 2tys, myśle że różnice bardzo nie wpłyną na ogół roweru. Te 29" to dobre rozwiązanie?

 

Strona porównująca te 2 rowerki:

http://www.kross.pl/pl/2012/level-b3-29er

Specyfikacja -> porównaj -> level a5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z wymienionych rowerów najlepiej wypada a5.

 

Ten Romet może i ma osprzęt w miarę dobry (sam mam torę i sobie chwalę, na pewno jest o wiele lepsza niż XCM albo XCR - chociaż z drugiej strony tego amortyzatora już nie produkują od paru sezonów, także pewnie i sam rower nie jest najświeższy), ale zastanawia mnie przede wszystkim jego waga - 15,5 kg! No rozumiem, że rower w tej cenie 13-14kg musi ważyć, ale 15,5 to chyba lekka przesada. Poza tym rozmiary tylko 16 i 18 a dla Ciebie odpowiednia powinna być 19.

 

Proponuję też ewentualnie rozejrzeć się za rowerami na sezon 2013, gdyby nie udało się już zanleźć nic odpowiedniego z 2012. Można dostać na nie spory rabat przed sezonem (spotkałem się z ofertami około -20%) a wybór jest oczywiście większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Meridę Matts TFS 100-D, to cena 2000 zł to nie jest upust w tym przypadku i w tym okresie, kupisz ją 150 zł taniej z wysyłką za free. Ale jeżeli faktycznie masz już możliwość wyłożyć na rower 2000 zł to znowu zgodzę się z Luk33 - A5 to bardzo dobry wybór w tej cenie. A5 ma lepsze hamulce od tej Meridy, Tektro Draco to jest średni hamulec.Ewentualnie zostaje Ci jeszcze Unibike Evolution 2012 za 100 zł mniej niż Kross A5, ale ja i tak wybrałbym Krossa :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...