Skocz do zawartości

[Białystok] Serwisy rowerowe: Olympic vs. Sprint


KamilUrban

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Yo, nie chce mi się otwierać nowego tematu a mam pytanie. 

W którym sklepie w Białymstoku jest największy wybór rękawiczek rowerowych, tych bez palców? Ostatnio jak byłem w peletonie to był mały wybór. Kupiłem jakieś na K? Nie Kellys tylo jakieś inne i lipne były, nie pamiętam nazwy, padly po sezonie.

 

Chciałem pojechać do sklepu z większym wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon przez neta zamawiaj .W peletonie są spd i w sprincie też na pewno są tylko ta cena :(

Pankiew duży wybór rękawiczek jest w sprincie .Nie wiem czemu w peletonie nie zaoferowali ci rękawiczek accenta powinni takowe mieć i cenowo są atrakcyjne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena w sklepie byłaby porównywalna do tych z internetu to dla czego nie byłbym w ręcz zadowolony i zakupił bym produkt w sklepie stacjonarnym, ale jakoś nie wyobrażam sobie płacić powiedzmy 50 zł więcej za tą samą rzecz, jeżeli masz wystarczająco pieniędzy i możesz sobie pozwolić na przepłacanie proszę bardzo, ja osobiście nie mam zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli cena w sklepie byłaby porównywalna do tych z internetu to dla czego nie byłbym w ręcz zadowolony i zakupił bym produkt w sklepie stacjonarnym, ale jakoś nie wyobrażam sobie płacić powiedzmy 50 zł więcej za tą samą rzecz, jeżeli masz wystarczająco pieniędzy i możesz sobie pozwolić na przepłacanie proszę bardzo, ja osobiście nie mam zamiaru.

 

Zasada #58 wspieraj swój lokalny sklep rowerowy.

Nigdy nie kupuj rowerów, części, akcesoriów on-ilne. Działanie, kiedy odwiedzasz swój sklep zadając całą masę głupich pytań i zabierając cenny czas obsłudze, by następnie dokonać zakupów w sklepie internetowym, można porównać do sytuacji kiedy idziesz do łóżka z żoną najlepszego kumpla, a chwilę potem lecisz z nim na piwo. Zakupy on-line to zło, powodują "wymieranie" lokalnych sklepików rowerowych. Jeśli kupujesz części w sieci, bądź gotów, by samemu je montować i się nimi zajmować. Jeśli idziesz do sklepu rowerowego z częściami, które kupiłeś w sieci i oczekujesz, że będziesz mógł ją tam dopasować, bądź przygotowany, że w odpowiedzi usłyszysz: "Zgłoś się do swojego internetowego sprzedawcy w celu dopasowania bądź naprawy gwarancyjnej".

 

;)

 

Powiem tak... z doświadczenia: jakoś zachodząc do sprintu dostaję takie ceny, że nie muszę szukać w necie, srsly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada #58 wspieraj swój lokalny sklep rowerowy.

Nigdy nie kupuj rowerów, części, akcesoriów on-ilne. Działanie, kiedy odwiedzasz swój sklep zadając całą masę głupich pytań i zabierając cenny czas obsłudze, by następnie dokonać zakupów w sklepie internetowym, można porównać do sytuacji kiedy idziesz do łóżka z żoną najlepszego kumpla, a chwilę potem lecisz z nim na piwo. Zakupy on-line to zło, powodują "wymieranie" lokalnych sklepików rowerowych. Jeśli kupujesz części w sieci, bądź gotów, by samemu je montować i się nimi zajmować. Jeśli idziesz do sklepu rowerowego z częściami, które kupiłeś w sieci i oczekujesz, że będziesz mógł ją tam dopasować, bądź przygotowany, że w odpowiedzi usłyszysz: "Zgłoś się do swojego internetowego sprzedawcy w celu dopasowania bądź naprawy gwarancyjnej".

 

;)

 

Powiem tak... z doświadczenia: jakoś zachodząc do sprintu dostaję takie ceny, że nie muszę szukać w necie, srsly...

 

Witam. Odnośnie zasady nr 58... Co to znaczy " wspieraj" ?

Zajmuję się osbługą jednego z największych internetowych sklepów rowerowych... Spotkałem się z taką teorią na spotkaniach dystrybutorów pewnych marek rowerowych... Prawda jest taka , " lokalny sklep rowerowy " najczęściej kasuje swoich stałych klientów tak jak pierwszych lepszych z ulicy.  Rabaty dla stałych klientów  5% czy 10% na części to kpina przy zakupach powyżej 100pln. 

 

Pytanie... dlaczego kiedy ktoś zadaje masę głupich pytań i zabiera cenny czas obsłudze sklepu , nie kupuje w tym sklepie?

Pytanie 2... gdyby sklep zaproponował cenę za część zbliżoną do ceny z internetu + koszty wysyłki , czy klient kupiłby na miejscu?

 

Lepiej sprzedać na niskiej marży i nauczyć klienta , czy nie sprzedać i pozwolić mu na zakupy w sieci?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby  ukryta reklama sprintu? :teehee:  Cóż takie mamy czasy, że każdy wybiera i kupuje tam gdzie mu najbardziej pasuje, a sprint no cóż z przykrością muszę powiedzieć, że ma tendencję spadkową ze swoją polityką. Znajomy kupił u nich crossa speca chłop wielki to i rama w rozmiarze XXL. Chciał mieć błotniki, bagażnik no to "coś" mu wstawili i ten bagażnik na tej rami wyglądał jak ... od roweru dla dzieci :woot: kto mądry montuje taki mały bagażnik do takiej ramy? Chciał założyć sakwy nie ma jak bo piętami zaczepia za nie podczas pedałowania. Masakra i to ma być pro sklep rowerowy. Róbcie tak dalej Panowie... róbcie tak dalej... znajomy nigdy więcej już niczego w sprincie nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi uwierzyć, że nawet po rabacie cena w sprincie może być choć podobna do tej ze sklepu internetowego... Jeśli chodzi o ceny to już lepiej jest w Peletonie gdzie przynajmniej można się targować, ale za to serwis mało kumaty...

 

Choć muszę powiedzieć że ostatnio mnie pozytywnie zaskoczyli, ale w innym aspekcie - obsługi. Zajechałem pierwszy raz do nowego sklepu na ul. Skłodowskiej i w ogóle inny sklep. Obsługa miła nie traktuje klienta jak intruza i nie jest chamska jak ma to miejsce na Sienkiewicza i kiedyś na Łąkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie kupywałem część do swego roweru zaszłem do sprintu cena lekko ponad 1200zł a w sklepie internetowym znalazłem tą samą część za 769 zł różnica spora.Zakupiłem tę część bądź co bądź w sprincie przepłącając 200 zł bo wolę wspierać miejscowe interesy dające zatrudnienie ale marża jest za wysoka.Wypadało by iść w ilość sprzedawanych części a nie w jak największy zysk na jednej.Co prawda każdy ma swój pomysł na firmę i jak widać funkcjonuje ona już wiele lat na rynku i wciąż się rozwija.Ja osobiście wolał bym kupić kilka części bez zastanowienia niż nad jedną zastanawiać się czy warto tam kupić czy przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupowałem rowerki dla dzieci w Olympicu i nie mam zastrzeżeń.

 

W tym roku kupiłem rower sobie i dla zony w Sprincie i tez złego słowa nie powiem. Obsługa miła, na rowerach pojeździc przed zakupem dali, dodatkowy osprzęt zamontowali solidnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drobnicę kupuję na miejscu bo szkoda czasu i pieniędzy na wysyłkę. Korbę kupiłem w necie bo z przesyłką wyszło prawie 269zł, na Wasilkowskiej ten sam model stówkę więcej. Wolałbym kupować na miejscu ale liczę złotówki i wybieram gdzi tańsze. Sklepy mają wybór, stawiają na stałych klientów którzy sami nic nie robia z rowerem, np. mój znajomy wymienił napęd(kaseta 7 biegów,korba na jakaś na kwadrat,do tego łańcuch) w sklepie na Sienkiewicza i za całość z robotą zapłavił 250 bo ma kartę stałego klienta. Póki ceny są jakie śą zmuszony jestem szukać alternatywy w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w tym temacie.

W którym sklepie pomogą wybrać rower kompletnemu laikowi w obecnej rowerowej technologii, bez prób typu "nie znasz się to ci wcisnę coś starszego/gorszego w wyższej cenie" i nie będą traktować klienta na zasadzie "myśl pan szybciej, kupuj co mówię i spierd.., bo na kawę idę"

Z opinii na forum spodobały mi się rowery unibikei dobrze by było aby ten sklep miał je w swojej ofercie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam w tym temacie.

W którym sklepie pomogą wybrać rower kompletnemu laikowi w obecnej rowerowej technologii, bez prób typu "nie znasz się to ci wcisnę coś starszego/gorszego w wyższej cenie" i nie będą traktować klienta na zasadzie "myśl pan szybciej, kupuj co mówię i spierd.., bo na kawę idę"

Z opinii na forum spodobały mi się rowery unibikei dobrze by było aby ten sklep miał je w swojej ofercie.

 

 

 

 

W nowym salonie Olympic Sport jest praktycznie pełna przekrojówka rowerów marki Unibike z nowej kolekcji.

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...