Skocz do zawartości

[Moderatorzy] Zabijają forum


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem uczestnikiem tego forum już trochę czasu, ostatnio obserwuję że forum umiera, a szkoda bo było tu fajnie,

Moim zdaniem przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieumiejętne moderowanie na formu które często przybiera formę cenzury,

Kasowane są posty które podobno mają być flame, a te które naprawde są flame żyją w najlepsze,

Zamykane są tematy które powinny być otwarte bo są " wiecznie aktualne" przykładem jest temat może nie mój ulubiony " Sposób na babcie" ale dlaczego on został zamknięty???

 

Panowie Moderatorzy dopóki forumowicze nie używają wulgaryzmów nie powinno byc ingerencji w temat, na tym polega wolność w internecie,

Dzięki wam naprawę nie ma już tematów w których warto by coś napisać, włączyć się w dyskusję, robicie z tego forum muzeum,

 

Ostatno wchodze na to forum tylko z przyzwyczajenia i sentymentu ale i to już uważam że za mało i nie ma po co, albo coś zrobicie z sobą albo ruch na forum będzie zerowy,

Pozdrawiam,

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniedzialek.jpg

 

A moim zdaniem nie jest aż tak źle, zawsze warto zwrócić uwagę Mod'owi opiekującemu się tematem żeby nieco przyhamował w poczuwaniu się Naczelnym Cenzorem ;) Znam watek który już na piatej stronie był OT, teraz liczy jak dobrze pamiętam ok. 35 - 40 stron a dyskusja na nim jest naprawdę na poziomie(i nie zwykle nie na temat)...

 

Swoją drogą czasem czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów(celowo z małej litery) to aż strach bierze myśląc że można by takich dzięciołów spotkać na szlaku! Kultury brak, uparte tkwienie przy swoim zdaniu pomimo rzeczowych argumentów innych rozmówców, zakute łby niechcące wpuścić nieco świeżego powietrza do ich zgniłego światopoglądu...tutaj nie trzeba Mod'ów, tylko karabinu :devil:

 

Życze żeby ten tydzień upłynął Forumowiczom na rzeczowym, składnym i wesołym wymienianiu poglądów, spostrzeżeń i uwag!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze stanąć w obronie modów

 

jest prawdą że tematy z róznych powodów sa zamykane (regulamin) ale dzięki temu na tym forum jest pożądek porządek

udzielam sie na kilku i to pasuje mi najbardziej również z względów estetycznych - oczywiście merytorycznych również

 

mod są po to by pilnowali pożądku porządku.......i wedłóg według mnie spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pozwole sobie na maly komentarz.

Moim zdaniem poziom forum cierpi wlasnie dzieki takim tematom jak np. wymieniony "Sposób na babcie".

Jakby to ode mnie zalezalo, to temu podobne watki, nie tylko bylyby pozamykane ale wylatywalyby z forum w momencie pojawienia sie na nim.

To tak odnosnie zabijania i poziomu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja do poziomu moderacji na forum.

Moderator na forum jest bogiem ...

Ktoś go wyznaczył do pilnowania porządku w jego piaskownicy jak komuś poziom porządku w piaskownicy nie odpowiada może sobie poszukać innej.

Tylko chyba nie o to tu chodzi aby doprowadzić do sytuacji, w której piaskownica będzie miała tylko porządkowych.

 

Sytuacja z życia forum.

Powiedzcie mi jak mam to interpretować ...

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/126951-amortyzator-przedni-pod-100-kg/page__st__80#entry1195268

 

Wybitnie brakuje mi emotikonki na końcu wypowiedzi moderatora pod moim postem ...

Jeżeli brak tej ikonki jest celowy i wypowiedź mam traktować dosłownie to ... sorry ale chyba nie o to tu chodzi.

 

Jak chcemy pilnować porządku to staramy się przede wszystkim dawać przykład ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie każe ale jak forum ma ambicje być najlepszym, największym to musi mieć też najlepszą moderację.

Najlepszą a nie najostrzejszą, bezkrytyczną z dogmatem nieomylności moderatora ... :)

 

Generalnie za kilkoma wyjątkami nie mam nic przeciwko sposobu moderacji na forum ... przykład który podałem akurat dotknął mnie bezpośrednio i pozostał mi lekki niesmak po zachowaniu moderatora w tej sytuacji.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ja osobiście nie mam zastrzeżeń do moderacji

 

Zwykle najgłośniej krzyczą Ci co dostali za coś ostrzeżenia.

 

Sprawa wygląda tak, że są dni kiedy nawet drobne wykroczenie jest punktowane ostrzeżeniem, a offtop w temacie denerwuje bardziej niż zwykle. Czasem człowiek przymyka oko i olewa to, tak jak użytkownicy robią z regulaminem ;) Wszystko zależy od dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że poznasz na własnym przykładzie skuteczność modów/adminów nie znaczy że jest to zabijanie forum. Osobiście nie widzę zabijania forum przez modów. Prędzej przez osoby które zakładają temat w którym w uparcie stoją przy swoim. Powiem że nie ogarniam takich dyskusji. Po co zakładać temat skoro za po minucie sam dochodzisz do "swoich jedynie słusznych wniosków" i nie mam tu na myśli że często się takie osoby mylą. Po prostu zanim wstawisz temat pomyśl, użyj szukajki a nie klonuj poraz enty tematu. Wiem że modzi nie zawsze wiedzą o wszystkich klonach bo sam kiedyś modowałem.

 

Zwykle najgłośniej krzyczą Ci co dostali za coś ostrzeżenia.

 

Ja dostałem (za słowo kuź*wa) a nie krzyczę :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a temat zakłada ktoś kto dostał ostrzeżenie za nawrzucanie innemu uczestnikowi dyskusji a po dwóch latach sobie o tym przypomniał...

 

nawet jak to zrobiłem to uczyniłem to w prywatnej korespondencji, i teraz ocenianie po dwóch latach zasadności tych wrzutów świadczy o małostkowości moderatora mrmorty, właśnie o takiej potologi piszę DWA LATA TEMU ten a ten to, to i to, dżizas....

 

mmorty możesz mi dać jeszcze jedno ostrzeżenie nie dbam o to, ale na Twoim miejscu dla zdrowia tego forum zerzygnował bym z funkcji moderatora.

 

Nie piszę że wszycu modowie robią złą robotę , bo fakt łatwo w tym gąszczu znaleźć informację, ale zbyt restrykcyjne (czyt. cenzura) modowanie powoduje że wszelka dyskusja zamiera, zamiast oceniać czy temat dobry czy zły spójrzcie na daty ostatnic wpisów na większości tematów, za chwilę będą wpisy raz na tydzień,

 

NIe chcę nikogo obrazić jedynie zwrócić uwage że to forum staje sie zbyt "politycznie poprawne" i przez to zamiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że co poniektórzy moderatorzy za bardzo się poczuwają co do swojej "władzy" na forum. Oczywiście porządek musi być ale nie po przez zastraszanie i przymusowy urlop ;) Kilka moich postów zostało skasowanych tylko dla tego, że odpierałem ataki innych, też moderatorów. Chwilami na forum można dostrzec ostro SS'mańskie metody, moderator zawsze ma rację na tym forum a jeżeli z tym się nie zgadzasz to do widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
przykładem jest temat może nie mój ulubiony " Sposób na babcie" ale dlaczego on został zamknięty???

 

Ja zamknąłem tamten temat, dlaczego? Przeczytaj kilka ostatnich (chociaż losowo wybrane ze środka też będą ok) stron tego tematu, który już dawno został wyczerpany a rozkręca sie tam regularny flame-war (chociaż i tak większość takich postów poleciała), to właśnie takie tematy zabijają forum. Jeżeli uważasz, że temat ten lub inny powinien być otwarty to raportuj i napisz o co chodzi, niektóre tematy są zamykane automatycznie...

 

Widzisz offtop, flame, czy cokolwiek niezgodnego z regulaminem? Użyj przycisku 'zgłoś' znajdującego się pod każdym postem po jego prawej stronie, ile razy zgłosiłeś posty do moderacji? Niestety nie możemy czytać każdego postu z osobna i czasem zdarzy się coś przegapić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie zauważyłem, żadnego umierania. Rzekłbym nawet, że zamknięcie wątku o "sposobach na babcie" jest oznaką szczytowej formy. Takie wątki to jawny obciach i wstyd. Moderatorzy faktycznie czasami mają złe dni ale to nadal tylko ludzie a nie cyborgi... jeśli nie zapomną że user też ludź, będzie ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki ktokowlwiek cokolwiek pisze to forum nie umrze.......!!! gurnolotne prawda?:-)

ja pisze cos prawie codziennie i zawsze ktos mi odpowiada - to oznaki życia

jeżeli nawet ruch na forum zmniejszył się to nie oznacza że to wina modów -> może to wina userów którzy nie potrafią z niego kozystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny do kosza proponowałbym wątek o sposobach na psy(o ile już "nie poleciał") - kilku rzeźników mozna by wręcz pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej za jawne propagowanie przemocy na zwierzętach ;)

 

Ja w forumowej karierze dostałem dwa ostrzeżenia i nie mam z tym problemu, wiem że offtopowałem a wręcz flame'owałem, ale zostałem do tego skutecznie podpuszczony przez jakiegoś bęcwała...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A tak apropos moderowania ... ten temat winien być raczej gdzie indziej ... http://www.forumrowerowe.org/forum/15-propozycje-uwagi-zyczenia-i-krytyka/ mi sie wydaje ze tam jest jego miejsce. Nie kto inny jak wy sami sprawiacie ze tu sie czasami dziej cyrk.

 

Modów nie ma legionu jest nas garstka z czego ... no botami nie jesteśmy, ja mam swoje życie a na forum zaglądam w wolnej chwili. nie sposób czytać wszystkiego i pilnować jak sami siebie upilnować nie potraficie ... użytkowników jest tysiące postów pewnie znacznie więcej i tylko kilku porządkujących ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Chwilami na forum można dostrzec ostro SS'mańskie metody, moderator zawsze ma rację na tym forum a jeżeli z tym się nie zgadzasz to do widzenia...

Na forum demokracja = bałagan, mimo że zdarzało/zdarza mi się nie zgadzać z modami to do frakcji autora tematu się nie zapiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jedna rzecz doprowadzająca mnie do "złego humoru". Chodzi o powszechną akceptację kradzieży i oszustwa na forum, dokładnie mówiąc - podróbki. Nikt nie reaguje na takie tematy, posty i nawet raportowanie często nic nie daje. Moderator często sam broni tego zjawiska, szok! W tym temacie jeszcze nam daleko do cywilizacji, niestety. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że moderator ma zawsze pod górkę. Nigdy nie dogodzi się wszystkim ludziom. Jak jest porządek to chcieliby więcej luzu, jak jest luz to chcieliby więcej rygoru. Sam to przerabiam na innym forum, na którym mam tą przyjemność moderacji.

 

Róbcie swoją robotę, bo robicie ją dobrze i nie przejmujcie się flamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...