Skocz do zawartości

[5637g] Cervelo R5 VWD by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Może ten mój przypadek był jedyny w sobie...?
Ale skaza na psychice pozostaje :)
Poza tym Veloplugs, zarówno żółte, jak i czerwone nie wchodzą idealnie w otwory Archetype.
Żółte są za duże, czerwonym musiałem pomóc lakierem, żeby się trzymały.

Rozmiar 44

15640027425_e14d0c43c9_z.jpg

Aeronova jest mierzona w dropach, Ergosum w miescu mocowania klamek, tutaj dropy mają 1.5cm więcej.

Co do wygody, jest nieco inaczej niz z okragla. Wyplaszczenie nie daje takiej mozliwosci ulozenia dloni, jak w przypadku okraglej gory. Kat ustawienia nadgarstkow, szczegolnie jak sie lapie kciukiem od dolu, jest dosc staly. Duzo lepiej jest z kciukiem na gorze.

Ale to tez pytanie ile sie uzywa gornego chwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też nie pasują idealnie. Na początku przyklejałem je klejem błyskawicznym, ale później się okazało, że podczas zakładania opony i tak się odklejają. Tak czy inaczej mimo, że są dość luźne to same z siebie nie wypadają i jakoś to działa (czerwone na obręczach kinlin). 

 

Prawie 40 g więcej niż ergosum i o 27 mm większy reach. Spora zmiana - nie odczuwasz dodatkowych 3 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mostkiem 120 mm -17 rower na pewno nabierze agresywnego charakteru ale nie wiem czy twoje plecy się nie zbuntują jeśli tak drastycznie wydłużysz i obniżysz kokpit.

 

Jesteś pewny co do zasięgu? Wg strony 3T jest większa różnica. 

 

3t-ergo-aero-reach.jpg

Edytowane przez uraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergosum, nie Ergonova.

Jak na razie kazde zmiany byly na plus. Wywalenie 2cm podkladek i przez to wydluzenie punktu mocowania kiery o 6mm. Tu odczulem poprawe kontroli roweru, szczegolnie w ostrzejszych, zakretach. Tearaz wydluzenie zasiegu. Moje plecy, mimo wieku, lubia byc bardziej rownolegle do podloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ... pomyliłem kierownice. Sam obecnie używam Ergonova i jakoś podświadomie założyłem, że też taką miałeś poprzednio. Zastanawiam się czy ten większy zasięg jest podyktowany sposobem pomiaru (od środka płaskiej, szerokiej części kierownicy do środka najbardziej wysuniętej części) czy rzeczywiście kierownica jest dłuższa. Dla mnie wydłużenie o 27 mm roweru nie wchodzi w grę, a krótszego mostka niż mam obecnie (110; -17) nie chcę. 

 

Jeśli chodzi o pochylenie sylwetki to każdy ma swoją granicę po przekroczeniu której bolą niskie partie pleców i efektywna jazda na dłuższą metę staje się niemożliwa. Zmiana kąta o -10 stopni i dodanie 10 mm długości to nie byle co. Z drugiej strony jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Nowy mostek to nie majątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie, 5 miesiecy jak minęły 2 lata.

Z tym, ze Wiggle nawet nie podnosilo kwestii gwarancji.

Kolo wyslali do Srama ale nie po to, aby szukac dziury w calym, tylko takie maja procedury w takich sytuacjach.

Dla Srama to tez wazna wiadomosc.

W koncu na jakiejs podstawie robia recall produktow.

Napisalem im ze, jesli wymiana, to nie kolo z tego samego rocznika ale nikt nie trzyma tu zapasow sprzed 2 lat.

Zastanawiam sie nad 404 na tyl z 303 na przodzie, hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tez i kasa ale to sie zobaczy, co bedzie bardziej korzystne.

Kola mialy niewiele, jakies 6k km.

Sloneczko od strony napedu, to nie jest dobry pomysl. Tzn moze to dzialac ale kolnierze piasty musza byc odpowiednio mocne.

Nie bez powodu zipp zmienil zaplot DS na 2x. Przez to tez kolo powinno byc sztywniejsze bocznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...